вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
30 січня 2012 р. Справа №2а-849/12/0170/1
(11:52) м.Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Веретенниковій Ю.В., за участю
представника позивача - Симоненко Л.В.,
представника відповідача Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим - Жегунової Е.В.,
представника відповідача Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК - Кузнецової О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» до Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим, Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ВДВС Бахчисарайського районного управління юстиції АР Крим
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій,
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулось з адміністративним позовом Сільськогосподарське публічне акціонерне товариство «Агрофірма «Крим» до Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим про визнання протиправними дій Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим щодо відмови списати заборгованість СПАТ агрофірма «Крим» з пені в розмірі 25206,00 гривень та штрафу в розмірі 69665,52 гривень; зобов'язання відповідача списати заборгованість СПАТ агрофірма «Крим» (ЄДРПОУ 03759754; вул.Леніна, 128,с.Віліне, Бахчисарайський район, АР Крим) з пені в розмірі 25206,00 гривень та штрафу в розмірі 69665,52 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.01.2012 року було відкрите провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.01.2012 року залучено до участі по справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, ВДВС Бахчисарайського районного управління юстиції АР Крим.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 17.01.2012 року залучено до участі по справі у якості співвідповідача Бахчисарайську районну виконавчу дирекцію відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.01.2012 року до набрання рішенням по справі №2а-849/12/0170/1 законної сили заборонено Відділу державної виконавчої служби Бахчисарайського РУЮ до набрання рішенням по справі №2а-849/12/0170/1 законної сили здійснювати будь-які заходи стосовно погашення боргу СПАТ "Агрофірма "Крим" перед Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим в сумі 94868,52 гривень.
У судовому засіданні 30.01.2012 року представником позивача надано заяву про уточнення позовних вимог, в якій позивач просить визнати протиправними дії Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК щодо відмови в списанні з Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» пені в сумі 25206,00 гривень, штрафу в сумі 69665,52 гривень; спонукати Бахчисарайську районну виконавчу дирекцію відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК списати заборгованість Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» з пені в сумі 25206,00 гривень, з штрафу в сумі 69665,52 гривень.
З урахуванням того, що позивач уточнив позовні вимоги, заявивши їх виключно до Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, суд вважає, що належним відповідачем, що має відповідати за позовом є Бахчисарайська районна виконавча дирекція відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК. Оскільки уточнені позовні вимоги до Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим позивач не заявив, він фактично виключив Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим з відповідачів.
Представник позивача у судовому засіданні пояснив, що п.6 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачає, що у разі погашення до 1 січня 2011 року заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, яка виникла до 01.07.2010 року, заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів) підлягає списанню.
Представник позивача зазначив, що для списання заборгованості з пені і штрафів відповідно до вищевказаного положення станом на 01.07.2010 року між СПАТ «Агрофірма «Крим» та Бахчисарайською РВД Відділення в АР Крим ФСС з ТВП був підписаний двосторонній акт звірки. Згідно даного акту звірки заборгованість станом на 1 липня 2010 року складала: зі страхових внесків 14392,67 гривень, з пені 25206,00 гривень, зі штрафів - 69665,52 гривень.
Представник позивача пояснив, що СПАТ «Агрофірма «Крим» заборгованість зі страхових внесків станом на 01.07.2010 року у сумі 14392,67 гривень сплатило повністю до 01.01.2011 року, тобто, були дотримані вимоги п.6 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Представник позивача зазначив, що 29.11.2011 року від Бахчисарайської РВД Відділення в АРК ФСС з ТВП було отримано лист вих. № 01.11/1263 від 29.11.2011 року з відмовою у списанні пені і штрафів станом на 01.07.2010 року.
Представник позивача пояснив, що відмову у списанні вищевказаних сум відповідач мотивував тим, що запитувані до списання суми пені і штрафів знаходяться в ВДВС на примусовому виконанні.
Представник відповідача підкреслив, що відповідачем грубо порушуються права Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» на списання пені і штрафів.
У судовому засіданні представники відповідачів проти задоволення уточнених позовних вимог заперечували, просили відмовити у їх задоволенні.
У судове засідання представник третьої особи не з'явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника третьої особи на підставі наявних у справі доказів та пояснень представників сторін.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності зі ст. 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду. В Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Згідно пункту 1.3. Положення про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001р. №13, відділення Фонду діє як регіональна структура Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Згідно пункту 1.4. вищевказаного Положення в Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління відділенням Фонду здійснюють його правління та виконавча дирекція. Виконавча дирекція відділення Фонду з робочим органом Виконавчої дирекції Фонду і відділення Фонду підзвітна правлінню відділення та Виконавчій дирекції Фонду і здійснює свою діяльність від імені Фонду на місцях в межах і порядку, передбачених Статутом Фонду та цим Положенням.
Згідно пункту 5.1. Положення виконавча дирекція відділення Фонду забезпечує збір та акумуляцію страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Таким чином, Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим, Бахчисарайська районна виконавча дирекція відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, реалізуючи владну компетенцію у відносинах з фізичними та юридичними особами являються суб'єктами владних повноважень.
