Іменем України
17 липня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1024/12
13:07
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Брезіної Т.М.;
секретаря судового засідання -Ковальчук Т.С.;
за участю:
представника позивача -Костинчук О.В.;
відповідач -не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Хотинського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про повернення виплат у сумі 1093,52 грн.,-
Хотинський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості незаконно отриманих коштів.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач 04.06.2010 року звернувся за послугами по працевлаштуванню до Хотинського районного центру зайнятості і йому у зв'язку із відсутністю підходящої роботи було надано статус безробітного. Перебуваючи на обліку, як безробітній відповідач виявив бажання приймати участь у оплачуваних громадських роботах за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до листка відвідування особою центру зайнятості, відповідач повинен був з'явитися до центру зайнятості 07.07.2011 року на 10 год. 50 хв., однак не з'явився. У зв'язку із невідвідуванням центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів відповідач був знятий з обліку, тому втратив статус безробітного.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, але від нього надійшли заперечення, в яких він зазначив, що з 10 червня по 8 липня 2011 року відповідач працював на громадських роботах Круглицької сільської ради по договору. Відповідач в запереченнях стверджує, що ним виконувались громадські оплачувані роботи по трудовому договору в червні місяці 11 днів та в липні 6 днів.
Відповідач вважає, що отримана ним заробітна плата за виконані громадські оплачувані роботи в період червень, липень 2011 року не відносяться до сум виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг. Також зазначив, що 07.08.2011 року з'явився на відвідування до центру зайнятості, але інспектор його не відмітив. Крім того вважає, що позивач пропустив строк встановлений ст. 99 КАС України на звернення до суду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення з наступних підстав.
11.06.2010 року відповідач подав заяву про надання статусу безробітного, в якій просив до вирішення питання про працевлаштування надати статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю (а.с.5).
В матеріалах справи знаходяться витяг з наказів про прийняті рішення по ОСОБА_2 (а.с.6-7).
Відповідно до корінця від 09.06.2011 року №2411110609001003 відповідач був направлений на громадські роботи згідно договору від 08.06.2011 року укладеного між Хотинським районним центром зайнятості та Круглицькою сільською радою (а.с.8).
Відповідно до листка відвідування особою центру зайнятості, відповідач не з'явився 07.07.2011 року в центр зайнятості, у зв'язку із чим був знятий з обліку (а.с.9-12).
Позивачем направлявся лист про відшкодування коштів та винесено наказ від 02.03.2012р. №43 «Про відшкодування коштів» (а.с.13-14,15-16).
На час звернення до суду відповідачем заборгованість погашена не була.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000року № 1533-ІІІ (далі - Закон № 1533-ІІІ).
Згідно із п. 13 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних» від 14.02.2007 року №219 (далі - Порядок №219) громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта. Відповідно до заяви відповідач про свої права та обов'язки був ознайомлений під розписку (а.с.5).
Судом встановлено, що відповідно до листка відвідування особою центру зайнятості, відповідач визначений день та час, 07.07.2011 року не з'явився та не повідомляв про причини неявки.
Суд не приймає доводи відповідача про те, що він з'являвся на відвідування до центру зайнятості 07.07.2011 року, оскільки на їх підтвердження не надав суду жодного доказу. В матеріалах справи міститься журнал відвідування особою ЦЗ (а.с.9-12), з якого вбачається, що 07.07.2011 року підпису відповідача про відвідування, немає.
Відповідно до п.п.2 п. 20 Порядку №219 громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку у разі невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування.
Зважаючи на те, що з дня зняття з обліку ОСОБА_2 втратив статус безробітного, то починаючи з цього дня він втратив право на отримання послуг щодо фінансування оплачуваних громадських робіт.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 року №803-ХІІ відповідач виявив бажання приймати участь у оплачуваних громадських роботах за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Відповідно до корінця направлення на оплачувані громадські роботи №2411110609001003 від 06.06.2011 рок, ОСОБА_2 згідно із договором №241111060800030 був прийнятий на посаду підсобного робітника Круглицької сільської ради з 10.06.2011 року (наказ №30-р від 09.06.2011 року) (а.с.8).
Частина 3 ст. 36 Закону № 1533 передбачає, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Таким чином, витрачені кошти Фондом на оплату праці ОСОБА_2 в період участі в оплачуваних громадських роботах з 15.06.2011 року по 08.07.2011 року в сумі 1093,52 грн. підлягають поверненню.
Щодо строків звернення до суду, суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону №1533-ІІІ строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Тому твердження відповідача, що позивачем пропущено строк звернення з адміністративним позовом до суду є безпідставним.
Згідно ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Позивачем доведено суду правомірність заявлених вимог.
Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об'єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку - позов задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного керуючись ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) заборгованість з допомоги по безробіттю в сумі 1093,52 грн. (одна тисяча дев'яносто три гривні п'ятдесят дві копійки) на користь Хотинського районного центру зайнятості.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частин першої-другої статті 186 КАС України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Скарга про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення або в разі відсутності сторони в судовому засіданні з дня одержання її копії. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частини рішення апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову у повному обсязі сторони можуть отримати після 23 липня 2012 р.
Суддя Т.М. Брезіна