Ухвала від 16.07.2012 по справі 5374/10/1570

Справа № 5374/10/1570

УХВАЛА

16 липня 2012 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Стефанова С.О., за участю секретаря судового засідання Мірзи О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до товариства з обмеженою відповідальністю телекомпанія «Чорне море»про анулювання ліцензії НР № 0073-п від 04.08.2006 року та зобов'язання повернути бланки анульованої ліцензії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до товариства з обмеженою відповідальністю телекомпанія «Чорне море»про анулювання ліцензії НР № 0073-п від 04.08.2006 року та зобов'язання повернути бланки анульованої ліцензії.

Ухвалою суду від 15 липня 2010 року провадження по справі було зупинено до набрання законної сили судового рішення по справі №2а-12831/09/1570 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Телекомпанія «Чорне море»до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення про визнання не чинним рішень відносно позивача від 04.03.2009р. №396, від 26.05.2009р. №998.

Ухвалою суду від 16 липня 2012 року провадження у справі було поновлено, оскільки сторонами по справі підписано мирову угоду, яка підлягає затвердженню судом у відповідності до ч. 3 ст. 113 КАС України.

12 липня 2012 року від представників позивача та відповідача надійшло клопотання про закриття провадження по справі, у зв'язку з примиренням сторін.

Разом з клопотанням про закриття провадження по справі, сторонами була надана мирова угода, затверджена ними 11.07.2012 року, згідно якої, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та Телекомпанія «Чорне море»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, які є сторонами судової справи № 2а-5374/10/1570, що знаходиться в Одеському окружному адміністративному суді, з метою припинення судових процедур та приведення господарської діяльності Телекомпанії до умов чинного законодавства України, домовились про укладення мирової угоди на зазначених умовах:

1. Телекомпанія приводить свою загальну концепцію добору програм (Додаток №7 до

ліцензії провайдера програмної послуги НР №0073-п від 04.08.2006р.) у відповідність

до норм чинного законодавства, шляхом подачі до Національної ради відповідної заяви про переоформлення ліцензії згідно з Положенням про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.03.12 за № 351/20664);

2. Телекомпанія одночасно із поданням заяви про переоформлення ліцензії

провайдера програмної послуги розпочинає процедури скасування санкції передбачену Положенням про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.12 за № 318/20631) (надалі - Положення про скасування санкції);

3. Національна Рада на засіданні розглядає вищезазначену заяву про переоформлення ліцензії провайдера програмної послуги Телекомпанії до закінчення процедури скасування санкцій, яка передбачена Положенням про скасування санкції і приймає відповідне рішення;

4. Національна рада відповідно до Положення про скасування санкції призначає позапланову перевірку Телекомпанії, а Телекомпанія, при ретрансляції телепрограм абонентам, дотримується загальної концепції добору програм, яка затверджена Національною Радою;

5. За результатами позапланової перевірки Телекомпанії, відповідно до Положення про скасування санкції, Національна Рада на своєму засіданні розглядає питання шодо скасування санкції та приймає відповідне рішення;

6. У випадку, скасування санкцій відносно Телекомпанії, Телекомпанія відмовляється від позовних вимог у справі № 2а-12831/09/1570, що знаходиться у провадження Одеського апеляційного адміністративного суду;

7. Кожна із сторін вправі звернутися до суду з клопотанням про поновлення провадження у цій справі у випадку недотримання іншою стороною умов цієї мирової угоди;

8. Сторони свідчать, що умови примирення, передбачені даною мировою угодою, відповідають волевиявленню сторін, не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права;

9. Дана мирова угода укладена у трьох екземплярах (по одному примірнику для кожної зі сторін та один примірник для Одеського окружного адміністративного суду), та вступає в силу з моменту її затвердження адміністративним судом.

У судовому засіданні представник відповідача підтримав мирову угоду на вищезазначених умовах.

Від представника позивача 16.07.2012 року через канцелярію суду (вхід. № 22775/2012) надійшло клопотання про розгляд справи без участі повноважних представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

За результатами розгляду вищевказаного клопотання суд дійшов висновку про його обґрунтованість та необхідність задоволення.

Відповідно до статті 51 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Відповідно до частин 2, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України сторони можуть примиритися протягом всього часу судового розгляду або заявити клопотання про надання їм часу для примирення; судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно частин 1, 3 статті 113 вказаного Кодексу сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову. У разі примирення сторін суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі, у якій фіксуються умови примирення. Умови примирення не повинні суперечити закону або порушувати чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Позивач - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та відповідач - Телекомпанія «Чорне море»у вигляді ТОВ відповідно зі своїми правами звернулися до суду з мировою угодою.

Пунктом 3 частини 1 статті 157 КАС України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо сторони досягли примирення.

Зважаючи на те, що примирення сторін стосується їхніх прав та обов'язків і предмету адміністративного позову, умови примирення не суперечать закону, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд дійшов висновку про можливість прийняття умов примирення та закриття провадження у справі.

Додатково суд повідомляє, що згідно частини 4 статті 113 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невиконання умов примирення однією із сторін суд за клопотанням іншої сторони поновлює провадження у справі.

Керуючись ст.ст. ч. 3 ст. 113, ч. 3 ст. 136, п. 3 ч. 1 ст. 157, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ

Клопотання представника позивача та представника відповідача про закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін задовольнити.

Визнати примирення між позивачем - Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та відповідачем - Телекомпанією «Чорне море»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю на наступних умовах:

1. Телекомпанія приводить свою загальну концепцію добору програм (Додаток №7 до

ліцензії провайдера програмної послуги НР №0073-п від 04.08.2006р.) у відповідність

до норм чинного законодавства, шляхом подачі до Національної ради відповідної заяви про переоформлення ліцензії згідно з Положенням про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.03.12 за № 351/20664);

2. Телекомпанія одночасно із поданням заяви про переоформлення ліцензії

провайдера програмної послуги розпочинає процедури скасування санкції передбачену Положенням про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.02.12 за № 318/20631) (надалі - Положення про скасування санкції);

3. Національна Рада на засіданні розглядає вищезазначену заяву про переоформлення ліцензії провайдера програмної послуги Телекомпанії до закінчення процедури скасування санкцій, яка передбачена Положенням про скасування санкції і приймає відповідне рішення;

4. Національна рада відповідно до Положення про скасування санкції призначає позапланову перевірку Телекомпанії, а Телекомпанія, при ретрансляції телепрограм абонентам, дотримується загальної концепції добору програм, яка затверджена Національною Радою;

5. За результатами позапланової перевірки Телекомпанії, відповідно до Положення про скасування санкції, Національна Рада на своєму засіданні розглядає питання шодо скасування санкції та приймає відповідне рішення;

6. У випадку, скасування санкцій відносно Телекомпанії, Телекомпанія відмовляється від позовних вимог у справі № 2а-12831/09/1570, що знаходиться у провадження Одеського апеляційного адміністративного суду.

Закрити провадження у справі за позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до товариства з обмеженою відповідальністю телекомпанія «Чорне море»про анулювання ліцензії НР № 0073-п від 04.08.2006 року та зобов'язання повернути бланки анульованої ліцензії.

Роз'яснити сторонам, що у разі невиконання умов примирення однією із сторін суд за клопотанням іншої сторони поновлює провадження у справі.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня проголошення ухвали.

Суддя С.О. Стефанов