Отже, зазначений спір підлягає під юрисдикцію окружного адміністративного суду.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.
Судом встановлено, що Сільськогосподарське публічне акціонерне товариство «Агрофірма «Крим» є юридичною особою, яка зареєстрована Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим 04.04.2000 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 794221, довідкою з ЄДРПОУ № 407318 від 11.02.2011 року.
Таким чином, судом встановлено, що Сільськогосподарське публічне акціонерне товариство «Агрофірма «Крим» є юридичною особою, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням діяльності.
Судом встановлено, що позивач 30.09.2011 року листом вих. №109 звернувся до директора Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК з проханням списати пеню та штрафні санкції станом на 01.07.2010 року в загальній сумі 94871,52 гривень.
В зазначеному листі позивач пояснює, що згідно п.6 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у випадку погашення до 01.01.2011 року заборгованості на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, яка виникла до 01.07.2010 року, заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів) підлягає списанню.
З листа вбачається, що згідно акту звірки заборгованості станом на 01.07.2010 року пеня складає 25206,00 гривень, штрафи складають 69665,52 гривень.
В листі позивач зазначає, що СПАТ «Агрофірма «Крим» заборгованість зі страхових внесків станом на 01.07.2010 року сплатило повністю до 01.01.2011 року
Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК на лист позивача від 30.09.2011 року № 109 надано відповідь № 01-11/1107 від 13.10.2011 року, з якої вбачається, що з питання списання пені та штрафних санкцій станом на 01.07.2010 року зроблено запит до Виконавчої дирекції Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим. Після отримання відповіді, позивача буде повідомлено додатково.
27.10.2011 року за вих. № 122 позивач звернувся до директора Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК з листом, в якому повторно просив списати пеню та штрафні санкції станом на 01.07.2010 року в загальній сумі 94871,52 гривень.
Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК на лист позивача від 27.10.2011 року № 122 надано відповідь за вих. № 01-11/1198 від 04.11.2011 року, з якої вбачається, що з цього питання відповідачем підготовлено пакет документів, який направлено до Виконавчої дирекції Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим для розгляду. Подальші дії щодо розгляду звернення позивача по суті будуть прийняті після отримання відповіді від вищестоящої організації.
Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК листом від 29.11.2011 року № 01-11/1269 надано відповідь на листи позивача від 30.09.2011 року № 109 та від 27.10.2011 року № 122.
З відповіді вбачається, що згідно відповіді Виконавчої дирекції Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим щодо застосування норм закону в даному випадку, суми пені та штрафів, які позивач заявляє до списання, були включені до ціни позовів, які подані до суду, за якими прийняті судові рішення, які знаходяться в ВДВС на виконанні.
В відповіді зазначається, що законних підстав для списання пені та штрафів в сумі 94871,52 гривень немає.
Позивач 13.12.2011 року звернувся зі скаргою до Прокурора Бахчисарайського району, в якій СПАТ «Агрофірма «Крим» просить прийняти заходи до керівництва Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК за його незаконні дії та спонукати списати заборгованість СПАТ «Агрофірма «Крим» з пені та штрафам станом на 01.07.2010 року в загальній сумі 94871,52 гривень, відкликав з виконання в ВДВС постанови за зазначеними сумами.
Виконавчею дирекцією Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим 29.12.2011 року за вих. № 07-8/4917 прийнято рішення щодо результатів розгляду скарги позивача.
З рішення вбачається, що на адресу Виконавчої дирекції Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим Прокуратурою Бахчисарайського району для розгляду по суті направлено скаргу СПАТ «Агрофірма «Крим» з питання списання заборгованості СПАТ «Агрофірма «Крим» перед Фондом.
В рішенні відповідач зазначає, що підстав для прийняття заходів відповідальності до директора Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК немає.
Позивач, не погодившись з результатами розгляду його заяв Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, Виконавчою дирекцією Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернувся з зазначеним позовом до суду.
Предметом адміністративного позову є визнання протиправними дій Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК щодо відмови в списанні з Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» пені в сумі 25206,00 гривень, штрафу в сумі 69665,52 гривень; спонукання Бахчисарайську районну виконавчу дирекцію відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК списати заборгованість Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» з пені в сумі 25206,00 гривень, з штрафу в сумі 69665,52 гривень.
Перевіряючи наявність підстав для задоволення уточнених позовних вимог, судом встановлено наступне.
Суд зазначає, що з 01.01.2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року N 2464-VI.
Відповідно до п.6 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі погашення до 1 січня 2011 року заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що виникла до 1 липня 2010 року, заборгованість із сплати фінансових санкцій (пені та штрафів) підлягає списанню.
З акту звірки заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, заборгованості зі сплати фінансових санкцій (пені, штрафів) станом на 01.07.2010 року по Сільськогосподарському публічному акціонерному товариству «Агрофірма «Крим» вбачається, що загальна сума заборгованості позивача складає 109978,55 гривень, в т.ч.: страхові внески - 14392,67 гривень, пеня - 25206,00 гривень, штраф - 69665,52 гривень.
