06 серпня 2012 року 2а-3299/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області Державної податкової служби до ТзОВ "ТРИПІЛЛЯ-АГРО про стягнення податкового боргу,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція в Обухівському районі Київської області Державної податкової служби з позовом до ТзОВ "ТРИПІЛЛЯ-АГРО про стягнення податкового боргу.
Позивач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (рекомендованого).
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі разом з витягом про процесуальні права та обов'язки відповідачу надіслано рекомендованою кореспонденцією, яку він отримав 18.07.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (рекомендованого).
Відповідачем не подано заперечення проти позову або заяви про визнання позову у передбачений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження.
Згідно п.3 ч.5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів -у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умов, що справа не розглядається судом за місцезнаходження відповідача.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для прийняття рішення в порядку скороченого провадження, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРИПІЛЛЯ-АГРО" було зареєстровано Обухівською районною державною адміністрацією Київської області.
30.09.2002 року відповідач узятий на облік Державною податковою інспекцією в Обухівському районі Київської області як платник податків.
Також судом встановлено, що у відповідача наявна заборгованість в сумі 28299, 56 грн., яка утворилася наступним чином.
Податок на додану вартість.
Судом встановлено, що позивачем було проведено невиїзні документальні перевірки відповідача з питань своєчасності подання (неподання) податкової звітності з податку на додану вартість за березень та липень 2010 року, про що складено акти №754/1503/32152863/188 від 05.05.2010 року та №1679/1503/32152863/454 від 09.09.2010 року.
З вищенаведених актів перевірки вбачається, що перевіркою встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п.п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", які проявилися у тому, що платником податку не подано декларації з податку на додану вартість за березень (повна та скорочена) 2010 року та липень 2010 року.
На підставі вищенаведених актів перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0002211503/1592 від 05.05.2010 року на суму 340, 00 грн. та податкове повідомлення-рішення №0005121503/0/2695 на суму 170, 00 грн.
Наведені податкові повідомлення-рішення отримано особисто директором.
Таким чином, враховуючи переплату в сумі 2, 83 грн. заборгованість відповідача становить 507, 17 грн.
Крім цього, за несвоєчасну переплату відповідачу нарахована пеня залишок якої становить 0, 80 грн.
Враховуючи вищевикладене, податковий борг відповідача по податку на додану вартість становить 507, 97 грн.
Орендна плата з юридичних осіб (Трипільська сільська рада).
Судом встановлено, що відповідачем подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за 2010 рік згідно якої самостійно обчислено податкове зобов'язання в сумі 12925, 70 грн.
Крім цього, відповідачем було подано декларацію орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за 2011 рік згідно якої самостійно обчислено податкове зобов'язання в сумі 12925, 70 грн.
За несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання відповідачу було визначено штрафні (фінансові) санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0001581501/0/1758 від 18.05.2010 року на суму 89, 65 грн., податкового повідомлення-рішення №0000831503/14 від 02.03.2012 року на суму 546, 08 грн., податкового повідомлення-рішення №0009621501/1416 від 17.05.2012 року на суму 546, 08 грн.
Таким чином, враховуючи переплату в сумі 66, 83 грн. та частково сплачену суму 4625, 91 грн., заборгованість відповідача становить 22054, 54 грн.
Крім цього, за несвоєчасну переплату відповідачу нарахована пеня залишок якої становить 624, 86 грн.
Враховуючи вищевикладене, податковий борг відповідача по орендній платі за землю (Трипільська сільська рада) становить 22679, 40 грн.
Орендна плата з юридичних осіб (Халеп'янська сільська рада).
Судом встановлено, що за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання відповідачу було визначено штрафні (фінансові) санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0009611501/0/1415 від 17.05.2012 року на суму 245, 98 грн.
Таким чином, враховуючи частково сплачену суму 222, 15 грн., заборгованість позивача становить 23, 83 грн.
Враховуючи вищевикладене, податковий борг відповідача по орендній платі за землю (Халеп'янська сільська рада) становить 23, 83 грн.
Фіксований сільськогосподарський податок в Трипільську сільську раду.
Судом встановлено, що відповідачем було подано податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на 2010 рік згідно якого самостійно обчислене податкове зобов'язання в сумі 2919, 12 грн.
За несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання відповідачу було визначено штрафні (фінансові) санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0008581501/1003 від 11.04.2012 року на суму 53, 55 грн., податкового повідомлення-рішення №0008591501/1001 від 11.04.2012 року на суму 0, 03 грн.
Таким чином, враховуючи переплату в сумі 509, 72 грн. та часткову сплату в сумі 560, 91 грн. заборгованість відповідача становить 1902, 07 грн.
Крім цього, за несвоєчасну переплату відповідачу нарахована пеня залишок якої становить 2, 52 грн.
Враховуючи вищевикладене, податковий борг відповідача по фіксованому сільськогосподарському податку в Трипільську сільську раду становить 1904, 59 грн.
