Справа № 2а/1770/1744/2012
05 червня 2012 року 10год. 53хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Ткачук Н.С. за участю секретаря судового засідання Боровець І.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби
дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкової заборгованості,
Державна податкова інспекція у м. Рівному Рівненської області Державної податкової служби звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості на загальну суму 142,11 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, однак подав суду письмове клопотання, яким просив розгляд справи провести без його участі.
Відповідач в судове засідання не прибув. Причини неприбуття суду не повідомив та заперечень на адміністративний позов не подав. Про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. Відтак, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, у відповідності до вимог ч.1 ст. 41 КАС України повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу судом не здійснювалося.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 22.07.2010 року державним реєстратором виконавчого комітету Рівненської міської ради відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку. 23 липня 2010 року відповідача взято на облік платника податків в ДПІ в м. Рівне.
Згідно з даними обліку позивача за відповідачем станом на 03.05.2012 року рахується заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку на загальну суму 142,11 грн.
Дана заборгованість виникла у зв'язку з несплатою відповідачем єдиного податку за березень-вересень 2011 року в сумі 141,72 грн. та пені в сумі 0,39 грн.
На момент розгляду справи судом дану заборгованість відповідачем не погашено.
Дані обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців (а.с.3), копією вимоги №581 від 24.02.2011 року (а.с.4), копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичною особою - підприємцем (а.с.5), копією заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (а.с.6), копією корінця свідоцтва про сплату єдиного податку серії З №092788 (а.с.7), копією довідки про взяття відповідача на облік платника податків форми №4-ОПП (а.с.9), копією рішення Рівненської міської ради про ставки єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності (а.с.10-12), обліковою карткою платника податків відповідача (а.с.13-16), довідкою про суми податкового боргу (а.с.17).
Статтею ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд при розгляді справи застосовує законодавство, яке діяло на час виникнення спірних правовідносин.
Згідно ч. 2 п.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 28.06.1999 р. № 746/99 (далі за текстом -Указ № 746/99) (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва-фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Як вбачається із заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності, видами діяльності відповідача є роздрібна торгівля та інформаційно-консультаційні послуги.
Частиною 3 пункту 2 Указу № 746/99 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що у разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
Рішенням Рівненської міської ради №418 від 21.12.2006 року про ставки єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності для обраних відповідачем видів діяльності встановлено ставки єдиного податку: для роздрібної торгівлі в розмірі 200 грн., для інформаційно-консультаційних послуг - 200 грн.
У відповідності до вимог п.п.16.1.4. п. 16.1. с. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Частиною 6 пункту 2 Указу № 746/99 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Всупереч цьому, відповідачем не сплачено єдиний податок за березень-вересень 2011 року в сумі 141,72 грн.
Згідно з ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом. Пунктом 129.3 цієї статті встановлено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
Позивачем на суму податкового боргу за несвоєчасне погашення відповідачем узгоджених податкових зобов'язань з єдиного податку була нарахована пеня в сумі 0,39 грн.
На час розгляду справи судом відповідач заборгованість по єдиному податку на загальну суму 142,11 грн. не сплатив.
Статтею 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
24.02.2011 року позивачем відповідачу було виставлено податкову вимогу №581 (а.с.4), яка на момент подання адміністративного позову до суду останнім не задоволена. У встановленому порядку податкова вимога не оскаржувалася.
Відповідно до п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції мають право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до місцевого бюджету м. Рівне заборгованість зі сплати єдиного податку в сумі 142,11 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Ткачук Н.С.