Постанова від 14.06.2012 по справі 2а/0270/1969/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Вінниця

14 червня 2012 р. Справа № 2а/0270/1969/12

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за позовом: Могилів-Подільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про: стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,-

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Могилів-Подільського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Позов мотивований, тим що за відповідачем рахується заборгованість по збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 467 грн. 84 коп.

Суд, розглянувши матеріали позовної заяви та встановивши, що відповідно до положень ст. 183-2 КАС України у даній адміністративній справі застосовується скорочене провадження, ухвалою від 04.05.2012р. відкрив скорочене провадження у справі та запропонував відповідачу в 10-денний термін з дня одержання даної ухвали подати письмові заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

Відповідач у строк, передбачений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позову не направив. Копію вищезазначеної ухвали суду отримано 17.05.2012р., про що свідчить повідомлення про вручення.

Отже, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.

Дослідивши матеріли справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному об'ємі.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському та Могилеві-Подільському районі та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Статтею 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Закон) визначено коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, до яких відповідно до пункту 3 частини 1 вищезазначеної статті, відносяться фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Відповідно до п.6 ст.20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є квартал.

Відповідно до п.4 ч.8 Прикінцевих та перехідних положень Закону визначено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Положенням п. 8.2. "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України"(надалі - Інструкція), передбачено, що органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Відповідно до абз.6 п.8.3 Інструкції, вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається із матеріалів справи, пенсійним органом вживались заходи щодо стягнення заборгованості з відповідача, а саме виставлялась вимоги про сплату боргу № Ф 553 від 06.12.2010р., якою визначено суму заборгованості в розмірі 860 грн. 46 коп., яка відповідачем отримана 15.12.2010р., та № 549 від 21.02.2011р., якою визначено суму заборгованості в розмірі 1 478 грн. 58 коп., яка відповідачем отримана 04.03.2011р.

Однак, з урахуванням часткової проплати, борг який рахується за відповідачкою перед управлінням Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському та Могилеві-Подільському районі складає 467 грн. 84 коп.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості відповідач у встановлені строки до бюджету не сплатив, наявність вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, відповідно до якої у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на рахунок управління Пенсійного фонду України в м.Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі (м. Могилів-Подільський, вул. Гвардійська,19, р/р 25607323390103 в філії ВОУ АТ "Ощадбанк", МФО 302076, код ЄДРПОУ 37865377) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з липня - грудня 2010р. в сумі 467 грн. ( чотириста шістдесят сім гривень) 84 коп. ( вісімдесят чотири копійки).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя/підпис/ Чернюк Алла Юріївна

Копія вірна:

Суддя: Секретар: