вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про залишення позовної заяви без руху
05 квітня 2012 р.Справа №2а-3562/12/0170/21
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Євдокімова О.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим
про скасування рішення,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим про скасування рішення № 156 від 22.02.2012р. про застосування штрафних санкцій.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 87 КАС України, зокрема, частиною 2, передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
01.11.2011р. набрав чинності Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011р.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року N 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із п. 3.1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2012 року, відповідно до ст. 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", становить 1073,00 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій и бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація вимоги про скасування рішення № 156 від 22.02.2012р. про застосування штрафних санкцій, призведе до змінення майнового стану ОСОБА_1. Відповідно оскарження такої вимоги спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного позивачу майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
За таких обставин, звернені до суду вимоги про скасування рішення № 156 від 22.02.2012р. про застосування штрафних санкцій, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Аналогічної позиції дотримується Вищий адміністративний суд України у листів №165/11/13-12 від 18.01.2012 року про надання роз'яснення щодо застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Так, позивачем не надано доказів про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, оскільки адміністративний позов про скасування рішення № 156 від 22.02.2012р. про застосування штрафних санкцій, є позовом майнового характеру або обґрунтованого клопотання про звільнення від його сплати з зазначенням обставин, згідно яких позивач не має можливості сплатити судовий збір.
Крім того, згідно із п. 2, п. 3 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві повинні бути зазначені ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У наданій позовній заяві та її копії не зазначені номера засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача та відповідача, або відомості про їх відсутність.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ст.ст.106,108,160,165 КАС України, суд
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 07.05.12 усунути вказані недоліки , а саме: надати суду позовну заяву та її копію для відповідача з зазначенням номерів засобів зв'язку, адресів електронної пошти позивача та відповідача (або відомості про їх відсутність), також додати до позову документ про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору за подання адміністративного позову, або обґрунтоване клопотання про звільнення від його сплати.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-3562/12/0170/21 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Євдокімова О.О.