вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
м. Сімферополь
19 липня 2012 р. (15:25) Справа №2а-7395/12/0170/28
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Калініченко Г.Б., при секретарі Колосовій Г.Б.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 135,95 грн.
за участю представників:
від позивача - не з'явився
від відповідача - не з'явився
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 135,95 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.07.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі.
У судове засідання, яке відбулося 19.07.12 року, позивач свого представника не забезпечив, 19.07.2012 року надіслав до суду клопотання про розгляд справи за відсутністю свого представника.
Відповідач явку свого представника не забезпечив, про час, день та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника або про відкладення розгляду справи, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
Відповідач 23.04.2009 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа-підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну юридичної особи та є платником податків та зборів, передбачених ст. 9 Податкового кодексу України.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про систему оподаткування"(в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості), платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) були, зокрема, юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обов'язок сплачувати податки і збори.
Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб"від 22.05.2003 № 889-IV (в редакції, що діяла в період, який перевірявся) були передбачені порядок, підстави, строки сплати податку з доходів фізичних осіб.
Відповідно до п.п. 3.2.1, п.п 3.2.2 п.3.2. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(в редакції, що діяла в період, який перевірявся), у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування був уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковувалися інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримувалися з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважалася бюджетним фондом, який належав державі або територіальній громаді та створювався від їх імені. На кошти бюджетного фонду, що був визначений підпунктом 3.2.1 цього пункту, не могло бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" було встановлено, що платники податків були зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
29.07.2011 року Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим було проведено перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за період з 27.04.2009 року по 05.11.2009 року.
Зазначеною перевіркою встановлено, зокрема, порушення п.п. 6.3.3 «е» п. 6.3 ст. 6 Закону України №889 від 22.05.2003 року податкова соціальна пільга застосувалась до доходу фізичної особи у вигляді заробітної плати не правомірно, донараховано в сумі 135,95 грн.
За результатами перевірки був складений акт перевірки №71/1701/НОМЕР_1 від 20.11.2009 року, на підставі якого прийнято податкове повідомлення - рішення №0011241701/0 від 30.11.2009 року на суму 135,95 грн.
Заповнення і подання органам державної податкової служби України податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, та сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) відповідно до вимог підпункту "б" пункту 19.2 статті 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"регулював Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. N 1ДФ, що був затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України № 451 від 29.09.2003 року (далі - Порядок).
Дія цього Порядку поширювалась на юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), фізичних осіб, нерезидентів або їх представництв, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками були зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податку, та були податковими агентами відповідно до норм Закону.
Відповідно до п.п. 8.1.2. п.8.1. ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"(в редакції, що діяла в період, який перевірявся), податок підлягав сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мали права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачали сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховувався, але не виплачувався платнику податку особою, що його нараховувала, то податок, який підлягав утриманню з такого нарахованого доходу, підлягав сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Позивачем направлені на адресу відповідача перша податкова вимога №1/8725 від 14.12.2009 року (розміщено на дошці оголошень 01.06.2010 року) та друга податкова вимога №2/2764 від 05.07.2010 року (розміщено на дошці оголошення 22.09.2010 року).
Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб станом на день розгляду справи складає 135,95 грн.
Згідно статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав заперечення на акт перевірки, не надав доказів сплати податкового боргу в сумі 135,95 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (95000, АДРЕСА_1; інн НОМЕР_1) 135,95 грн. податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб код платежу 11010502, р/р №33219801700004 до місцевого бюджету Київського району м. Сімферополя, ГУ ДКСУ в АРК, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Калініченко Г.Б.