Ухвала від 25.06.2012 по справі 1170/2а-2100/12

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

25 червня 2012 року Справа №1170/2а-2100/12

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А., розглянувши матеріали позовної заяви управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі до Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи №1 про визнання недійсною довідки, -

ВСТАНОВИЛА:

Управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи №1, в якому просить визнати недійсною довідку МСЕК №112229 від 16.10.06, видану громадянину ОСОБА_1.

Зазначений позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 статті 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до п.3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що органи Пенсійного фонду та застрахована особа мають право в установленому законом порядку оскаржити рішення органів медико-соціальної експертизи.

Згідно з пунктами 4, 19, 24 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.09 №1317 "Питання медико-соціальної експертизи", медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії, з яких утворюються в установленому порядку центри (бюро), що належать до закладів охорони здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

Комісія проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акта огляду та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою.

Комісія видає особі, яку визнано інвалідом або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації і надсилає у триденний строк виписку з акта огляду комісії органові, в якому інвалід перебуває на обліку як отримувач пенсії чи державної соціальної допомоги (щомісячного довічного грошового утримання), що призначається замість пенсії, та разом з індивідуальною програмою реабілітації - органові, що здійснює загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виписку з акта огляду комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках та потреби у наданні додаткових видів допомоги. Форма документів, що використовується у роботі комісій, затверджується МОЗ.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.05.03 №224 "Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях" затверджено форми облікової документації, що використовуються в діяльності медико-соціальних експертних комісій, зокрема форма №157/о - Акт огляду МСЕК, форма №157-1/о - Виписка із акта огляду МСЕК, Довідка до акта огляду МСЕК.

Відповідно до Інструкції про порядок заповнення Акта огляду МСЕК, Акт огляду МСЕК призначений для запису основних медичних даних і соціальних факторів, необхідних для винесення експертного рішення та його обґрунтування. В Акті вказуються умови і характер праці, які рекомендуються інвалідам, та інші заходи, які сприяють відновленню їх працездатності. У пункті 30 Акту зазначається експертне рішення.

Відповідно до Інструкції про порядок заповнення Виписки із акта огляду МСЕК, Довідки до акта огляду МСЕК, цей документ є бланком суворого обліку. Бланк призначений для внесення рішення МСЕК про встановлення групи, причини і строку інвалідності. Всі реквізити даного бланка заповнюються відповідно до запису аналогічних реквізитів (акта огляду МСЕК). Бланк підписується головою МСЕК (підпис розшифровується) і засвідчується печаткою МСЕК. Відповідальність за правильність заповнення несе голова МСЕК.

Наведене свідчить, що рішення МСЕК про встановлення інвалідності (ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності) викладається в акті огляду та протоколі засідання комісії, які можуть бути оскаржені до суду. Натомість, оскаржена позивачем довідка МСЕК №112229 від 16.10.06, складена за формою №157-1/о (Виписка із акта огляду МСЕК), призначена для внесення рішення МСЕК про встановлення групи, причини і строку інвалідності. Вказана виписка не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України, а відтак - не може оскаржуватися в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И ЛА:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі до Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи №1 про визнання недійсною довідки.

Копію ухвали надіслати позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О. А. Черниш