Справа № 1570/4571/2012
27.07.12
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до головного спеціаліста відділу держкомзему у м. Іллічівську Димнич Наталії Олексіївні, Одеської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»при Державному комітеті України по земельних ресурсах, інженера III категорії ОСОБА_3 Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»при Державному комітеті України по земельних ресурсах, відділу Держкомзему у м. Іллічівську, Іллічівської міської ради, виконавчого комітету Іллічівської міської ради, про визнання протиправними дій, визнання недійсним коефіцієнту «санітарно-захисної зони», визнання недійсною нормативної грошової оцінки земельної ділянки, повернення земельній ділянці кадастрового номеру,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до головного спеціаліста відділу держкомзему у м. Іллічівську Димнич Наталії Олексіївні, Одеської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Державному комітеті України по земельних ресурсах, інженера III категорії ОСОБА_3 Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»при Державному комітеті України по земельних ресурсах, відділу Держкомзему у м. Іллічівську, Іллічівської міської ради, виконавчого комітету Іллічівської міської ради, про:
- повернення земельній ділянці кадастрового номеру № 5110800000:006:0009, який було присвоєно їй у 2006 році;
- визнання протиправними дій Димнич Н. за свавільно та протиправно «виконаний нею витяг»від 14.02.2012р - свавільне неправильне застосування для визначення нормативної грошової оцінки коефіцієнту Кф:2.5, що суперечить нормі «Наказу Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006р № 18/15/21/11, зареєстрованого в юстиції України 5 квітня 2006 року за № 388/12262 «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», замість Кф: 1 - земель житлової та громадської забудови, протиправно визначено Кф: 2.5, що суперечить розподілу території міста на сельбищну, виробничу, в тому числі зовнішнього транспорту, і ландшафтно-рекреаційну, і що потягло протиправне збільшення нормативної грошової оцінки 1 квадратного метра земельної ділянки, замість 193.07 хибно вирахувано 1694,19, чим істотно порушені права позивача;
- визнання недійсним коефіцієнту «санітарно - захисної зони: 0.97»і протиправними дії головного спеціаліста відділу Держкомзему у м. Іллічівську Димнич Н. за свавільне та протиправне визначення «знаходження земельної ділянки в «санітарно - захисній зоні: 0.97», що суперечить додатку 1 таблиці 1.7 Наказу від 27.01.2006р № 18/15/21/11 «Локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони»коефіцієнт вище 0,96, тобто 0,97 не може застосовуватися, бо такого коефіцієнту взагалі не існує;
- визнання недійсною неправильно складену нормативну грошову оцінку земельної ділянки м. Іллічівськ, вул. Героїв Сталінграда, 6-К під забудовою - замість правильної 115842,00 грн. хибно визначено 1016514,00 грн., при тому що податки та податкові нарахування повинні бути призначені згідно Закону відповідно до ст. 67 Конституції України, а не як заманеться і права громадянки не повинні підлягати зайвим надмірним свавільним грошовим навантаженням;
- визнання протиправними дії посадовця (посадовців), по чиїй провині - головного спеціалісту держкомзему Димнич Н., або інших працівників Іллічівського відділу Держкомзему, або інженера III категорії ОСОБА_3 - посадову особу Державного підприємства «Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України», або посадовців самої Одеської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»приховувався кадастровий номер визначений 21 листопада 2005 року, або приховувався й раніше визначений до 2005 року, хто змінив (замінив) кадастровий номер з № 5110800000: 006:0009 від 2006 року на інший 14.02.2012 року №5110800000:02:006:0016, чи є дійсною довідка про кадастровий номер без дати її видання і без печатки.
Згідно з п.2 ч.1 ст.107 КАС України після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, а в разі неможливості -зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.
Відповідно до п. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Згідно з частиною другою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: 1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; 2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача коштів; 5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України; 8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до п.п. 7, 9 ч. 1 ст. 3 КАС України, відповідач -суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В своєму позові, позивач просить суд, зокрема, визнати протиправними дії посадовця (посадовців), по чиїй провині - головного спеціалісту держкомзему Димнич Н., або інших працівників Іллічівського відділу Держкомзему, або інженера III категорії ОСОБА_3 - посадову особу «Центру державного земельного кадастру при Державному комітеті України», або посадовців самої Одеської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»приховувався кадастровий номер, визначений 21 листопада 2005р., або приховувався й раніше визначений до 2005р., хто змінив (замінив) кадастровий номер з № 5110800000:006:0009 від 2006р. на інший 14.02.2012р. №5110800000:02:006:0016, чи є дійсною довідка про кадастровий номер без дати її видання і без печатки.
Проте, позивачем не визначено (не конкретизовано) відповідачів: "інших працівників Іллічівського відділу Держкомзему" та "посадовців самої Одеської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", дії яких позивач оскаржує.
Також, позивач у адміністративному позові не зазначив, які саме позовні вимоги звернені до Одеської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", відділу Держкомзему у м. Іллічівську, Іллічівської міської ради, виконавчого комітету Іллічівської міської ради.
Крім того, позивач просить суд, з огляду на те, що земельна ділянка розмірів, адреси, землекористувачів не змінювала, повернути вказаній земельній ділянці кадастровий № 5110800000:006:0009, якій було присвоєно їй у 2006 році. Проте, позивач не зазначає до якого саме з відповідачів звернута вказана вимога.
Разом з цим, позивач у своїй позовній заяві просить суд визнати протиправними дії певних відповідачів, по чиїй провині приховувався кадастровий номер, визначений 21 листопада 2005 року або приховувався й раніше визначений до 2005 року, хто змінив (замінив) кадастровий номер з № 5110800000:006:0009 від 2006 року на інший 14.02.2012 року № 5110800000:02:006:0016, чи є дійсною довідка про кадастровий номер без дати її видання і без печатки.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
При цьому, згідно з п.п. 2, 3 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; про накладення адміністративних стягнень.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити вищевказану позовну вимогу з урахуванням наведених положень КАС України щодо юрисдикції адміністративних судів.
Також, суд зазначає, що письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
Разом з цим, копії документів, які позивач надає до суду не завірені належним чином.
Системно проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши позовну заяву, судом з'ясовано, що при подачі адміністративного позову позивачем не було виконано вимог, передбачених статтями 105 та 106 Кодексу адміністративного суду України, а саме: зміст позовних вимог не конкретизовано та викладено не чітко, не зазначено до яких саме осіб -відповідачів звернуті деякі з позовних вимог, що в свою чергу, позбавляє суд можливості правильно визначити зміст позовних вимог з метою подальшого вирішення спору по суті.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов подано з порушенням зазначених вимог.
Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом належного оформлення позовної заяви із надання відповідних доказів.
За таких обставин, позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись п.4 ч.1 ст. 106, ч.1 ст. 108 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до головного спеціаліста відділу держкомзему у м. Іллічівську Димнич Наталії Олексіївні, Одеської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»при Державному комітеті України по земельних ресурсах, інженера III категорії ОСОБА_3 Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»при Державному комітеті України по земельних ресурсах, відділу Держкомзему у м. Іллічівську, Іллічівської міської ради, виконавчого комітету Іллічівської міської ради, про визнання протиправними дій, визнання недійсним коефіцієнту «санітарно-захисної зони», визнання недійсною нормативної грошової оцінки земельної ділянки, повернення земельній ділянці кадастрового номеру -залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність в строк до 15.08.12 усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.М. Соколенко