Постанова від 07.08.2012 по справі 1570/3740/2012

Справа № 1570/3740/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2012 року м. Одеса

У залі судових засідань № 25

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Кочмар М.І.

за участю сторін:

представника позивача - Мухамедзянова І.А. (по довіреності)

відповідача - ОСОБА_2 (по паспорту)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комінтернівського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся Комінтернівський районний центр зайнятості з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 4939 грн. 26 коп.

Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав з підстав, викладених у позовній заяві, оскільки відповідач був студентом денної форми у вищому навчальному закладі, тобто само зайнятою особою, а тому не міг мати статусу безробітного, а незаконно отримана допомога по безробіттю має бути повернута відповідачем.

Відповідач позовні вимоги визнав частково, оскільки стипендію він отримував не весь час навчання, а тому стягненню підлягає тільки та сума отриманої допомоги по безробіттю, яка отримана за період виплати стипендії.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно витягу з наказів про прийняття рішення по особі ОСОБА_2 (персональна картка НОМЕР_2) в період з 14.12.2010 р. по 09.08.2011 р. був зареєстрований як безробітний у Комінтернівському районному центрі зайнятості (аркуш справи 10) та отримував допомогу по безробіттю.

Реєстрація здійснена на підставі заяви відповідача від 14.12.2010 року, в якій він зазначив, що не отримує дохід, пенсію, не зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності та видами діяльності, що визначені ч.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»не займається (аркуш справи 6).

При цьому, у період з 01.09.2007 р. по час припинення виплати по безробіттю відповідач навчався в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова на денному відділенні філологічного факультету напряму «Філологія»за держзамовленням та отримував стипендію згідно довідки про доходи (аркуші справи 13, 14).

Враховуючи, що у період отримання матеріальної допомоги відповідач навчався у вищому навчальному закладі та отримував стипендію, наказом №71 від 20.04.2012 року Комінтернівського районного центру зайнятості прийнято рішення відносно громадянина ОСОБА_2 про відшкодування коштів по наданню допомоги по безробіттю за весь період її отримання (аркуш справи 11).

В процесі досудового врегулювання спору відповідачу надсилались листи щодо добровільного повернення незаконно отриманих коштів, проте на теперішній час кошти відповідачем не повернуто.

Відповідно до п. «е»ч.3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»№803-XII від 01.03.1991 року в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах.

Згідно із ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»№803-XII від 01.03.1991 року безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Механізм призначення, виплати допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової для організації безробітними підприємницької діяльності, та обчислення страхового стажу визначено Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №307 від 20.11.2000 року.

Пунктом 6.14 Порядку №307 від 20.11.2000 року передбачено в разі, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.

Відповідно до ч.2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»№1533-III від 02.03.2000 року застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Таким чином, враховуючи, що відповідач був студентом денної форми навчання у вищому навчальному закладі, тобто відповідно до ч.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»є самозайнятою особою, він не мав право отримувати допомогу по безробіттю, а тому сума виплат за весь період його перебування у центрі зайнятості як безробітного є незаконно отримана та підлягає стягненню в судовому порядку.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Комінтернівського районного центру зайнятості, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню повністю.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.94 КАС України.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Комінтернівського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 4939 грн. 26 коп. - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1) на користь Комінтернівського районного центру зайнятості незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 4939 грн. 26 коп. на р/р 37170304900270, МФО 828011, банк отримувача ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 20946127.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови складено та підписано 07 серпня 2012 року.

Суддя Л.І. Свида

.

.