Постанова від 26.07.2012 по справі 2а-10997/09/16/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 липня 2012 р. Справа №2а-10997/09/16/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю., при секретарі Сидельової М.В.,

за участю представників:

від прокуратури- Березовиченко Ю.Ю., посвідчення №1180

представник позивача -не з'явився.

представник відповідача -не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора м.Керчі в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у м.Керч АРК

до Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод»

про стягнення

Суть спору: До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла позовна заява за позовом Заступника прокурора м.Керчі в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у м.Керч АР Крим до Державного підприємства «Керченський судноремонтний завод» про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій в сумі 45 087,40 гривень, у тому числі: за списком №1 у розмірі 13450,27 гривень, за списком №2 у розмірі 31637,13 гривень,

Справа розглядалася одноособово суддею Окружного адміністративного суду АРК Трещовою О.Р.

У судовому засіданні 16.11.09року по справі призначено судово-економічну експертизу.

У зв'язку з призначенням експертизи ухвалою суду від 16.11.09року провадження по справі зупинено до одержання результаті експертизи.

До суду 08.12.09року найдійшло клопотання експерта про необхідність надання додаткових матеріалів по справі для подальшого проведення експертизи та дачі обґрунтованого висновку.

Ухвалою суду від 08.12.2009року у зв'язку з клопотанням експерта провадження по справі було поновлено. В судовому засіданні, що відбулось 16.12.2009року клопотання експерта було задоволено.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АРК від 16.12.09р було зупинено провадження по справі у зв'язку з призначенням експертизи до одержання результатів.

У зв'язку з закінченням повноважень судді Трещової О.Р. справу передано для здійснення автоматичного розподілу для призначення нового складу суду.

Відповідно до протоколу розподілу справи між суддями у справі №2а-10997/09/16/0170 призначено головуючим суддю Александрова О.Ю.

11.05.10р до суду надійшло повідомлення ТОВ «Кримське експертне бюро» №147/09 про неможливість проведеня судово-економічної експертизи по адміністративній справі №2а-10997/09/16/0170.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АРК від 12.05.10р прийнято справу №2а-10997/09/16/0170 до провадження судді Окружного адміністративного суду АРК Александрова О.Ю. Ухвалою суду від 10997 р. по справі призначено судово-економічну експертизу. Провадження по справі неодноразово зупинялось до завершення експертизи та отримання доказів від відповідача. Ухвалою суду від 21.05.2012р. провадження по справі поновлено.

Представник прокуратури у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник Управління явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день проведення судового засідання був повідомлений належним чином, позивач 26.07.2012р. надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, в якому зазначив, що заборгованість відповідачем не сплачена.

У судове засідання відповідач не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, надвслав заперечення на позов, в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника Управління та відповідача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 ст. 3 КАС України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Таким чином, Управління Пенсійного фонду в м. Керч АРК, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами, виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Пред'явлення прокурором м.Керч даного адміністративного позову на користь держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Керч АРК викликано необхідністю захисту державних інтересів, які полягають в тому, що несплата у встановленому законом порядку внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зачіпає інтереси Пенсійного фонду України, перешкоджає своєчасній виплаті пенсій громадянам України, представництво інтересів яких в суді від імені держави, відповідно до ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», полягає в здійсненні прокурорами процесуальних і інших дій, у випадках, передбачених законом.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 4 частини 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичними, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій являється публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

При вирішенні цього спору суд керується законодавством, що діяло на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09.07.2003 року, що діяв на час виникнення спірних правовідносин між сторонами, (далі -Закон) всі відносини, які виникали між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначався порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до п.5,6 п.7 Розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"N 2464-VI від 08.07.2010 року, який набрав чинності з 01.01.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Державне підприємство "Керченський судноремонтний завод"(код ЄДРПОУ 01124997, юридична адреса: 98300, м. Керч, вул. Кірова, буд. 22) зареєстроване як юридична особа 05.03.2005 року виконавчим комітетом Керченської міської ради АРК.(а.с.5)

Судом встановлено, що Державне підприємство "Керченський судноремонтний завод" зареєстровано як платник в Управлінні ПФУ в м. Керч АРК за реєстраційним номером №0401-0102.

