Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
Харків
30 липня 2012 р. № 2-а- 8224/12/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації в Харківській області
до ОСОБА_1
про стягнення суми ,
До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації в Харківській області, з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з гр.ОСОБА_1 на користь держави виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 3371 гри. 58 коп. та перерахувати на р/р 31110115700227, отримувач УДКСУ в Зміївському районі, код отримувача 37754227, банк отримувача -УДКСУ в Зміївському районі Харківської обл., МФО 851011, Призначення платежу: повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям .
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Пунктом 10 ч. 1 ст. З КАС України визначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб,які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Тому у відповідності до ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено , що в Управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації звернулась ОСОБА_1 з заявою від 29.06.2010р. про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Відповідно до п.6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003р., ОСОБА_1, надала до управління праці та соціального захисту населення Зміївської райдержадміністрації відповідні документи для призначення допомоги та була попереджена про відмову в призначенні або припинення виплати призначеної соціальної допомоги (повернення надміру нарахованих коштів) у разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім'ї.
Згідно з рішенням управління праці та соціального захисту населення Зміївської райдержадміністрації від 23.07.2010р. заявниці була призначена з 01.06.2010р. по 30.11.2010р. державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям.
В листопаді 2010 року управлінням праці та соціального захисту населення Зміївської райдержадміністрації для вирішення питання щодо подовження виплати соціальної допомоги ОСОБА_1 було направлено запит до Зміївського дитячого будинку для дітей шкільного віку, про перебування малолітніх дітей ОСОБА_1 на повному державному забезпечені. В отриманих довідках (№ 263, 264, 266 від 08.11.2010р.) від Зміївського дитячого будинку для дітей шкільного віку вказано, що ОСОБА_2, 2004р.н., ОСОБА_2, 2004р.н., ОСОБА_3, 2000р.н. є вихованцями Зміївського дитячого будинку для дітей шкільного віку та знаходяться на повному державному забезпеченні з 30.08.2010 року.
В зв'язку з отриманою інформацією про перебування малолітніх дітей ОСОБА_1 на повному державному забезпеченні та згідно з п. 25 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003р. ОСОБА_1 був зроблений перерахунок виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в межах терміну призначення. Внаслідок зробленого перерахунку виявилось, що ОСОБА_1 були надміру виплачені бюджетні кошти за період з 01.09.2010р. по 30.11.2010р. у сумі 3371 грн. 58 коп.
У відповідності з чинним законодавством, ОСОБА_1 були направлені листи повідомлення (№ 07-33/9291 від 13.12.2010р., № 07-33/2460 від 14.04.2011р., № 07-33/7886 від 22.12.2011р.) щодо погашення надміру виплачених бюджетних коштів, але ОСОБА_1 до теперішнього часу не повернула 3371 грн. 58 коп. до Державного бюджету України.
Відповідно до п.28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 24.02.2003р., якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Таким чином, сума боргу відповідача у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям становить 3371,58 грн.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту вжиття всіх необхідних заходів для працевлаштування на товаристві інвалідів, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних, повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,128,159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації в Харківській області до ОСОБА_1 про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі
Стягнути з гр.ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 3371 (три тисячі триста сімдесят одна) грн. 58 коп. та перерахувати на р/р 31110115700227, отримувач УДКСУ в Зміївському районі, код отримувача 37754227, банк отримувача -УДКСУ в Зміївському районі Харківської обл., МФО 851011, призначення платежу: повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям .
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Панов М.М.