Постанова від 02.08.2012 по справі 2а/0570/8321/2012

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/8321/2012

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Лазарєв В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м. Дружківки в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Дружківці Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Дружківки, який діє в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Дружківці Донецької області Державної податкової служби звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, мотивуючи свої вимоги тим, що зазначена фізична особа зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності. Більше року відповідач не надає звітність щодо обчислення і сплати податків і інших обов'язкових платежів, у зв'язку з чим просили припинити підприємницьку діяльність фізичної особи.

Згідно із ухвалою суду від 06 липня 2012 року розгляд справи здійснюється у порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України.

Відповідач отримав копію зазначеної ухвали 13 липня 2012 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 11). Заперечень проти позову у строки, встановлені ч. 3 ст. 183-2 КАС України, відповідач не надавав.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає, що у даному випадку наявні достатні підстави для прийняття рішення у справі.

З матеріалів справи вбачається, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Дружківської міської ради Донецької області 21.02.2006 року та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Дружківки Донецької області як платник податків з 21.02.2006 року (а.с. 5, 7).

Згідно довідки Державної податкової інспекції у м. Дружківка (а.с. 6), відповідач не звітував з 07.05.2009 року по теперішній час до податкової інспекції, тобто більше року.

Як вбачається з довідки про відсутність заборгованості (а.с. 8), фізична особа - підприємець ОСОБА_1 заборгованості з платежів перед бюджетом не має.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.

Відповідно до статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Прокурор м. Дружківки представляє інтереси держави в особі державної податкової інспекції у м. Дружківка Донецької області Державної податкової служби, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом пред'явлення вимог про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Згідно із п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу" Державна податкова інспекція у м. Дружківці Донецької області Державної податкової служби, уповноважена здійснювати контроль за своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

У відповідності до п. 61.1. ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно із п.п. 20.1.12. п. 20.1. ст. 20 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право, у тому числі у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Згідно із п. 67.2. ст. 67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:

припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;

відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;

скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Статтею 238 Господарського кодексу України визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Відповідно до ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Частиною 2 статті 247 Господарського кодексу України визначено, що скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 239 цього Кодексу віднесено скасування державної реєстрації та ліквідацію суб'єкта господарювання до видів адміністративно-господарських санкцій.

Як передбачено ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Отже, з урахуванням наведених норм, органи державної податкової служби у випадку неподання суб'єктом господарювання протягом року податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону мають право звернутись до суду із позовом щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Таким чином, оскільки судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не подає понад року органам державної податкової служби податкові декларації і інші документи фінансової звітності відповідно до закону, суд приходить до висновку про необхідність припинення підприємницької діяльності цієї фізичної особи.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 40, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 183-2, 256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м. Дружківки в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Дружківці Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1).

Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Постанова суду прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з моменту отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова складена та підписана 02 серпня 2012 року.

Суддя Лазарєв В.В.