12 липня 2012 року Справа №2а/0470/7680/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенко П.О., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредекс Фінанс» до ОСОБА_1, третя особа - Жовтневий відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції про звільнення майна з під арешту, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредекс Фінанс»звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до ОСОБА_1, третя особа -Жовтневий відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції про зобов'язання Жовтневого відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції звільнити з під арешту та заборони на його відчуження -автомобіль марки ГАЗ 330202 номер шасі (кузова, рами) НОМЕР_1, номер державної реєстрації НОМЕР_2, що належить на праві власності ОСОБА_1.
Дослідивши позовні матеріали, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому, числі, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Як передбачено ч.1, 5 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України , адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України , учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. При цьому, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Даний позов відповідно до відмітки на кутовому штемпелі надійшов до суду 11.07.2012 року.
Позивач у своїй позовній заяві зазначає, що копію постанови Жовтневого відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції від 15.02.2010 року про відкриття виконавчого провадження, згідно якої було накладено арешт на майно боржника та оголошено заборону на його відчуження, ТОВ «Кредекс Фінанс»отримало 08 червня 2012 року. При цьому, позовна заява була направлена позивачем по пошті 06.07.2012р., що підтверджується відповідною відміткою поштового відділення на оригіналі конверта та описом вкладень у цінний лист.
З огляду на те, що позивач дізнався або міг дізнатись про порушення своїх прав 08.06.2012 року, а з позовом звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 06.07.2012 року шляхом здачі на відділення поштового зв'язку поштового відправлення із адміністративним позовом, позивачем було пропущено десятиденний строк звернення з даним позовом до суду.
Таким чином, суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно із ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 160 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредекс Фінанс» - залишити без розгляду.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріали.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяП.О.Борисенко