Рішення від 03.12.2008 по справі 5020-12/599

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Іменем України

РІШЕННЯ

"03" грудня 2008 р.

справа № 5020-12/599

За позовом: Приватного підприємства «Глобус плюс»

до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради

про визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва,

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Севастопольська міська Рада,

Суддя Харченко І.А.,

Представники сторін

Від позивача - Святецька Т.П., довіреність б/н від 15.10.2008, представник;

Петрова Н.Ю., довіреність б/н від 15.10.2008, представник;

Від відповідача - Сарахман С.О., довіреність б/н від 22.09.2008, начальник відділу правового забезпечення та аналізу використання комунальної власності;

Від третій особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Близнюк О.А., довіреність №03-15/1 від 08.01.2008, завідуюча юридичним відділом;

Суть спору:

14.11.2008 Приватне підприємство “Глобус плюс» звернулось до суду з позовною заявою (вх. №3115) до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва, 76% готовності -«Набережна (причальна стінка)»за адресою м. Севастополь, вул. Адмірала Фадєєва, 18-Б, розташованого на земельної ділянці площею 0,6290 га, який належить приватному підприємству «Глобус плюс»на підставі договору оренди від 16.03.2006.

Ухвалою від 18.11.2008 позовна заява прийнята до розгляду та порушено провадження у справі №5020-12/599.

Відповідач в судовому засіданні пояснив, що проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Представник третій особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Севастопольська міська Рада в судовому засіданні пояснила, що не заперечує проти задоволення позовних вимог.

Згідно статей 20, 22 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні учасникам процесу роз'яснені процесуальні права та обов'язки.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухав учасників процесу, суд,

ВСТАНОВИВ:

На підставі договору оренди від 16.03.2006, укладеного між Севастопольською міською Радою та приватним підприємством «Глобус плюс», останньому виділена в користування земельна ділянка площею 0,6290 га в місті Севастополі по вулиці Адмірала Фадєєва, 18-Б для будівництва та обслуговування яхт-клубу, з віднесенням цих земель до категорії рекреаційного призначення строком на 25 років (арк.с. 7-18).

На цей час в будівництво об'єкту позивачем вкладені значні грошові кошти, що підтверджується Звітом про незалежну оцінку вартості незавершеного будівництва. Згідно незалежної оцінки вартість незавершеного будівництва споруди «Набережна (причальна стінка)»(76% готовності) складає 2 061 000 грн. (арк.с. 50-98).

Позивач звернувся до КП «Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна» СМР із заявою про здійснення реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, 76% готовності -«Набережна (причальна стінка)», що розташований за адресою м. Севастополь, вул. Адмірала Фадєєва, 18-Б, але отримав відмову в реєстрації з посилкою на відсутність у позивача матеріалів технічної інвентаризації (арк.с. 121).

Відповідно до пунктом 3 статті 331 Цивільного кодексу України до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

Бюро технічної інвентаризації проводять державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно згідно із вимогами Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N7/5 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 18 лютого 2002 року за N157/6445), на підставі документів, що визначені цим Тимчасовим положенням.

Документом, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, відповідно до Закону України "Про планування і забудову територій", є наданий інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю дозвіл на виконання будівельних робіт. Цей документ видається, зокрема, на підставі проектної документації, що включає в себе також кошторис будівництва.

Враховуючи вищенаведене для реєстрації прав власності на об'єкти незавершеного будівництва, крім документів визначених Тимчасовим положенням, необхідно подавати також:

1) державний акт на право власності або постійного користування земельною ділянкою, що посвідчує право власності або постійного користування земельною ділянкою юридичною чи фізичною особою, виданий в установленому порядку або договір оренди земельної ділянки;

2) проектно-кошторисну документацію. При цьому зауважуємо, що у реєстраційній справі залишаються копії тих матеріалів проектно-кошторисної документації, що є необхідними для ідентифікації об'єкта незавершеного будівництва та прийняття реєстратором рішення про державну реєстрацію об'єкта незавершеного будівництва, зокрема, коротка характеристика об'єкта незавершеного будівництва (будови) та його склад, відомості про черговість будівництва та пускові комплекси, а також перелік будинків та споруд, що проектуються у складі комплексу. Ця інформація зазначається у проектній документації згідно з вимогами ДБН А.2.2-3-2004 "Проектування. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва", затверджений наказом Держбуду України від 20 січня 2004 року N 8;

3) дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий в установленому законодавством порядку;

4) опис об'єкта незавершеного будівництва складається при проведенні інвентаризаційних робіт бюро технічної інвентаризації;

5) документи, які підтверджують виникнення права власності у особи на об'єкт незавершеного будівництва, зокрема:

•якщо будівництво ведеться особою, яка має стати власником цього об'єкта після закінчення його будівництва, то для реєстрації подаються вищеперелічені документи;

•якщо у будівництві бере участь підрядник, для реєстрації подається крім вищеперелічених документів, договір будівельного підряду;

•якщо у будівництві беруть участь замовник та інвестор, для реєстрації подається крім вищеперелічених документів, договір між замовником та інвестором укладений у встановленому законом порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем надані суду документи, необхідні для реєстрації права власності на об'єкти незавершеного будівництва: договір оренди земельної ділянки від 16.03.2006, договори підряду №011/12 від 08.09.2008, №011 від 14.01.2008, проектно-кошторисну документацію, дозвіл на виконання будівельних робіт №1305 від 03.12.2007.

При таких обставинах суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.

Керуючись статтею 331 Цивільного кодексу України, статтями 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати за Приватним підприємством «Глобус плюс» право власності на об'єкт незавершеного будівництва, 76% готовності -«Набережна (причальна стінка)»за адресою м. Севастополь, вул. Адмірала Фадєєва, 18-Б, розташованого на земельної ділянці площею 0,6290 га, який належить приватному підприємству «Глобус плюс»на підставі договору оренди від 16.03.2006.

Примірники рішення надіслати на адресу учасників процесу рекомендованою кореспонденцією.

Суддя І.А. Харченко

Рішення оформлено та підписано

в порядку ст. 84 ГПК України

05.12.2008.

Розсилка:

1. ПП «Глобус плюс»(99057, м. Севастополь, вул. Фадєєва, 1)

2. Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради (99011, м. Севастополь, вул. Луначарського, 5)

3. Севастопольської міської Раді (99011, м. Севастополь, вул. Леніна, 3)

Попередній документ
2556975
Наступний документ
2556977
Інформація про рішення:
№ рішення: 2556976
№ справи: 5020-12/599
Дата рішення: 03.12.2008
Дата публікації: 23.12.2008
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд м. Севастополя
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші позадоговірні немайнові спори; Визнання права власності