Постанова від 16.07.2012 по справі 2213/829/2012

Справа № 2213/829/2012 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.07.2012 року

Полонський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого судді - Горщар А.Г.

при секретарі Салюк Т.М.

з участю позивача, його представника ОСОБА_1, представників відповідача Гусяк С.П., Майданець Ю.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полонне адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України у Полонському районі про визнання незаконною відмови у проведенні перерахунку пенсії інваліду Чорнобильської катастрофи, -

встановив:

Позивач 04 квітня 2012 року звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у Полонському районі (далі УПФ) в якому просив, визнати протиправною відмову відповідача в обчисленні йому раніше призначеної державної пенсії виплата якої передбачена статтею 54 Закону від 28 лютого 1991 р. № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(далі -Закон № 796-ХІІ) із заробітної плати одержаної за роботу в зоні відчуження в період з липня по жовтень 1986 року згідно даних довідки про заробіток виданої Дзержинським районним споживчим товариством Житомирської області та здійснити перерахунок і виплату державної пенсії з врахуванням виплачених сум з січня 2012 року, а також допустити негайне виконання постанови суду.

ОСОБА_4 зазначав, що він являється учасником ліквідації аварії на ЧАЕС, визнаний інвалідом 2-ї групи і у зв'язку з цим отримує державну пенсію у мінімальному розмірі. 13.03.2012 року звернувся до УПФ з заявою про здійснення перерахунку державної пенсії із заробітної плати отриману ним за роботу в зоні відчуження, в чому відповідач відмовив, що на його думку є незаконним.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали.

Представник УПФ позов не визнала пояснила що підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу у запропонований ним спосіб не має, оскільки при проведенні зустрічної перевірки не підтверджено факт участі ОСОБА_4 у ліквідації аварії на ЧАЕС та факт виплати заробітку за роботу у зоні відчуження.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази суд вважає позов слід задовольнити частково.

Встановлено, що ОСОБА_4 в 1986 році був призваний на військові збори військовозобов'язаних, де брав участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працював у зоні відчуження з 18 червня по 31 жовтня.

В даний час позивач являється інвалідом 2-ї групи внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків зазначеної катастрофи у зв'язку з чим отримує в УПФ державну та додаткову пенсії. Державна пенсія позивачу визначена та виплачується у мінімальному розмірі відповідно до пункту 11 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1210 (далі Порядок) -160 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

13 березня 2012 року ОСОБА_4 подав заяву до УПФ в якій просив обчислити для нього розмір отримуваної ним пенсії із заробітку одержаного за період роботи у зоні відчуження.

26 березня 2012 року відповідач листом № 22/я-7 відмовив позивачу у задоволенні його заяви, мотивуючи тим, що заробітна плата за роботу в зоні відчуження не підтверджена первинними документами.

Вирішуючи питання щодо законності відмови УПФ обчислити для ОСОБА_4 та виплачувати державну пенсію виходячи із заробітку, який позивач одержав за роботу в зоні відчуження суд виходить із наступного.

Відповідач не оспорює самого права ОСОБА_4 на отримання ним державної пенсії, передбаченої ст. 54 Закону № 796-ХІІ.

Також є доведеним факт, що позивач був призваний на військові збори військовозобов'язаних, де брав участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працював у зоні відчуження з 18 червня по 31 жовтня, що стверджується відповідним записом у його військовому квитку, а також даними довідки командира військової частини 31434, та почесної грамоти.

За даними архівної довідки трудового архіву Романівського району Житомирської області № 136 від 1.06.2011 року, а також акту № 2 зустрічної перевірки підтвердження факту участі ОСОБА_4 у ліквідації аварії на ЧАЕС, позивачу, який на той час працював у Дзержинській автоколоні виробничого автотранспортного об'єднання Житомирської облспоживспілки відповідно до відомостей про нарахування заробітної плати за 1986 рік було нарахована заробітна плата: за червень 91,70 крб. за відпрацьованих 8 днів; у серпні нарахована премія -69, 98 крб.; у вересні відсутні нарахування заробітку; а за жовтень нарахований заробіток 1652,48 крб. за відпрацьований 121 день, а всього за згаданий період нарахований заробіток 1814, 16 крб.

Отже на думку суду, підтверджено, що саме за роботу у зоні відчуження ОСОБА_4 були за червень-жовтень 1986 року нараховані за його місцем роботи вказані суми заробітної плати.

Відповідно до пункту 7 Порядку пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

Таким чином ОСОБА_4 має право на вирахування та отримання ним пенсії, виходячи із заробітної плати, одержавної ним у зоні відчуження. Розмір такої пенсії за підрахунками представників УПФ є більшим, ніж мінімальна пенсія, яку одержує позивач на даний час.

Оскільки звернення ОСОБА_4 за перерахунком пенсії до відповідача мала місце 13 березня 2012 року, тому виплата нового розміру пенсії згідно положень ст. 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення»проводиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, тобто з 01 березня 2012 року.

Відповідно до ч.1 пункту 1 ст. 256 КАС України суд допускає негайне виконання постанови про присудженню виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.

Керуючись наведеним ст. 9, 11, 71, 158-163 КАС України суд,-

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати незаконною відмову управління Пенсійного фонду України у Полонському районі обчислити державну пенсію ОСОБА_4 виходячи із заробітної плати отриманої ним за роботу у зоні відчуження.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Полонському районі вирахувати ОСОБА_4 державну пенсію виходячи із отриманої ним заробітної плати за роботу у зоні відчуження за період з липня по жовтень 1986 року і здійснити відповідний перерахунок та виплату такої пенсії починаючи з 01 березня 2012 року.

Допустити негайне виконання постанови у межах суми стягнень за один місяць.

В решті вимог позову -відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі до суду першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови у повному її обсязі.

Головуючий ________________