Таким чином, відповідач є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення"виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених згідно п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до розділу 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за №64/8663) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах:

а) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

б) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році;

30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році;

40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;

50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;

60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;

70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році;

80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році;

90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році;

100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Згідно з п.6.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Судом встановлено, що УПФУ в м. Керч направило до Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод" лист № 7550/04-22 від 13.07.2009 року, в якому зазначено, що розмір щомісячного відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій складає за списком №1 -3890,49 гривень та за списком №2 -0,00 гривень (а.с.14); на підставі листа № 9052/04-22 від 17.08.2009 року зазначено, що розмір щомісячного відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій складає, за списком №1 - 9250,97грн гривень, за списком №2 -31174,34 гривень.(а.с.9)

Відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за серпень 2009 року, ДП "Керченський судноремонтний завод" зобов'язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пенсії 15 громадянам на загальну суму -9250,97 грн + 308,81-перерахунок.

Згідно з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за серпень 2009 року, ДП "Керченський судноремонтний завод" зобов'язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пенсій 37 громадянам на загальну суму 31174,34 грн. + 462,79 грн. -перерахунок.

Судом перевірена обґрунтованість призначення пільгових пенсій. Як свідчать матеріали справи заборгованість по сплаті відшкодування витрат на виплату пенсій за списком №1 складає: 3890,49 гривень +9250,97 грн + 308,81 =13450,27 гривень.

Заборгованість по сплаті відшкодування витрат на виплату пенсій за списком №2 складає: 31174,34 грн. + 462,79 грн =31637,13 гривень.

Загальна сума заборгованості ДП "Керченський судноремонтний завод" за списками № 1,2 складає 45087,40 гривень (13450,27 гривень + 31637,13 гривень).

Судом перевірена обґрунтованість призначення пенсій, та суд проаналізувавши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності погоджується з призначенням позивачем пенсій зазначеним громадянам саме на підставі п. "а" та п. "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Суд підкреслює, що позивачем правомірно призначено пенсію зазначеним особам на підставі ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" відповідно до наданих пенсіонерам ДП "Керченський судноремонтний завод" довідок про особливий характер та умови праці у зв'язку з достатністю пільгового стажу роботи пенсіонерів. Отже, позивачем правомірно стягується з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пільгової пенсії зазначеним особам.

Судом також перевірені доводи відповідача, щодо правомірності розміру витрат, що заявлені УПФУ в м. Керч до відшкодування, та будь-яких спростувань правомірності заявленого позивачем розміру з фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, під час розгляду справи суду не представлено та про існування таких не повідомлено.

Крім того, самим відповідачем не зазначено стосовно яких пенсіонерів здійснений невірний розрахунок витрат, в чому вимоги УПФУ в м. Керчі не відповідають закону. Отже, доводи відповідача є необґрунтованими та не знайшли підтвердження в судовому засіданні.

Представлені відповідачем матеріали та постанова Господарського суду АР Крим від 11.12.2008 року по справі № 2-22/7160-2007А за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч до Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод" про стягнення заборгованості по пільговим пенсіям, та висновок експерта № 467 по господарської справі № 2-17/322-2007 судово-економічної експертизи, свідчать про вирішення спору між тими самими сторонами, але про інший предмет і з інших підстав і не можуть бути належними доказами у даній справі.

Той факт, що всі пільгові пенсії призначені обґрунтовано, місячний розмір витрат, стаж роботи на підприємстві, частка плати підприємства розраховані вірно також підтверджується матеріалами справи та не спростовується наявними в матеріалах справи документами, наданими відповідачем.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач повинен був відшкодувати позивачеві витрати за виплату та доставку іногородніх пенсій - за списком № 1 в розмірі 13450,27 гривень та за списком №2 -31637,13 гривень гривень, що підтверджується також поясненнями позивача, оскільки всі пенсії призначені обґрунтовано, місячний розмір витрат, стаж роботи на підприємстві, частка плати підприємства розраховані вірно.

Згідно з пунктом 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Таким чином, відповідач повинен відшкодувати понесені позивачем витрати на виплату та доставку пенсій за серпень 2009 року за списками № 1,2 в розмірі 45087,40 гривень.

Приймаючи до уваги, що відповідач не погасив суму боргу, вона підлягає стягненню з відповідача, та позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

У судовому засіданні 26.07.2012 року судом оголошена вступна та резолютивна частини постанови, у повному обсязі постанову складено та підписано 27.07.2012р.

Керуючись ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Державного підприємства "Керченський судноремонтний завод" (код ЄДРПОУ 01124997, юридична адреса: 98300, м. Керч, вул. Кірова, буд. 22) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим заборгованість по фактичним витратам на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у розмірі 45087,40 грн. за серпень 2009 року.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Александров О.Ю.