ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 серпня 2012 р.р. 2а-7072/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома Олена Петрівна, ознайомившись з позовною заявою Головного управління соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути транспортний засіб,
Головне управління соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації звернувся до суду з вищезазначеним позовом до в якому просить зобов'язати ОСОБА_1 повернути автомобіль марки «Фольксваген»2002 р.в., кузов № НОМЕР_1, отриманий її чоловіком, інвалідом ОСОБА_2, як гуманітарну допомогу.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов -звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах.
Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить зобов'язати ОСОБА_1 повернути автомобіль марки «Фольксваген»2002 р.в., кузов № НОМЕР_1, отриманий її чоловіком, інвалідом ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вказані позивачем обставини свідчать про те, що зазначений автомобіль перебуває у користуванні відповідача без належних на це підстав.
Не зважаючи на те, що позовні вимоги сформульовані як зобов'язання вчинити певні дії, фактично позивач просить повернути майно (автомобіль), яке перебуває у незаконному користуванні відповідача, що свідчить про існування між сторонами майнового спору, який належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Частиною 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що випливають із цивільних, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правових відносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1, частини 2 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
З урахуванням викладеного, даний спір підлягає розгляду місцевим загальним судом в порядку цивільного судочинства, з урахуванням правил територіальної підсудності.
Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути транспортний засіб.
Роз'яснити позивачеві, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції місцевого суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Хома О.П.