вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
07 червня 2012 р. Справа №2а-5070/12/0170/15
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., за участю секретаря судового засідання Єлжової Н.М., представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3
про стягнення,
Обставини справи: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з адміністративним позовом Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку та пені у сумі 295,99 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені у повному обсязі суми єдиного податку відповідно до законодавства.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.05.2012 року було відкрите провадження в адміністративній справі,закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.06.2012 року позивача у справі замінено на його правонаступника - Державну податкову інспекцію у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби.
У судове засідання позивач явку представника не забезпечив, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позову у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце, час та день його проведення був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ОСОБА_3 зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК 06.12.2002 р., як суб'єкт підприємницької діяльності, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Судом встановлено, що відповідач знаходиться на обліку у ДПІ у м. Сімферополі АР Крим ДПС як платник єдиного податку.
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року №727/98, в редакції на час виникнення спірних правовідносин (надалі Указ), суб'єкти малого підприємництва -фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
З урахуванням положень зазначеного Указу, фізичною особою - підприємцем Гущіним Маратом Миколайовичем до ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 13.03.2009 року подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Як вбачається із заяви відповідача на право застосування спрощеної системи оподаткування від 13.03.2009р., він здійснював підприємницьку діяльність у сфері роздрібної торгівлі промтоварів.
Судом встановлено, що відповідачем в заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності зазначено, що він перебуває у трудових правовідносинах з ОСОБА_2
Абзац 2 статті 2 Указу передбачає, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва -фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць, а відповідно абз.4 цієї же статті у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів; сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва"випливає що, фізичні особи -підприємці сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до п.п.5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з ч. 3 п.п.5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Судом встановлено, що у відповідача утворилася заборгованість зі сплати єдиного податку в розмірі 300 гривень за 2009 рік.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем заборгованість була частково сплачена у розмірі 69,89 гривень. Таким чином, за даними податкового органу податковий борг платника податку складає230,11 гривень.
У встановлені строки податкові зобов'язання з єдиного податку сплачені не були, що підтверджується обліковою карткою платника податку.
Крім того, судом встановлено, що 11.12.2009 року співробітниками ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена документальна невиїзна перевірка своєчасності сплати єдиного податку фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, в ході якої встановлено порушення п. 2 Указу "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" - несвоєчасна сплата суми узгодженого податкового зобов'язання - єдиного податку з фізичних осіб із затримкою сплати до 30 календарних днів.
За результатами перевірки був складений акт № 857/17-2 від 11.12.2009р., на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення № 0012721702/0 від 11.12.2009р. на суму 59,44 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 11.12.2009р., про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення.
22.06.2010 року співробітниками ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена документальна невиїзна перевірка своєчасності сплати єдиного податку фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, в ході якої встановлено порушення п. 2 Указу "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" - несвоєчасна сплата суми узгодженого податкового зобов'язання - єдиного податку з фізичних осіб із затримкою сплати до 30 календарних днів.
За результатами перевірки був складений акт № 9275 від 22.06.2010р., на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення № 0041481702/0 від 22.06.2010р. на суму 6,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 22.06.2010р., про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення.
Крім того, у зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання з єдиного податку відповідачу на підставі ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" нарахована пеня у сумі 0,44 грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 26.11.2009 року ДПІ в м. Сімферополь АР Крим була складена перша податкова вимога № 1/8481 на суму податкового боргу в розмірі 290,11 гривень.Податкова вимога № 1/8481 була розміщена на дошці оголошень 26.11.2009 року.
14.06.2010 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим була складена друга податкова вимога № 2/2178 на суму податкового боргу в розмірі 289,99 гривень (230,11 гривень- за основним платежем; 59,44 гривень - за штрафними санкціями; 0,44 гривень - пеня). Податкова вимога № № 2/2178 була розміщена на дошці оголошень 14.06.2010 року.
Таким чином, суд зазначає, що податкові зобов'язання всього у сумі 289,99 грн. є узгодженими податковими зобов'язаннями відповідно до норм податкового законодавства.
Як вбачається із розрахунку суми позову та облікової картки відповідача, загальна сума заборгованості, з урахуванням часткової сплати, яка підлягає стягненню з відповідача, становить 295,99 грн.
Відповідачем, відповідно до вимог ст. 71 КАС України, не надано докази сплати заборгованості.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 заборгованості у сумі 295,99 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) заборгованість зі сплати єдиного податку у сумі 295,99гривень на користь місцевого бюджету м. Сімферополя ( р/р 34212379700004 в УДК в АРК ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.