Ухвала від 13.04.2012 по справі 114/1354/2012

Справа № 114/1354/2012

УХВАЛА

13 квітня 2012 року смт. Нижньогірський

Суддя Нижньогірського районного суду АР Крим Чернецька В.В., розглянувши матеріали заяви Управління праці та соціального захисту населення Нижньогірської районної державної адміністрації АР Крим про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим №2а-418/09/0114 від 28 вересня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління паці та соціального захисту населення Нижньогірської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Управління праці та соціального захисту населення Нижньогірської райдержадміністрації звернулося до суду з заявою про перегляд постанови Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим №2а-418/09/0114 від 28 вересня 2009 року та її скасування за нововиявленими обставинами, і зокрема до них відносить рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», за яким виникло юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами про стягнення державної допомоги сім'ям з дітьми повинні були застосовуватись постанови КМУ, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри соціальних виплат зазначеним категоріям громадян.

Відповідно до ч.3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи Кодексом адміністративного судочинства України та іншими законами можуть встановлюватися строки для звернення до адміністративного суду, які якщо не встановлено інше, обчислюються з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.

Відповідно до ст.247 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.

УПСЗН Нижньогірської райдержадміністрації у своїй заяві в якості нововиявленої обставини зазначає прийняття Конституційним Судом України рішення № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Вказане рішення було опубліковано в Офіціному віснику України 20 січня 2012 року. Суд вважає, що саме з цієї дати УПСЗН повинно було дізнатися про прийняття Конституційним Судом України вказаного рішення, у зв'язку з чим , саме з цього часу необхідно обчислювати строк, встановлений для подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Проте заява про перегляд судового рішення за ново виявленими обставинами надійшла до суду 12 квітня 2012 року, тобто з пропущення строку, встановленого ст.247 КАС України.

У зв'язку з тим, що Кодексом адміністративного судочинства України не визначено наслідків пропущення строку звернення про перегляд за нововиявленими обставинами, вважаю можливим за аналогією керуватися загальними правилами, що діють у випадку пропущення строків звернення до адміністративного суду.

Так, згідно ч. 1 ст. 100 КАС України (в останній редакції відповідно до внесених змін Законом України від 17 листопада 2011 року № 4054-VI) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин попуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Дослідивши заяву УПСЗН Нижньогірської райдержадміністрації про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та додані до неї матеріали, поважні підстави пропуску

строку звернення до суду не встановлені.

Враховуючи викладене та відсутність підстав для поновлення такого строку, заяву Управління праці та соціального захисту населення Нижньогірської районної державної адміністрації АР Крим про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим №2а-418/09/0114 від 28 вересня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління паці та соціального захисту населення Нижньогірської райдержадміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії необхідно залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 100, 158, 247 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Заяву Управління праці та соціального захисту населення Нижньогірської районної державної адміністрації АР Крим про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Нижньогірського районного суду Автономної Республіки Крим №2а-418/09/0114 від 28 вересня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління паці та соціального захисту населення Нижньогірської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Нижньогірський районний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали

Суддя Нижньогірського

районного суду АР Крим В.В. Чернецька