вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
Іменем України
07 червня 2012 р. Справа №2а-4764/12/0170/3
(15:19) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим колегією суддів у складі головуючого судді Шкляр Т.О., суддів Кащеєвої Г.Ю., Аблякимова Е.Е., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ника-опт"
до Державної податкової служби України (відповідач 1)
Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби (відповідач 2)
про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій
за участю представників сторін:
від позивача - Горохова А.К., дов.,
від відповідача - 1 - Терещенко І.С., дов.,
від відповідача 2 - Тарасенко О.В., дов.
Суть справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ника-опт" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби про визнання протиправними дій Державної податкової служби України з невизнання як податкові звіти уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року із ПДВ та декларації за лютий 2012 р. з ПДВ; зобов'язання Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби відобразити показники уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року із ПДВ та декларації за лютий 2012 р. з ПДВ у картці особового рахунку із ПДВ.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неправомірність дії ДПІ в м. Сімферополі у зв'язку із тим, що постановою Окружного адміністративного суду АР Крим у справі № 2а-8137/11/0170/25 від 01.11.2011 р. рішення ДПІ в м. Сімферополі АР Крим № 338/15-2 від 29.06.11 р. про анулювання реєстрації ТОВ "Ника-ОПТ" як платника податку на додану вартість визнано протиправним та скасовано.
Відповідачем ДПІ в м. Сімферополі АР Крим надані письмові заперечення проти позову за тих підстав, що позивач станом на 08.05.2012 р. не перебуває платником ПДВ у Реєстрі платників податку на додану вартість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Представники відповідачів в судовому засіданні проти позову заперечували, просили відмовити в задоволенні позову.
Враховуючи вищезазначені обставини, з урахуванням положень ст.ст. 122, 128 КАС України, вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
Відповідно до ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, згідно з якими визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
Товариство з обмежено відповідальністю "Ника-ОПТ" (ЄДРПОУ 34582394) зареєстровано 21.09.2006 р. Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим за адресою місцезнаходження: 95053, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, буд. 5, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 439593 та свідчить довідка статистики.
Згідно з довідкою відповідача ТОВ "Ника-ОПТ" узято на облік платників податків 27.09.2006 р. за № 5183.
09.08.2007 р. ТОВ "Ника-ОПТ" отримало свідоцтво платника податку на додану вартість № 100057995 НБ № 049904.
15.03.2012 р. ТОВ "Ника-ОПТ" подало до ДПІ в м. Сімферополі АР Крим уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року з ПДВ, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія квитанції № 1 з Інформаційного порталу органів ДПС України про доставлення документу до центрального рівня Державної податкової адміністрації України 15.03.12 р. о 16:57:20 год.
Згідно з вказаною квитанцією уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року з ПДВ ТОВ "Ника-ОПТ" не прийнято у зв'язку із тим, що у період січень 2011 року ТОВ "Ника-ОПТ" не було платником ПДВ; дата анулювання свідоцтва платника ПДВ 24.06.2011 р.
15.03.2012 р. ТОВ "Ника-ОПТ" подало до ДПІ в м. Сімферополі АР Крим податкову декларацію за лютий 2012 року з ПДВ, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія квитанції № 1 з Інформаційного порталу органів ДПС України про доставлення документу до центрального рівня Державної податкової адміністрації України 15.03.12 р. о 17:31:04 год.
Згідно з вказаною квитанцією декларацію за лютий 2012 року з ПДВ ТОВ "Ника-ОПТ" не прийнято у зв'язку із тим, що у період лютий 2011 року ТОВ "Ника-ОПТ" не було платником ПДВ; дата анулювання свідоцтва платника ПДВ 24.06.2011 р.
Платниками податків відповідно до п. 15.1. ст. 15 Податкового кодексу України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно п.п. 16.1.2., 16.1.3 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно із п. 46.1. ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору, а саме відображати інформацію, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п.48.2 ст. 48 Податкового кодексу України).
Згідно п. 48.3. ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Порядок заповнення податкової декларації із ПДВ визначений наказом ДПА України № 41 від 25.01.11 р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2011 р. за N 197/18935 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", яким відповідно до пункту 201.15 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" затверджено форми та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Відповідно до п.п. 48.5.1. п. 48.5 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна бути підписана: керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку; податкова звітність, складена з порушенням, не вважається податковою декларацією.
Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» № 851 від 22.05.2003 р. відправлення та передавання електронних документів здійснюються автором або посередником в електронній формі за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ.
