Постанова від 31.05.2012 по справі 2а/1770/1906/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/1906/2012

31 травня 2012 року 16год. 00хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Ткачук Н.С. за участю секретаря судового засідання Боровець І.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Красовський В.Б.,

відповідача: представник не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

доКарпилівської сільської ради

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Рівненське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі, - Фонд) звернулося до суду з позовом до Карпилівської сільської ради про стягнення заборгованості в сумі 4375,07 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві. Просив суд стягнути з Карпилівської сільської ради на рахунок Сарненської міжрайонної виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності фінансові санкції за несвоєчасне повернення страхових коштів на загальну суму 4375,07 грн.

В судовому засіданні 23.05.2012 року представник відповідача позов не визнав, письмових заперечень суду не надав. Повідомив суду, що відповідачем рішення №97 від 15.03.2012 року в судовому порядку не оскаржувалося. На прохання суду обґрунтувати свої заперечення представник відповідача жодних доводів не навів та будь-яких доказів на підтвердження своєї позиції не надав.

В судове засідання призначене на 31.05.2012 року відповідач участі повноважного представника не забезпечив. Про місце, дату і час судового засідання повідомлений належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. Відтак, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 26.03.1992 року державним реєстратором Рокитнівської районної державної адміністрації відповідача було зареєстровано юридичною особою, що підтверджується довідкою статистики (а.с.11).

Станом на день звернення з позовом до суду згідно з даними обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість зі сплати фінансових санкцій за несвоєчасне повернення страхових коштів на загальну суму 4375,07 грн.

На момент розгляду справи судом заборгованість перед Сарненською міжрайонною виконавчою дирекцією Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності зі сплати фінансових санкцій за несвоєчасне повернення страхових коштів на загальну суму 4375,07 грн. відповідачем не погашено.

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" №2240-ІІІ від 18.01.2001 року (далі, - Закон №2240).

Статтею 1 Закону №2240 встановлено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 9 Закону №2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Судом встановлено, що Карпилівська сільська рада, як платник страхових внесків, перебуває на обліку в Сарненській міжрайонній виконавчій дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

З матеріалів справи вбачається, що 02.02.2012 року виконавчою дирекцією Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було проведено позапланову перевірку правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та повернення страхових коштів, використання страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Карпилівській сільській раді за період з 31.12.2010 р. по 14.04.2011 р., за результатами якої складено акт №0059 від 02.02.2012 р. (а.с.28-29).

На підставі даного акта перевірки позивачем прийнято рішення №23 від 14.02.2012 року (а.с.4), яким відповідача зобов'язано повернути страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку в сумі 25587,10 грн. та застосовано штрафні санкції за порушення порядку використання страхових коштів в сумі 12793,55 грн.

Відповідно до частини 2 статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням " страхувальники, інші отримувачі коштів Фонду зобов'язані у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені у статті 30 цього Закону.

Вищезазначене рішення Фонду відповідачем було отримало 20 лютого 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.5). В встановлений законодавством десятиденний термін, кошти на загальну суму 38380,65 грн., відповідач Фонду не повернув, що підтверджується довідкою позивача від 15 березня 2012 року № 85 (а.с.6).

Згідно з ч.1 ст. 30 Закону №2240-ІІІ за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Як вбачається з матеріалів справи, за несвоєчасне повернення страхових коштів в сумі 38380,65 грн., визначених рішенням №23 від 14.02.2012 року, позивачем до відповідача застосовано штраф в сумі 3838,07 грн. (38380,65х10%) та нараховано пеню в сумі 537 грн. (38380,65х0,1%х14днів), про що Фондом прийнято відповідне рішення за №97 від 15 березня 2012 року (а.с.7). Дане рішення отримано відповідачем 22.03.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.8).

Частиною 3 ст.22 Закону №2240-ІІІ встановлено, що у разі якщо страхувальники та інші отримувачі страхових коштів вважають, що орган Фонду неправильно визначив суми страхових коштів, використаних з порушенням встановленого порядку, та фінансових санкцій чи прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, або виходить за межі його компетенції, такі страхувальники та інші отримувачі страхових коштів протягом десяти календарних днів з дня отримання такого рішення мають право в письмовій формі звернутися до зазначеного органу Фонду із скаргою про перегляд цього рішення.

Орган Фонду зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів після отримання скарги страхувальника, іншого отримувача страхових коштів на їхню адресу поштою з повідомленням про вручення або надати під розписку. У разі якщо орган Фонду надсилає рішення про повну або часткову відмову у задоволенні скарги, страхувальники та інші отримувачі страхових коштів протягом десяти календарних днів з дня отримання відповіді мають право звернутися з повторною скаргою до органів Фонду вищого рівня або до суду.

Згідно з даними документообігу Рівненського окружного адміністративного суду відповідач в судовому порядку рішення за №97 від 15 березня 2012 року не оскаржував. Відтак, сума штрафних санкцій та пені в розмірі 4375,07 грн. є узгодженою і підлягає сплаті.

На час розгляду даної справи судом, відповідач не сплатив заборгованість по фінансовій санкції та пені за несвоєчасне повернення страхових коштів на загальну суму 4375,07 грн.

Статтею 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно з ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Представник відповідача не обґрунтовав перед судом свої заперечення та не надав жодних доказів на їх підтвердження.

Згідно зі ст. 8 Закону №2240 спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.

За наведених обставин, позов обґрунтований, підтверджений належними та допустимими доказами і підлягає до задоволення.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Карпилівської сільської ради на рахунок Сарненської міжрайонної виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 25605040945002 в ПАТ КБ "Надра" м. Київ, МФО 380764, код ЄДРПОУ 26063085) фінансові санкції за несвоєчасне повернення страхових коштів на загальну суму 4375,07 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частин постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ткачук Н.С.