Сума заборгованості позивача в розмірі 109978,55 гривень станом на 01.07.2010 року підтверджується звітами про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 1 квартал 2006 рік, 2 квартал 2006 року, 9 місяців 2006 року, 2006 рік, 1 квартал 2007 року, півріччя 2007 року, 9 місяців 2007 року, 2007 рік, 1 квартал 2008 року, півріччя 2008 року, 9 місяців 2008 року, 2008 рік, 1 квартал 2009 року, півріччя 2009 року, 9 місяців 2009 року, 2009 рік, 1 квартал 2010 року, півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 рік, звітом по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за 1 квартал 2011 року, півріччя 2011 року, 9 місяців 2011 року, 2011 рік, які були повністю досліджені судом у судовому засіданні.
Судом встановлено, що Сільськогосподарським публічним акціонерним товариством «Агрофірма «Крим» заборгованість зі страхових внесків станом на 01.07.2010 року у сумі 14392,67 гривень сплачена повністю до 01.01.2011 року.
Сплата позивачем заборгованості зі страхових внесків підтверджується наданими позивачем виписками за рахунками банку, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Крім того, відповідач в судовому засіданні не заперечував проти повного погашення позивачем заборгованості по внескам в сумі 14392,67 гривень до 01.01.2011 року.
Отже, відповідно до п.6 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в даному випадку у зв'язку з погашенням позивачем до 01.01.2011 року заборгованості із сплати внесків у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, що виникла до 01.07. 2010 року, заборгованість Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів) підлягає списанню.
При цьому, суд не приймає посилання відповідачів на той факт, що суми пені та штрафу, які просить списати позивач, стягнено судовими рішеннями, які знаходяться на виконанні ВДВС, що унеможливлює проведення списання на підставі п.6 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Суд зауважує, що вищезазначена позиція відповідачів є безпідставною. Ні Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ні іншими законодавчими актами не встановлено обмеження щодо списання заборгованості підприємств зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів) у випадку наявності рішень суду, які набрали чинності, та які знаходяться на виконанні в ВДВС.
Суд звертає увагу відповідачів, що єдина умова, яка встановлена Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для списання заборгованості підприємств зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів), є погашенням позивачем до 01.01.2011 року заборгованості із сплати внесків у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, що виникла до 01.07. 2010 року.
Щодо посилання відповідачів на абз. 5 та 6 п.7 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», як на підставу для відмови в списанні заборгованості зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів), суд зазначає наступне.
Відповідно до абз.5 п.7 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Згідно з абз.6 п.7 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Проаналізувавши зазначені норми, судом встановлено, що дійсно Прикінцевими та Перехідними Положеннями Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» надано право фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування стягувати заборгованість із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, які несплачені до 1 січня 2011 року.
Отже, з вищевикладеного вбачається, що фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування надано право стягувати заборгованість із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, які несплачені до 1 січня 2011 року, а не заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів) у випадку погашення заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що виникла до 01.07. 2010 року.
Вирішуючи питання, який саме орган має здійснити списання штрафу та пені позивача, суд зазначає наступне.
В судовому засіданні встановлено, що позивач перебуває на обліку в Бахчисарайській районній виконавчій дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, до якої ним надавалися звіти, сплачувалися внески та заборгованість. Саме в Бахчисарайській районній виконавчій дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК обліковується заборгованість позивача зі сплати штрафних санкцій та пені.
Крім того, саме Бахчисарайська районна виконавча дирекція відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК зверталась з заявами про примусове виконання рішень до ВДВС.
Таким чином, судом встановлено, що питання списання заборгованості має здійснюватися тим органом, який її контролює та обліковує, тобто, Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК.
Отже, належним відповідачем по справі є Бахчисарайська районна виконавча дирекція відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК.
Враховуючи, що позивач уточнив позовні вимоги, пред'явивши їх саме до Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, такі уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК необґрунтовано відмовлено позивачу в списанні пені в сумі 25206,00 гривень та штрафу в сумі 69665,52 гривень.
Отже, суд вважає необхідним визнати протиправними дії Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК щодо відмови в списанні з Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» пені в сумі 25206,00 гривень та штрафу в сумі 69665,52 гривень; зобов'язати Бахчисарайську районну виконавчу дирекцію відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК списати заборгованість Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» з пені в сумі 25206,00 гривень та з штрафу в сумі 69665,52 гривень.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Під час судового засідання, яке відбулось 30.01.2012 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 03.02.2012 року.
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд
1. Уточнені позовні вимоги задовольнити.
2. Визнати протиправними дії Бахчисарайської районної виконавчої дирекції відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК щодо відмови в списанні з Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» пені в сумі 25206,00 гривень та штрафу в сумі 69665,52 гривень.
3. Зобов'язати Бахчисарайську районну виконавчу дирекцію відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК списати заборгованість Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» з пені в сумі 25206,00 гривень та з штрафу в сумі 69665,52 гривень.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Сільськогосподарського публічного акціонерного товариства «Агрофірма «Крим» (ЄДРПОУ 03759754) судовий збір в розмірі 28,23 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Трещова О.Р.