Справа № 1570/3385/2012
08 серпня 2012 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, за участю третіх осіб -Державної інспекції сільського господарства України, Черкес Степана Петровича про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -
29 травня 2012 року до Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, за участю третьої особи -Державної інспекції сільського господарства України про визнання протиправною бездіяльності конкурсної комісії Державної інспекції сільського господарства в Одеській області щодо навмисного не повідомлення ОСОБА_1 як кандидата до участі в конкурсі на посаду начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки управління технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про проведення 27 квітня 2012 року конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців в Державній інспекції сільського господарства в Одеській області; визнання протиправними та скасування результатів проведення конкурсу на заміщення вакантної посади начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки управління технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області від 27 квітня 2012 року; зобов'язання Державної інспекції сільського господарства в Одеській області призначити повторне проведення конкурсу на заміщення вакантної посади -начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки управління технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, повідомивши ОСОБА_1 своєчасно про місце і дату проведення в установленій законодавством формі.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 31 травня 2012 року провадження у справі відкрито та призначено судове засідання.
06 липня 2012 року ОСОБА_1 надав до суду уточнену адміністративну позовну заяву до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, за участю третіх осіб -Державної інспекції сільського господарства України, Черкес Степана Петровича, доповнивши свій позов вимогою про визнання протиправним та скасування наказу Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про призначення на посаду начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки управління технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Черкеса Степана Петровича.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 25 квітня 2012 року звернувся до відділу кадрів Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, для участі у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника відділку охорони праці та пожежної безпеки. Про оголошення зазначеного конкурсу ОСОБА_1 дізнався з повідомлення у газеті «Одеські вісті «№32 від 27 березня 2012 року (а.с.9).
У подальшому позивач неодноразово телефонував та приходив до відділу кадрів інспекції, для того щоб дізнатися про час та місце проведення конкурсу, однак не отримав зазначеної інформації, в зв'язку з чим, вважає зазначений конкурс був проведений без дотримання вимог чинного законодавства, а тому результати такого конкурсу є протиправними та підлягають скасуванню.
До суду позивач не з'явився, надав заяву (а.с.29) відповідно до якої позовні вимоги підтримує та просить справу розглядати у його відсутність.
Представник відповідача -Державної інспекції сільського господарства в Одеській області не з'явився, надав заяву згідно якої позовні вимоги не визнає у повному обсязі, просить справу розглядати у його відсутність у порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З урахуванням вищенаведеного суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Судом встановлено, що згідно з п.10 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою від 15 лютого 2002 року №169 (далі -Порядок №169) -державний орган, у якому проводиться конкурс, зобов'язаний опублікувати оголошення про проведення конкурсу в пресі або поширити його через інші офіційні засоби масової інформації не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу та довести його до відома працівників органу, в якому оголошується конкурс.
Відповідно до вищезазначеного, кадровою службою Державної інспекції сільського господарства в Одеській області у газеті «Одеській вісті»№32 від 27 березня 2012 року було оголошення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади начальника відділу охорони праці пожежної безпеки.
Як вбачається з п.13 Порядку №169 -особи, які бажають взяти учать у конкурсі, подають до конкурсної комісії державного органу, в якому проводиться конкурс, такі документи: заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби; заповнену особу картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками; дві фотокартки розміром 4*6 см; копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вченого звання, присудженого наукового ступеня; декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; копію документа, який посвідчує особу; медичну довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою МОЗ; письмову згоду на проведення спеціальної перевірки; копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних); довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності).
25 квітня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до голови конкурсної комісії з заявою про допущення його до участі у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.
Відповідно до п.4.1 Положення про Управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області (далі -Положення) -до складу Управління входять державні службовці: начальник управління, який є старшим державним інспектором в Одеській області; заступник начальника Управління -начальник відділу технічного нагляду, який є державним інспектором в Одеській області; заступник начальника відділу технічного нагляду, який є державним інспектором в Одеській області; головні спеціалісти, які є державними інспекторами в Одеській області.
Згідно п.4.2 Положення -заступник начальника Управління є начальником відділу технічного нагляду, має заступника відділу та під час відсутності начальника Управління здійснює керівництво діяльністю Управлінням, несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, здійснює контроль за роботою державних інспекторів свого відділу, заступник начальника Управління підзвітній та підконтрольний начальнику Управління.
Згідно п.4.3 Положення -начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки очолює відділ та відповідає за роботу по зверненню громадян, вживає заходи щодо запобігання корупційних дій, організовує проведення табельного обліку, складання і виконання графіків відпусток, контролює стан трудової дисципліни і дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, здійснює контроль за роботою державних інспекторів свого відділу. Начальник відділу підзвітній та підконтрольний начальнику Управління.
Тобто, посада начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки, оголошення про яку було у газеті «Одеській вісті»№32 від 27 березня 2012 року є структурним підрозділом Управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.
Пунктом 8 Порядку №169 визначено, що особи, які подали необхідні документи до державного органу для участі у конкурсі, є кандидатами на зайняття вакантної посади державного службовця. Відповідно, особа, яка не подала необхідних документів, не є кандидатом на зайняття вакантної посади державного службовця.
Відповідно до п.20 Порядку №169 -кадрова служба за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
ОСОБА_1 із заявою про допущення до участі у конкурсі на заміщення вакантної посади начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області не звертався, у матеріалах справи відсутні будь-які докази, що вказують на подання позивачем заяви про участь у конкурсі на заміщення конкретної вакантної посади державного службовця до конкурсної комісії, та відповідної її реєстрації.
Отже, у кадрової служби відповідача буди відсутні будь-які правові підстави для повідомлення ОСОБА_1 про проведення конкурсу, оскільки відповідно до п.20 Порядку № 169 повідомленню про проведення конкурсу підлягають тільки кандидати.
Вимоги позивача стосовно визнання протиправним та скасування наказу Державної інспекції сільського господарства в Одеській області про призначення на посаду начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки управління технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Черкеса Степана Петровича, суд вважає необґрунтованими, оскільки з заперечень відповідача та наданих до них документів вбачається, що Черкес Степан Петрович був призначений на відповідну посаду у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Крім того, як вбачається з відповіді Державної інспекції сільського господарства України від 04 липня 2012 року №Р-33-7-9/25, ОСОБА_1 була надана обґрунтована та повна відповідь на його звернення стосовно неправомірності проведення конкурсу Державної інспекцією сільського господарства у Одеській області та призначення Черкеса С.П. на відповідну посаду.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Аналіз вищенаведених норм законодавства та матеріалів справи дає підстави зробити висновок, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 7-9, 14, 71, 86, 158-163 КАС України, Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою від 15 лютого 2002 року №169 суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, за участю третіх осіб -Державної інспекції сільського господарства України, Черкес Степана Петровича про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії -відмовити повністю.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 10 серпня 2012 року.
Суддя О.В. Глуханчук
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, за участю третіх осіб -Державної інспекції сільського господарства України, Черкес Степана Петровича про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії -відмовити повністю.
10 серпня 2012 року
.