Бродівський районний суд Львівської області
Справа № 2а-341/12
Постанова
07.06.2012року
Бродівський районний суд Львівської області в складі головуючої судді Бородійчук О.І., при секретарі Скорик І.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Броди адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації про стягнення разової допомоги на оздоровлення та визнання дій відповідача неправомірними,-
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації, в якому просить визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації щодо не проведення нарахування та виплати йому одноразової допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»за 2011 рік; зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації провести йому нарахування та виплату одноразової допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»за 2011 рік з врахуванням проведених виплат.
В судове засідання позивач не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд їх задоволити.
Представник відповідача Управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, подав суду заперечення та клопотання про розгляд справи у їх відсутності. Відповідач позовні вимоги позивача не визнає, вважає їх безпідставними та не обгрунтованими, просить відмовити в задоволені позову.
У зв»язку з неявкою в судове засідання сторін, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи та наявності клопотань від усіх сторін про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, що відповідає положенням ч. 4 ст.122 КАС України та без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.1 ст. 41 цього ж кодексу.
З»ясувавши обставини по справі та перевіривши їх доказами, представленими сторонами на підтвердження своїх вимог та заперечень, суд дійшов висновку, що позов слід задоволити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 від 14.05.2007 року, виданим Львівською обласною державною адміністрацією (а.с.7), та згідно довідки МСЕК № 027072 визнаний інвалідом другої групи внаслідок захворювання, пов»язаного з виконанням робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС (а.с. 9). Положеннями статті 14 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»його віднесено до І категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до вимог ст. 48 цього ж Закону позивач має право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п»яти мінімальних заробітних плат.
Незважаючи на викладене вище, у 2011 році позивачу призначалась до виплати сума щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 120,00 грн. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Судом звернуто увагу на те, що з моменту прийняття вищеназваної постанови Кабінету Міністрів України № 562 встановлені нею розміри щорічної допомоги на оздоровлення залишались незмінними, в той час як неодноразово змінювався розмір мінімальної заробітної плати.
Тому в даній спірній ситуації слід керуватися вимогами ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки закон має вищу юридичну силу ніж постанова КМУ. Окрім того, державний орган влади не має права посилатися на брак коштів на виправдання неспроможності на повернення боргу.
Враховуючи, що на 2011 рік дія ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»не зупинялась, а відтак розмір такої допомоги в 2011 році виплачений позивачу на підставі постанов уряду, суперечить розміру, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задоволити.
Визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації щодо не проведення нарахування та вплати ОСОБА_1 одноразової допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2011 рік.
Зобов»язати управління праці та соціального захисту населення Бродівської районної державної адміністрації Львівської області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 одноразової допомоги на оздоровлення за 2011 рік відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з врахуванням виплачених сум.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Бродівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя: О. І. Бородійчук