Постанова від 08.08.2012 по справі 2а-1870/6146/12

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2012 р. Справа № 2a-1870/6146/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2a-1870/6146/12

за позовом Роменської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області

до Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1

про стягнення податкової заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

Роменська об'єднана державна податкова інспекція (далі по тексту -позивач, Роменська ОДПІ) звернулась до суду з позовом до Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1 (далі по тексту -відповідач, СФГ ОСОБА_1), в якому просить суд:

- стягнути з відповідача заборгованість в сумі 53157,55 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач як фізична особа - підприємець, всупереч вимог податкового законодавства своєчасно не сплачує податки та збори, а тому станом на 11.07.2012 р. має заборгованість по сплаті пені в сумі 53157,55 грн.

Представники сторін у судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що СФГ ОСОБА_1 зареєстроване Роменською державною адміністрацією сумської області та перебуває на обліку у Роменській ОДПІ як платник податків (а.с. 7-17,18).

З 03 лютого 2012 р. по 06 лютого 2012 р. Роменською ОДПІ проведено виїзну позапланову документальну перевірку правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб СФГ ОСОБА_1 з 01.03.2009 р. по 31.12.2011 р.

За результатами перевірки складено акт перевірки №158/1702-НОМЕР_1 від 10.02.2012 р. (а.с. 19-24).

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.

В ході перевірки встановлено факт несвоєчасного перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету та не в повному обсязі.

Відповідно до п.п. 8.1.1 п. 8.1. ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Згідно до п.п. 8.1.2., п. 8.1., ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» початок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Аналогічні норми містить і Податковий кодекс України.

Відповідно до п.п. 168.1.1.. п. 168.1. ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 цього Кодексу.

За змістом п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Чинним законодавством передбачено нарахування пені у випадках несвоєчасного перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб.

Відповідно до п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента.

Відповідно до п. 129.3.1 п. 129.3 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Згідно п. 129.4 ст.129 Податкового кодексу України пеня, визначена пп.129.1 п.129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або,на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

За змістом п. 131.1 ст. 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Крім того, наказом Державної податкової адміністрації України №953 від 17 грудня 2010 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2010 р. за №1350/18645, затверджено Інструкцію про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби.

Відповідно до п. 3.1.. розділу ІІІ Інструкції нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Станом на 11.07.2012 р. на особовому рахунку відповідача обліковується нарахована та не погашена пеня у сумі 53157,55 грн.

04.04.2012 р. відповідачу надіслана податкова вимоги №54, яка отримана боржником в той же день (а.с. 28).

Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов'язання, всупереч вимог податкового законодавства своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед позивачем на час розгляду справи відповідачем не погашена та складає 53157,55 грн., доказів погашення боргу чи заперечення проти позову відповідач не надсилав, а тому суд, приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Роменської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області до Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості -задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Василівської сільської ради (р/р 33212800700311, ГУДКУ в Сумській області, код одержувача 37929744, код платежу 11010100) заборгованість в сумі 53157 (п'ятдесят три тисячі сто п'ятдесят сім) грн. 55 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук