Постанова від 21.06.2012 по справі 0870/3951/12

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2012 року /10:05/ Справа № 0870/3951/12

Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Буряковій А.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за заявою Запорізького обласного центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення 246 грн. 48 коп. суми витрат на професійне навчання,

ВСТАНОВИВ:

Запорізький обласний центр зайнятості звернувся до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення 246 грн. 48 коп. суми витрат на професійне навчання.

В позовній заяві позивач зазначив, що між позивачем та відповідачем 22.12.2008 року був укладений договір щодо професійного навчання (перепідготовки). Однак 19.01.2009 року ОСОБА_1 був відрахований зі складу слухачів у зв'язку з пропуском занять. Згідно кошторису сума витрат на перенавчання безробітного ОСОБА_1, який перенавчався у Запорізькому будівельному коледжі за період з 22.12.2008 року по 19.01.2009 року складає 246,48 грн. У зв'язку з порушенням умов договору, відповідач зобов'язаний повернути позивачу витрати на професійне навчання в сумі 246,48 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без участі його представника, на задоволенні позову наполягає.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час, місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

В зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснюється.

Розглянувши та дослідивши матеріли справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено судом на підставі письмових доказів, 03.12.2008 року до Орджонікідзевського районного центру зайнятості звернувся ОСОБА_1 для сприяння у працевлаштуванні.

10.12.2008 року ОСОБА_1 подав заяву на ім'я директора Орджонікідзевського РЦЗ, у якій просив до вирішення питання про працевлаштування надати статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. Зазначив, що у даний час не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, не є найманим працівником, не уклав договір цивільно-правового характеру та не одержує пенсію на пільгових умовах; відповідачу був наданий статус безробітного.

22.12.2008 року відповідач звернувся до позивача із заявою, в якій просив направити його на профнавчання за спеціальністю автослюсар.

З метою надання відповідачу зазначеної соціальної послуги, 08.12.2008 року між Запорізьким обласним центром зайнятості та Державним вищим навчальним закладом «Запорізький будівельний коледж» було укладено договір № 780-у на професійне навчання відповідача за професією «слюсар з ремонту автомобілів», згідно якого Запорізьким обласним центром зайнятості сплачено витрати за навчання відповідача. При цьому, в межах вищевказаного договору, між Орджонікідзевським районним центром зайнятості, де відповідач перебував на обліку як безробітний, та відповідачем було укладено договір № 780-у04 від 22.12.2008 року про направлення відповідача на професійне навчання до Державного вищого навчального закладу «Запорізький будівельний коледж» терміном з 22.12.2008 року по 30.04.2009 року.

Згідно наказу Державного вищого навчального закладу «Запорізький будівельний коледж» від 19.01.2009 року № 12-ОД ОСОБА_1 було відраховано за не відвідування занять без поважних причин.

Судом досліджені табелі відвідування відповідачем занять за грудень 2008 року та січень 2009 року.

Згідно довідки Запорізького обласного центру зайнятості від 13.03.2009р. №494/10 сума витрат на перенавчання безробітного ОСОБА_1 за період з 22.12.2008р. по 19.01.2009р. складає 246,48 грн.

Згідно абз. 2 ч.3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'якове державне пенсійне страхування» у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Зобов'язання щодо повернення витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад та витрат на проживання у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин закріплено також в п. 3.1.2 Договору, укладеного між Орджонікідзевським РЦЗ та ОСОБА_1

Отже, оскільки, ОСОБА_1 було відраховано з навчального закладу за невідвідування занять без поважних причин, він зобов'язаний, відповідно до частини третьої статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" повернути суму витрат на перенавчання за період з 22.12.2008р. по 19.01.2009р, яка складає 246,48 грн.

Матеріалами справи встановлено, що Орджонікідзевським районним центром зайнятості відповідачу листом № 214 від 23.01.2009 року було повідомлено про існування заборгованості та необхідність повернення суми витрат на перенавчання, однак відповідач зазначену суму у встановлений строк не сплатив.

Оскільки на час розгляду справи відповідачем доказів сплати зазначеної суми не надано, позовні вимоги позивача є законними та підтвердженими зібраними у справі доказами.

Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, ст. ст. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Запорізького обласного центру зайнятості (р/р 37170300901006, ЄДРПОУ 03491412, МФО 813015, банк ГУДКС України у Запорізькій області) 246 грн. 48 коп. (двісті сорок шість грн. 48 коп.) виплаченої суми витрат на навчання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя /підпис/ Л.О.Нестеренко