Рішення від 02.07.2012 по справі 7/25

02.07.12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Чернігівської області

14000 , м. Чернігів тел. 698166

просп. Миру , 20

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

?02? липня 2012 року справа № 5028/7/25/2012

Позивач: Фізична особа -підприємець ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Відповідач : Управління житлово -комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради 16600, м. Ніжин, вул. Московська,20

Про визнання недійсними рішення про відхилення пропозиції конкурсних торгів, рішення про відміну процедури закупівлі послуги та зобов?язання вчинити дії

Суддя Н.О.Скорик

Представники сторін:

Від позивача : ОСОБА_2 -дов. № б/н від 03.05.1012 р. (в суд. засіданні 02.07.2012 р.).

Від відповідача : Віротченко К.А. -дов. № б/н від 04.05.2012 р.

В судовому засіданні 02.07.2012 р. оголошено перерву до 15:00 02.07.2012 р. В судовому засіданні після перерви присутній представник позивача ОСОБА_2

Суть спору:

Фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 подано позов до Управління житлово-комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради про визнання недійсним рішення Управління житлово-комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області про відхилення пропозиції конкурсних торгів ОСОБА_1, зареєстрованої 08.02.2012 р. за №3 для участі у проведенні процедури закупівлі послуги в рослинництві за кодом предмету закупівлі : 01.41.1. оформленого Протоколом засідання комітету конкурсних торгів щодо перевірки довідок наданих учасниками у складі пропозицій від 02.03.2012 р., визнання недійсним рішення Управління житлово-комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради про відміну процедури закупівлі послуги в рослинництві за кодом 01.41.1. від 05.03.2012 р. та зобов'язати Управління житлово-комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради продовжити процедуру закупівлі послуги в рослинництві за кодом предмету закупівлі: 01.41.1.

Відповідач у судовому засіданні проти позовних вимог заперечив та надав письмове заперечення на позов №1-4/439 від 04.05.2012 р., відповідно до якого зазначив, що позовні вимоги є безпідставними та мають бути залишені без задоволення, оскільки дії Управління житлово-комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради є правомірними та такими, що відповідають чинному законодавству.

Дослідивши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд

Встановив:

Замовником конкурсних торгів, Управлінням житлово -комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області (відповідач), здійснено оголошення (публікація) в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель (від 09 січня 2012 року оголошення № 004550, № бюлетеня 4 (606)) та оголошення (оприлюднення) на веб - порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель про проведення процедур закупівлі послуги в рослинництві (зрізання та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками, побілка дерев) за кодом предмету закупівлі: 01.41.1.

Одним із учасників наведених торгів, у відповідності до положень статті 25 Закону України "Про здійснення державних закупівель", 08.02.2012 р. за № 3 була зареєстрована Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) -позивач..

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти встановлені у Законі України "Про здійснення державних закупівель".

Замовником (генеральним замовником) для організації та проведення процедур закупівель утворюється комітет з конкурсних торгів (ч.1 ст.11 Закону України "Про здійснення державних закупівель".).

08.02.2012 р. року Комітетом з конкурсних торгів відповідача відбулося розкриття пропозицій конкурсних торгів про що був складений відповідний Протокол.

Відповідно до протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів від 08.02.2012р., засвідченого підписами представників учасників (крім ФОП ОСОБА_3.) та членів комітету з конкурсних торгів та печаткою замовника торгів -відповідача, свої пропозиції конкурсних торгів надали такі учасники процедури закупівлі: №1 -Державне комунальне підприємство ?Комунальний ринок? (код 22825528), № 2 -Фізична особа -підприємець ОСОБА_4 (код НОМЕР_2), № 3 -Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 (код НОМЕР_1),№ 4 -Комунальне підприємство ?Ніжинархпроектбуд?, № 5 -Фізична особа -підприємець ОСОБА_3 (код НОМЕР_3), № 6 -Комунальне підприємство ?Виробниче управління комунального господарства? (код 31818672).

Відповідно до частини 3 статті 27 Закону України "Про здійснення державних закупівель" під час розкриття пропозицій конкурсних торгів перевіряється наявність чи відсутність усіх необхідних документів, передбачених документацією з конкурсних торгів, а також оголошується найменування та місцезнаходження кожного учасника, ціна кожної пропозиції конкурсних торгів або частини предмета закупівлі (лота). Зазначена інформація вноситься до проколу розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Частиною 9 ст. 28 Закону України "Про здійснення державних закупівель" передбачено, що загальний строк розгляду, оцінки та визначення переможця процедури закупівлі не повинен перевищувати 20 робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів.

За результатами розгляду пропозиції позивача, комітетом конкурсних торгів відповідача було встановлено, що пропозиція конкурсних торгів позивача підлягає відхиленню .

