ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про залишення подання без розгляду
01 серпня 2012 р. № 2а-6763/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сподарик Наталія Іванівна, перевіривши матеріали подання державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби до публічного акціонерного товариства «Львівська вугільна компанія»про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна,
встановив:
01 серпня 2012 року за вхідним номером 32045 на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшло подання державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби до публічного акціонерного товариства «Львівська вугільна компанія»про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна, що застосований на підставі рішення начальника державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби від 30.07.2012 року.
Вищезазначене подання подано в порядку статті 183-3 КАС України, якою врегульовано особливості провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень на підставі подання таких органів щодо, зокрема, підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.
Як вбачається з матеріалів справи 30.07.2012 року о 12:45 год. начальником ДПІ у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби прийнято рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків. Отже, з цього часу настає момент встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду з подання про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна і триває протягом 24 год. Проте подання надійшло до суду лише 01.08.2012 року за вхідним номером 32045, яке було надіслане відділенням поштового зв'язку. При цьому, відповідно до ч. 11 ст. 183-3 КАС України на обчислення строків, установлених цією статтею, не поширюються правила статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.
Зважаючи на викладене вище суддя приходить до висновку про пропущення податковим органом строку звернення до суду із поданням, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Строки звернення заявника з поданням, передбачені ч. 3 ст. 183-3 КАС України, є різновидами строку спеціального звернення до суду, передбаченого ч. 3 ст. 99 КАС України. Вказана норма встановлює, що КАС України можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж шестимісячний загальний строк. При цьому ст. 183-3 КАС України не передбачає спеціальних наслідків пропущення строків звернення до суду, визначених цією нормою. Тому недотримання заявником строків звернення до суду, визначених ст. 183-3 КАС України, тягне за собою застосування приписів ст. 100 КАС України. З урахуванням викладеного подання податкового органу, внесене після закінчення строків, установлених статтею 183-3 КАС України, залишається без розгляду.
Строки звернення заявника з поданням, передбачені частиною 3 статті 183-3 КАС України, є різновидами строку спеціального звернення до суду, передбаченого частиною 3 статті 99 КАС України. Вказана норма встановлює, що Кодексом адміністративного судочинства України можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж шестимісячний загальний строк.
Листом Вищого адміністративного суду України № 149/11/13-11 від 02.02.2011 р. звернуто увагу судів на необхідність розрізняти провадження у справах, порушених за поданням податкових органів, поданих на підставі ст. 183-3 КАС України, що є окремим видом провадження, від загального (позовного) провадження.
Згідно вищезазначеного роз'яснення Вищого адміністративного суду України до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися загальні норми Кодексу адміністративного судочинства України, що регулюють процедуру позовного провадження в частині, що не суперечить спеціальним нормам статті 183-3 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку про необхідність залишення подання державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби без розгляду у зв'язку із пропуском встановленого строку звернення до суду із поданням.
Роз'яснити заявнику, що у разі залишення подання без розгляду, податковий орган не позбавлений права звернутися до суду у загальному порядку позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Подання державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби до публічного акціонерного товариства «Львівська вугільна компанія»про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна -залишити без розгляду .
На ухвалу суду першої інстанції може бути подано апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Сподарик Н.І.