про залишення позовної заяви без руху
25 липня 2012 р. Справа № 2а/0270/3509/12
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Свентух Віталій Михайлович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "МС 15"
до: Вінницької об"єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби
про: визнання дій протиправними
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "МС 15" до Вінницької об"єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби про визнання дій протиправними.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Норми ст. 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
За правилами встановленими пунктами 2, 3 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, а також ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Проте, в порушення даних вимог позивачем не вказано власної адреси електронної пошти та номерів засобів зв'язку сторін або відомості про їх відсутність.
Частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з квитанції № 102188.310.7 від 23.07.2012р., що додана до позовної заяви, позивачем невірно визначені реквізити рахунків для зарахування судового збору. Слід зазначити, що реквізити рахунків для зарахування судового збору наступні:
Одержувач: УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001;
Код ЄДРПОУ 38054707;
Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області;
МФО 802015; р/р 31219206784002;
Призначення платежу 22030001 «Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)».
У зв'язку з вище наведеним, сплата позивачем судового збору за помилковими реквізитами свідчить про ненадходження коштів за призначенням, тому унеможливлює відкриття провадження у даній справі.
Таким чином, позивачу необхідно надати документ про сплату судового збору за вірно визначеними реквізитами.
Згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до приписів ст. 56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи (ч. 2 ст. 58 КАС України).
Як вбачається із позовної заяви, її підписано директором ТОВ "МС 15" ОСОБА_1, в матеріалах доданих до позовної заяви не міститься жодних документів, які б стверджували займану ним посаду, станом на дату подання позову до суду, та уповноважували його на підписання позовної заяви, крім того, його підпис не скріплений печаткою товариства.
З огляду на вищевикладене, позивачу необхідно надати докази в підтвердження повноважень на підписання позовної заяви.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Таким чином, суд приходить до висновку, що матеріали позовної заяви слід залишити без руху та надати позивачу строк для виконання всіх вимог перелічених в ст. 106 КАС України.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "МС 15" до Вінницької об"єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби про визнання дій протиправними залишити без руху.
2. Надати позивачу строк до 03.08.2012р. для усунення недоліків позовної заяви.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Свентух Віталій Михайлович
Копія вірна:
суддя:
секретар: