Ухвала від 02.08.2012 по справі 2а-8411/12/0170/1

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

02 серпня 2012 р.Справа № 2а-8411/12/0170/1

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Трещова О.Р., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1

до Євпаторійської міської ради

про визнання протиправним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Євпаторійської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення № 6-16/81 від 25.11.2011 року.

Перевіряючи наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 109 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом встановлено, що позивач оскаржує рішення Євпаторійської міської ради №6-16/81 від 25.11.2011 року "Про передачу в аренду на 5 років земельної ділянки громодянину України ОСОБА_2 площею 0,0052 га для будівництва нежилої споруди-пункта реєстрації відпочиваючих за адресою - АДРЕСА_1" та визнання недійсним висновку між Євпаторійською міською радою та ОСОБА_2 договору аренди цієї ділянки.

Отже, спір, який виник між позивачем та вказаним відповідачем має ознаки публічно-правового та може бути вирішеним в порядку адміністративного судочинства.

У той же час законодавством з метою розмежування компетенції між адміністративними судами встановлені правила предметної підсудності.

Пунктом 2 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Ст. 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.

Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачено в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами

Оскільки відповідачем є Євпаторійська міська рада, яка відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"є органом місцевого самоврядування, то дана справа не підсудна Окружному адміністративному суду АР Крим, та підлягає розгляду у місцевому загальному суді.

Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України "Про судоустрій України" місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, а також військові суди гарнизонів.

В данному випадку місцевим загальним судом, до якого належить подати адміністративний позов, є Євпаторійський мiський суд Автономної Республіки Крим ( 97400, м. Євпаторія, вул. Революції, 41).

На підставі викладеного позовна заява з усіма матеріалами підлягає поверненню позивачеві.

Керуючись п.6 ч.3 ст. 108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Євпаторійської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №6-16/81 від 25.11.2011 року "Про передачу в аренду на 5 років земельної ділянки громодянину України ОСОБА_2 площею 0,0052 га для будівництва нежилої споруди-пункта реєстрації відпочиваючих за адресою - АДРЕСА_1" та визнання недійсним висновку між Євпаторійською міською радою та ОСОБА_2 договору аренди цієї ділянки.

Копію ухвали надіслати ОСОБА_1

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Трещова О.Р.