Постанова від 14.06.2012 по справі 2а-14857/09/13/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 червня 2012 р. Справа №2а-14857/09/13/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Євпаторійського міського центру зайнятості

до Євпаторійської Квартирно-Експлуатаційної частини району Міністерства оборони України

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Кримський республіканський центр зайнятості

про стягнення заборгованості у сумі 49521,62 грн.,

за участю представників сторін:

від позивача та третьої особи- Дзекунова М.М., довіреність №13-12-2116/0-11 від 08.06.2011,

від відповідача -Малежік Н.В., довіреність №9/2012 від 05.10.2011.

Обставини справи: Євпаторійський міський центр зайнятості звернувся до адміністративного суду з позовом до Євпаторійської Квартирно-Експлуатаційної частини району Міністерства оборони України про стягнення заборгованості у сумі 49521,62 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.12.2009 відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.04.2010 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Кримський республіканський центр зайнятості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.06.2010 зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішенням у адміністративній справі №2а-6879/10/14/0170, що розглядається Окружним адміністративним судом АР Крим.

06.06.2012 провадження у справі поновлено.

Представник позивача та третьої особи у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III від 02.03.2000 року (далі - Закон № 1533).

Відповідно до ст. 1 Закону № 1533 загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно ч. 2 ст. 12 Закону України № 1533 функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Правовий статус центрів зайнятості визначений Законом України "Про зайнятість населення" № 803-XII від 01.03.1991 року (далі по тексту -Закон № 803), статтею 18 якого встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Виходячи з системного аналізу вищенаведених норм, суд дійшов висновку про те, що позивач є територіальним органом виконавчої влади, який у правовідносинах з юридичними особами реалізує владні управлінські функції, через що належить до суб'єктів владних повноважень в розумінні п.п.7 п.1 ст.3 КАС України.

Отже, даний спір є публічно-правовим та, керуючись правилами територіальної підсудності адміністративних справ про оскарження ненормативних актів індивідуальної дії за місцем знаходження позивача, що встановлені ч.2 ст.19 КАС України, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства Окружним адміністративним судом АР Крим.

Позивач є юридичною особою, ідентифікаційний код 07786127, зареєстрований як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Євпаторійським міським центром зайнятості проведено перевірку додержання законодавства України про зайнятість населення стосовно позивача, за її наслідками складено акт від 15.09.2009 року №113 та акт про виявлене порушення №113/ш від 16.09.2009.

Згідно із даними актами встановлено порушення позивачем приписів ч. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення -направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України (ч. 6 ст. 20 зазначеного Закону).

Згідно із наказом Євпаторійської Квартирно-Експлуатаційної частини району Міністерства оборони України №103 від 29.05.2009 звільнено працівників (ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4) Євпаторійської КЄЧ району МО України с 31.05.2009.

За твердженням представника відповідача, звіт про заплановане вивільнення працівників за формою 4-ПН (план), був наданий до служби зайнятості 01.04.2009, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності повідомляють про це не пізніш як за два місяця в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, в десятиденний строк після вивільнення - направляють стиски фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Таким чином, підприємством був наданий звіт про заплановане вивільнення працівників форми 4-ПН план до служби зайнятості с порушенням двомісячного строку який передбачено статтею 492 Кодексу законів про працю України та пунктом 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Не погоджуючись з актом перевірки Євпаторійського міського центру зайнятості, відповідач звернувся з адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим.

За результатами розгляду справи №2а-6879/10/14/0170 за позовом Євпаторійської Квартирно-Експлуатаційної частини району Міністерства оборони України до Кримського республіканського центру зайнятості про визнання недійсним акт перевірки.

При цьому, у вищевказаній справі, зазначений акт перевірки від 16.09.2009 №113/ш оскаржувалось відповідачем.

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 14.07.2011 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2012 у справі №2а-6879/10/14/0170 постанова Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 14.07.2011 залишена в силі.

В силу ч.3 ст.254 КАС України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно ч.5 ст.124 Конституції України, судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.

При цьому, відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи тотожний склад сторін у даній справі та у вищезазначеній, факти, встановлені постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 14.07.2011 у справі №2а-6879/10/14/0170, є преюдиційними для даної справи.

З урахування наведеного, суд вважає адміністративним позов таким, що підлягає задоволенню.

У судовому засіданні, яке відбулось 14.06.2012, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 160 КАС України повний текст постанови виготовлений та підписаний 21.06.2012.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Євпаторійської Квартирно-Експлуатаційної частини району Міністерства оборони України (97412, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Пушкіна, 35) на користь Євпаторійського міського центру зайнятості ( 97403, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Інтернаціональна, 146; ЄДРПОУ 20708592, р/р 37179305900015 в ГУ ДКУ в АР Крим м. СІмферополь, код платежа: 50040500, МФО 824026) заборгованість у розмірі 49521,62 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.