Загальні принципи організації інформаційного обміну під час подання платниками податків податкової звітності до органів державної податкової служби України в електронній формі із використанням електронного цифрового підпису визначаються Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 р. N 233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 р. за N 320/15011 (далі - Інструкція №233).
Відповідно до абз. 8 п. 1 Інструкції №233 подання податкових документів в електронному вигляді - подання податкових документів до органів ДПС у визначеному для документообігу порядку за умови включення платника податків до системи подання податкових документів в електронному вигляді.
Відповідно до п. 1 Розділу ІІ Інструкції № 233 платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобу КЗІ, керуючись цією Інструкцією та договором.
В матеріалах справи наявна копія договору № 8115 про визнання електронних документів від 27.07.2011 р., укладеного між ДПІ в м. Сімферополі АР Крим та ТОВ "НИКА-ОПТ", згідно з п. 1 якого предметом договору є визнання податкових документів (податкової звітності, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних з податку на додану вартість та інших звітних податкових документів), поданих платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису до органу ДПС - ДПІ в м.Сімферополі засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях як оригіналу.
Згідно розділу 2 вказаного Договору подання платником податку податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку до органу ДПС здійснюється відповідно до Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронний цифровий підпис", постанов Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 р. № 680 "Про затвердження Порядку засвідчення наявності електронного документа (електронних даних) на певний момент часу", від 28.10.2004 р. № 1452 "Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності", та Інструкції з підготовки і подання податкових документів засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 р. № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 р. № 320/15011.
Відповідно до п. 4 Розділу ІІ Інструкції № 233 податкові документи в електронному вигляді з обов'язковими реквізитами (у тому числі з електронним цифровим підписом платника податків (його посадових осіб), подані відповідно до цієї Інструкції, згідно із законодавством є оригіналами, мають юридичну силу, повинні зберігатися та можуть використовуватися під час судового або досудового вирішення спорів.
Електронним документом, що формується програмним забезпеченням органів ДПС та засвідчує факт і час одержання податкового документа в електронному вигляді, є квитанція про одержання податкового документа в електронному вигляді, про що зазначено у абз. 4 Розділу І Інструкції № 233.
Відповідно до п. 1 Розділу ІІІ Інструкції № 233 податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.
Відповідно до п. 7.3 Інструкції № 233 після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС проводять його розшифрування, перевірку ЕЦП, перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту).
Згідно з п. 7.4, 7.5, 7.6, 7.7 Інструкції № 233 перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність.
Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
Якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкових документів в електронному вигляді із зазначенням причин. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
Датою та часом надання податкового документа в електронному вигляді до органів ДПС є дата та час, зафіксовані у першій квитанції.
Пунктом 49.8. ст. 49 Податкового кодексу України встановлено, що прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Відповідно до п.п.49.9.1 п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України за умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 цього Кодексу податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою: за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампу) органу державної податкової служби, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв'язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення органу державної податкової служби, у разі надсилання податкової декларації поштою;
Згідно п. 49.9. ст. 49 Податкового кодексу України за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Відповідно до п. 49.11 ст. 49 Податкового кодексу України у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Згідно з квитанцією № 1 від 15.03.12 р. з Інформаційного порталу органів ДПС України уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року з ПДВ ТОВ "Ника-ОПТ" не прийнято у зв'язку із тим, що у період січень 2011 року ТОВ "Ника-ОПТ" не було платником ПДВ; дата анулювання свідоцтва платника ПДВ 24.06.2011 р.
Згідно з квитанцією № 1 від 15.03.12 р. з Інформаційного порталу органів ДПС України декларацію за лютий 2012 року з ПДВ ТОВ "Ника-ОПТ" не прийнято у зв'язку із тим, що у період лютий 2011 року ТОВ "Ника-ОПТ" не було платником ПДВ; дата анулювання свідоцтва платника ПДВ 24.06.2011 р.
З матеріалів справи вбачається, що актом № 338/15-2 від 29.06.11 р. ДПІ у м. Сімферополі АР Крим оформлене рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ ТОВ "Ника-ОПТ", що було визнано протиправним і скасовано постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.11.2011 р. у справі № 2а-8137/11/0170/25 за позовом ТОВ "Ника-ОПТ" до ДПІ у м. Сімферополі АР Крим, ДПА України про визнання протиправними дій та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, яке ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.01.12р. залишено без змін.
