про залишення позовної заяви без руху
27 липня 2012 року 2а-3582/12/1070
м. Київ
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі про визнання протиправними дій та скасування рішення,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі про визнання протиправними дій відповідача щодо рішення №6 від 23.01.2012 про накладення штрафу у розмірі 2654,98 грн. та стягнення пені в сумі 25438 грн. та про зобов'язання відповідача скасувати це рішення і фінансові санкції та зобов'язати виконати судове рішення щодо списання фінансових санкцій у розмірі 15120,94 грн.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Під час вирішення питання про відкриття провадження у даній справі суддею встановлено таке.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Зі змісту позовної заяви та додатків до неї вбачається, що оскаржуване позивачем рішення Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі винесено 23 січня 2012 р., а цю позовну заяву подано до суду 23 липня 2012 р., що підтверджується поштовим штемпелем на конверті, тобто з пропуском місячного строку звернення до суду.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Проте, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 із заявою про поновлення пропущеного строку звернення до суду не зверталась.
Подана позовна заява та долучені до неї документи не дають можливості встановити чи є підстави для поновлення строку, встановленого ч. 5 ст. 99 КАС України.
Зазначені вище обставини вказують на необхідність витребування від фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 доказів на підтвердження поважності підстав, з яких ним було пропущено строк звернення до адміністративного суду.
В силу положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем не додано до позовної заяви її копії для надання відповідачу.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (32,19 грн.), а за подання позову майнового характеру -1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (107,30 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (2146,00 грн.), що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2012 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1073,00 грн. згідно із Законом України від 22.12.2011 № 4282-VI).
Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав. Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Із позовної заяви вбачається, що позивач заявив позовну вимогу, яка має майновий характер. Так, позивач просить суд скасувати рішення відповідача від 23.01.2012 за № 6, яким нараховано штрафні санкції в сумі 2654,98 грн. та пеню в сумі 25438 грн. Крім того, заявлено вимогу, що має немайновий характер, за яку судовий збір сплачується окремо.
За подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у сумі 32,19 грн., що не відповідає розміру судового збору, встановленого статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" для позовів майнового характеру.
Приписами частини 2 статті 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем наведено значну кількість документів, які стосуються визначення суми заборгованості перед відповідачем, а також судових рішень щодо оскарження дій та рішень відповідача. Проте, до позовної заяви на підтвердження наведених позивачем обставин копій цих документів не додано.
Крім того, зазначена у п.2 позовної заяви вимога не відповідає приписам ст.105 КАС України.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням часу для усунення зазначених недоліків.
Указані недоліки повинні бути усунені у строк до 17.08.2012 шляхом подання через канцелярію суду з посиланням на номер ухвали, на виконання якої подаються доповнення, додаткових документів, а саме: позовної заяви з доданими до неї документами (в двох примірниках, для надання одного відповідачу), заяву про поновлення строку звернення до суду, доказів на підтвердження обґрунтованості підстав, з яких ним було пропущено строк звернення до адміністративного суду, документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх майнового та немайнового характеру) у розмірах, визначених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".
Інформацію щодо сплати судового збору та необхідних реквізитів можна дізнатися на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою http://court.gov.ua/sud1070/tax/, а також з інформаційних стендів Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі про визнання протиправними дій та скасування рішення - залишити без руху.
2. Установити строк для усунення недоліків позовної заяви до 17 серпня 2012 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Журавель В.О.