Фіксований сільськогосподарський податок в Щербанівську сільську раду.
Судом встановлено, що відповідачем було подано податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на 2010 рік згідно якого самостійно обчислене податкове зобов'язання в сумі 2868, 58 грн.
За несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання відповідачу було визначено штрафні (фінансові) санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0008601501/1002 від 11.04.2012 року на суму 27, 28 грн.
Таким чином, враховуючи частково сплачену суму 468, 59 грн., заборгованість відповідача становить 2427, 27 грн.
Враховуючи вищевикладене, податковий борг відповідача по фіксованому сільськогосподарському податку в Щербанівську сільську раду становить 2427, 27 грн.
Збір за забруднення навколишнього природного середовища.
Судом встановлено, що відповідачем було подано розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища на 1 півріччя 2010 року згідно якого самостійно обчислене податкове зобов'язання в сумі 427, 62 грн.
За несвоєчасне подання розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1 півріччя 2010 року відповідачу було визначено штрафні (фінансові) санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0002891501/0/2718 від 15.09.2010 року на суму 170, 00 грн.
Крім цього, за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання відповідачу було визначено штрафні (фінансові) санкції згідно податкового повідомлення-рішення №0007311501/776 від 27.03.2012 року на суму 182, 46 грн.
Таким чином, враховуючи переплату в сумі 50, 86 грн. заборгованість відповідача становить 729, 22 грн.
Враховуючи вищевикладене, податковий борг відповідача по збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 729, 22 грн.
Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача становить 28299, 56 грн.
Також, судом встановлено, що на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу №1/296 від 11.02.2010 року на суму 1100, 95 грн. та другу податкову вимогу №2/474 від 20.07.2010 року на суму 4223, 99 грн., які отримані відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законами.
Відповідно до пп. 14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Статтею 15 ПК України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи ( резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають право, одержують ( передають ) об'єкти оподаткування або провадять діяльність ( операції ), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно пп. 16.1.4 п.16.4 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Частиною 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до підпункту "а" пункту 10.1 статті 10 Закону України "Про податок на додану вартість" (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) особам, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платники податку, визначені у статті 2 цього Закону.
Згідно пункту 10.4 статті 10 цього Закону, контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету здійснюється відповідним податковим органом, а при імпорті товарів із сплатою податку при його митному оформленні - відповідним митним органом за правилами, встановленими спільним рішенням центральних податкового та митного органів.
У відповідності п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " (надалі по тексту - Закон) (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів та державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені вищевказаним Законом.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" -"в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1. ст. 5 Закону встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначенні цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно пункту 5.1 ст. 5 Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Крім того, пп. 20.1.28 п.20.1 ст. 20 ПК України органам державної податкової служби надано право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетних та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантією, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 Податкового Кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Таким чином, суд вважає, що заборгованість відповідача в сумі 28299, 56 грн. підтверджується наступними доказами, а саме, актами перевірки №754/1503/32152863/188 від 05.05.2010 року, №1679/1503/32152863/454 від 09.09.2010 року, податковими повідомленнями-рішеннями №0002211503/0/1592 від 05.05.2010 року, №0005121503/0/2695 від 09.09.2010 року, декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (Трипільської сільської ради) на 2010 рік, декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (Трипільської сільської ради) на 2011 рік, податковими повідомленнями-рішеннями №0001581501/0/1758 від 18.05.2010 року, №0000831503/14 від 02.03.2012 року, №0009621501/1416 від 17.05.2012 року, №0009611501/0/1415 від 17.05.2012 року, податковим розрахунком фіксованого сільськогосподарського податку на 2010 рік, податковими повідомленнями-рішеннями №0008581501/1003 від 11.04.2012 року, №0008591501/1001 від 11.04.2012 року, податковим розрахунком фіксованого сільськогосподарського податку на 2010 рік, податковим повідомленням-рішенням №0008601501/1002 від 11.04.2012 року, податковим розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища на 1 півріччя 2010 року, податковими повідомленнями-рішеннями №0002891501/0/2718 від 15.09.2010 року, №0007311501/776 від 27.03.2012 року, податковими вимогами №1/296 від 11.02.2010 року та №2/474 від 20.07.2010 року, а також зворотнім боком облікової картки платника.
Відповідачем не подано суду доказів, які б свідчили про погашення заборгованості в сумі 28299, 56 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 11, 14, 33, 70, 71, 72, 86, 94, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРИПІЛЛЯ-АГРО", вул. Дружби, буд. 6, с. Трипілля, Обухівський район, Київська область, код 32152863 в доход Державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області Державної податкової служби на розподільчий р/р 34122999600449, МФО 821018, код 20575292, Банк управління Держказначейства в Київській області по м. Києву заборгованість в сумі 28299, 56 грн. (Двадцять вісім тисяч двісті дев'яносто дев'ять гривень 56 коп.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя /підпис/ Басай О.В.