13 серпня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/4879/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій, -
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Полтавській області 23 липня 2012 року звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що за порушення вимог статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР, а саме: здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без отримання ліцензії, до відповідача на підставі рішення РУ ДСАТ ДПС України у Полтавській області від 11 травня 2012 року №160088 застосовано фінансові санкції в сумі 1 700 грн. Оскільки вказану суму фінансових санкцій у встановлений строк ФО-П ОСОБА_3 до державного бюджету не перераховано, вони підлягають стягненню в судовому порядку.
Відповідач 31 липня 2012 року отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Враховуючи те, що відповідач повідомлений належним чином, а також те, що останнім ані заперечень, ані заяви про визнання позову до суду не було подано, суд дійшов висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_3 11 червня 2007 року зареєстрована як фізична особа - підприємець Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області (а.с. 16-17).
З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що 26 квітня 2012 року фахівцями РУ ДСАТ ДПС України у Полтавській області проведено фактичну перевірку кафе "У Анни" (м. Полтава, ринок "Харківське шосе"), що належить ФО-П ОСОБА_3, за результатами якої складено акт від 26 квітня 2012 року №13/16-21-02/НОМЕР_1 (а.с. 7).
Відповідно даного акту при перевірці встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що підтверджується поясненнями продавця ОСОБА_2, ФО-П ОСОБА_3 (а.с. 9, 10).
Враховуючи викладене та зважаючи на те, що відповідно до бази даних Єдиного ліцензійного реєстру відповідач станом на 26 квітня 2012 року не отримував ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, до останнього рішенням РУ ДСАТ ДПС України у Полтавській області від 11 травня 2012 року №160088 застосовано фінансові санкції в сумі 1 700 грн. (а.с. 11).
Зазначене рішення направлялося відповідачу поштою, однак повернулося до відправника з відміткою працівника пошти "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 12).
Оскільки, ФО-П ОСОБА_3 фінансові санкції в розмірі 1 700 грн. у встановлений строк до державного бюджету не перераховано, позивач звернувся до суду з вимогою про їх стягнення.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог, суд зазначає наступне.
Як визначено частиною десятою статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
В силу абзацу 5 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Пунктом 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року №790 встановлено, що однією з підстав для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до пункту 6 вказаного Порядку рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами.
У відповідності до пункту 10 Порядку у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 11 Порядку встановлено, що суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.
Згідно з частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 71 вказаного Кодексу визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій від 11 травня 2012 року №160088, відзиву на позовну заяву та жодних заперечень проти позову чи доказів сплати фінансових санкцій суду не надав.
Разом з тим, відповідно до даних зворотного боку облікової картки платника за особовим рахунком ФО-П ОСОБА_3 рахується заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 1 700 грн. (а.с. 22).
За таких обставин, суд вважає вимоги позивача правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 1832 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 69-71, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1; АДРЕСА_1, 38714) до Державного бюджету України (розрахунковий рахунок 31112106700395, банк одержувача - ГУДКС України в Полтавській області, код ЄДРПОУ УДК 38019526, код бюджетної класифікації платежу 21081100, символ 106 МФО 831019 "Адміністративні штрафи та санкції") борг зі сплати фінансових санкцій в сумі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Оскарження постанови не зупиняє її виконання.
Суддя О.О. Кукоба