Відповідно до п. 6.2 розділу V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 22.12.2010 N 978, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 р. за N 1400/18695, підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою податкового органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування свого рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляються до центрального органу державної податкової служби для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України, ч. 1 ст. 255 КАС України, ч. 2 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Судове рішення про визнання протиправним та скасування рішення ДПІ у м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника ПДВ ТОВ "Ника-ОПТ", оформлене актом № 338/15-2 від 29.06.2011 р., набрало законної сили 25.01.2012 р.
У разі набрання законної сили судовим рішенням про задоволення зазначених позовних вимог та визнання протиправним рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідне рішення податкового органу вважається протиправним з моменту його прийняття, як про те вказано в Інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 02.08.2010 р. № 1172/11/13-10.
Таким чином, правові підстави вважати позивача особою, не зареєстрованою платником ПДВ, на час подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року з ПДВ, декларації за лютий 2012 року з ПДВ - відсутні.
Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року N 276, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 року за N 843/11123 (далі - Інструкція № 276), якою встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Відповідно до п. 3.5 Інструкції № 276 у залежності від призначення платежів відкриваються особові рахунки, в тому числі для здійснення обліку податку на додану вартість для платників податків - юридичних та фізичних осіб.
Відповідно до п. 3.6 Інструкції № 276 форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки.
На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків.
Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
Відповідно до п.4.1 Інструкції № 276 нарахуванню в особових рахунках платників підлягають в тому числі податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником.
Тобто дані карток особових рахунків повинні відображати фактичний стан платежів до бюджету платника податків.
Позивач відобразив показники діяльності в податковій звітності - в уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року з ПДВ, декларації за лютий 2012 року з ПДВ.
Відповідно до п. 3.2 Інструкції № 276 картки особових рахунків відкриваються тим структурним підрозділом органу державної податкової служби, який відповідно до своїх функціональних обов'язків відкриває особові рахунки платників.
Тобто з боку платника податків виконаний обовязок щодо надання звітності до контролюючого органу у спосіб і порядок подання податкових документів в електронному вигляді, передбачений чинним законодавством. Заперечення щодо форми, змісту або порядку надання звітності з боку відповідача відсутні. Орган, який зобовязаний відображати показники податкової звітності, а саме ДПІ в м. Сімферополі - не виконав відповідного обовязку.
Таким чином, позовні вимоги ТОВ "Ника-ОПТ" щодо зобов'язання Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби відобразити показники уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року із ПДВ та декларації за лютий 2012 р. з ПДВ у картці особового рахунку із ПДВ відповідають вимогам чинного законодавства та підлягають задоволенню.
Вказані позовні вимоги ТОВ "Ника-ОПТ" є належним і достатнім правовим способом захисту порушеного права позивача, яке повною мірою захищає права позивача.
Позивач повинен обирати такий спосіб захисту , який відповідає суті порушення, буде поновлювати порушене право. Не є належним способом захисту вимоги, які по суті не поновлюють порушене право, не захищають права та інтереси позивача.
Так, ДПС України не є контролюючим органом, до якого подається звітність, не є органом державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, ДПС України не відображує показники діяльності позивача в картках особових рахунків, тобто не учасником спірних правовідносин.
Квитанція про одержання податкового документа в електронному вигляді (діла - перша квитанція) - електронний документ, що формується програмним забезпеченням органів ДПС та засвідчує факт і час одержання податкового документа в електронному вигляді, що встановлено п. 1 Розділу І Інструкції про подання електронної податкової звітності, затвердженої наказом ДПІ України від 10.04.2008 р. № 233.
До матеріалів справи надані саме квитанції № 1, які не є документом, що підтверджує неприйняття податкового документа в електронному вигляді до бази даних органів ДПС.
Тобто в матеріалах справи відсутні належні докази здійснення ДПС України дій по неприйняттю податкових звітів позивача в електронній формі.
З огляду на вищевикладене позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
У судовому засіданні 07.06.2012р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 11.06.12 р.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити частково.
2. Зобов'язати Державну податкову інспекцію в м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби відобразити показники уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів до податкової декларації за січень 2012 року із ПДВ та декларації за лютий 2012 р. з ПДВ у картці особового рахунку із ПДВ.
3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ника-ОПТ" (ЄДРПОУ 34582394) 16,10 грн. судових витрат
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Судді
Головуючий суддя Шкляр Т.О.
Суддя Кащеєва Г.Ю.
Суддя Аблякимов Е.Е.