Постанова від 02.08.2012 по справі 2а/0570/8201/2012

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/8201/2012

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Хохленкова О. В.

за участю секретаря судового засідання Проніна Д. С.

за участю

прокурора: не з'явився,

представника позивача: не з'явився,

представника відповідача: не з'явився,

розглянув у порядку письмового провадження в залі суду адміністративну справу за позовом Дебальцевського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торезьке АТП" про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Дебальцевський транспортний прокурор (далі -"прокурор") звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі - "позивач" або "Інспекція") до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торезьке АТП"(далі -"відповідач" або "ТОВ "Торезьке АТП") про стягнення фінансових санкцій. Позов обґрунтований тим, що позивачем при проведенні перевірок ТОВ "Торезьке АТП" встановлені факти порушень Закону України "Про автомобільний транспорт" при здійсненні діяльності з надання послуг з пасажирських перевезень. За наслідками перевірки Інспекцією був складений акт та винесена постанова про застосування до ТОВ "Торезьке АТП" фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень. До теперішнього часу сума штрафних санкцій не сплачена, тому прокурор просив стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 1700, 00 гривень.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просили суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не прибув і не повідомив про причини неприбуття, суд визнав за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Торезьке АТП"зареєстровано в якості юридичної особи 24.01.2006 за кодом ЄДРПОУ 33767159.

02.04.2012 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області за адресою м.Донецьк, ДП «Східний» було проведено перевірку транспортного засобу БАЗ-А07914, номерній знак АН 12-35 АА, що належить ТОВ "Торезьке АТП", про що складено акт від 02.04.2012, яким встановлені порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме витягу з паспорту маршруту, засвідчений печаткою замовлення перевезень, таблиці вартості проїзду.

24.04.2012 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 147033, якою на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до ТОВ "Торезьке АТП" застосовані фінансові санкції у сумі 1700,00 гривень.

При прийнятті постанови суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі пункту 2 статті 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.

Відповідно до частини 2 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру"підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт"від 05.04.2001 №2344-ІІІ, в редакції Закону України від 5 липня 2011 року №3565-VI (далі -Закон № 2344-ІІІ), центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Частиною 4 статті 60 Закону №2344-ІІІ передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Пунктами 3,4 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567 (далі -Порядок № 1567) визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Згідно пункту 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону №2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Відповідно до вимог статті 39 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;.

Згідно абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 21 Порядку №1567 встановлено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.

При перевірки транспортного засобу БАЗ номерний знак АН 12-35 АА, який належить підприємству - відповідачу були встановлені порушення, відповідальність за які передбачена ст..60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Ці порушення були відображені в акті № 040851 від 02.04.2012 року (а.с.7).

Повідомлення про дату, час та місце розгляду справи про порушення вимог законодавства про транспорт, встановлені вищезазначеним актом було направлено відповідачу (а.с.8).

Відповідно до абзацу 2 пункту 27 Порядку №1567 за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

24.04.2012 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 147033, якою на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до ТОВ "Торезьке АТП" застосовані фінансові санкції у сумі 1700,00 гривень (а.с.10).

Копія даної постанови була спрямована відповідачу (а.с.9).

Вищевказану постанову відповідач не оскаржив в установленому законом порядку.

З урахуванням встановлених у справі обставин суд приходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання розподілу судових витрат слід вирішити у відповідності до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 2, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дебальцевського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торезьке АТП" про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торезьке АТП"(вул. Поповича, 2а, м. Торез, Донецька область, код ЄДРПОУ 33767159) на користь Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700,00 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили за привалами, встановленими статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Хохленков О.В.