Рішення про відхилення пропозицій конкурсних торгів позивача було прийнято відповідачем 02.03.2012 та оформлене у вигляді протоколу № б/н засідання комітету з конкурсних торгів, засвідченого підписами членів комітету з конкурсних торгів та печаткою замовника торгів Відповідача. Згідно вказаного протоколу відхилено пропозицію № 3 конкурсних торгів ФОП ОСОБА_1 (позивач) за тих підстав, що пропозиція № 3 ФОП ОСОБА_1 м. Ніжин, пропозиція № 5 ФОП ОСОБА_3. -документи оформлені ідентично, на одному друкарському пристрої, ідентичний шрифт, аналогічна підшивка документів, слово ?Копія вірно? на всіх сторінках двох пропозиціях дуже схожий на почерк однієї людини. За результатами розгляду документів, які надали учасники в своїх пропозиціях, до участі допущено лише пропозицію № 6 -КП ?Виробниче управління комунального господарства?. Всі інші пропозиції -відхилено.

Позивач посилається на безпідставність відхилення його пропозиції відповідачем, відсутність законодавчих підстав, за яких його пропозицію було відхилено, непроведення відповідачем додаткової перервікри -незвернення за підтвердженням інформації відповідно до ч.7 ст.28 Закону України ?Про здійснення державних закупівель?, що позбавило його права на участь у відкритих торгах по закупівлі вищевказаної послуги.

Відповідно до частини 1 ст. 29 Закону України "Про здійснення державних закупівель" замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів, у разі якщо:

1) учасник:

- не відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим статтею 16 цього Закону;

- не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки;

- не надав забезпечення пропозиції конкурсних торгів, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;

2) наявні підстави, зазначені у статті 17 та частині сьомій статті 28 цього Закону;

3) пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

Частиною першою статті 17 Закону України ?Про здійснення державних закупівель? визначено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації), у разі якщо:

1) він має незаперечні докази того, що учасник або учасник попередньої кваліфікації пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі,

2) учасника або учасника попередньої кваліфікації було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення,

3) виявлено факт участі учасника або учасника попередньої кваліфікації у змові,

4) фізична особа, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, була засуджена за злочин, пов'язаний з порушенням процедури закупівлі, чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку,

5) службова (посадова) особа учасника або учасника попередньої кваліфікації, яку уповноважено учасником або учасником попередньої кваліфікації представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, була засуджена за злочин, пов'язаний з порушенням процедури закупівлі, чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку,

6) пропозиція конкурсних торгів (кваліфікаційна, цінова пропозиція) подана учасником процедури закупівлі, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі,

7) учасником або учасником попередньої кваліфікації не надано документів, що підтверджують правомочність на укладення договору про закупівлю,

8) учасник або учасник попередньої кваліфікації визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього відкрита ліквідаційна процедура.

Частина сьома статті 28 Закону України ?Про здійснення державних закупівель? передбачає, що замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 цього Закону, або факту зазначення у пропозиції конкурсних торгів будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів такого учасника.

В запереченні на позов від 04.05.2012 р. № 1-4/439 відповідач послався на те, що зазначені в протоколі засідання комітету з конкурсних торгів, щодо перевірки довідок, наданих учасниками у складі пропозицій з процедури відкриті торги: ?Послуги в рослинництві (зрізання та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками, побілка дерев)? від 02.03.2012 р. підстави відхилення пропозиції № 3 (позивача) трактується відповідачем як змова учасників.

Заперечення відповідача спростовуються матеріалами справи, оскільки Законом України ?Про здійснення державних закупівель? чітко визначено перелік законодавчих підстав для відхилення пропозиції конкурсних торгів. Зокрема, однією із таких підстав є виявлення факту участі учасника у змові. При цьому відповідачем в протоколі засідання комітету з конкурсних торгів, щодо перевірки довідок, наданих учасниками у складі пропозицій з процедури відкриті торги: ?Послуги в рослинництві (зрізання та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками, побілка дерев)? від 02.03.2012 р. не визначено як підстава відхилення пропозиції позивача саме виявлення факту участі останнього у змові, а зазначено підстави, що не передбачені законом.

Статтею 18 Закону України ?Про здійснення державних закупівель? визначено порядок оскарження процедури закупівлі до спеціального органу оскарження та частиною третьою цієї статті передбачено право учасника конкурсних торгів на оскарження до суду рішення замовника, прийняте за розглядом звернення в 30 денний строк з дня його прийняття.

02.03.2012 р. за № 1-4/227 Управлінням житлово -комунального господарства та будівництва Ніжинської міської ради направлено ФОП ОСОБА_1 повідомлення про відхилення пропозиції конкурсних торгів по закупівлі ? Послуги в рослинництві (зрізування та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками , побілка дерев)? в якому зазначено, що пропозиція відхилена по причині, що документи пропозиції ФОП ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_3, оформлені ідентично.

Заявою від 13.03.2012 р. позивач звернулась до відповідача про скасування рішення від 02.03.2012 р. про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_1 у проведені процедури закупівлі ?Послуги в рослинництві (зрізування та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками, побілка дерев)? для усунення недоліків. Крім того, позивачем зазначено, що підстави , вказані Комітетом в своєму рішенні Законом України ?Про здійснення державних закупівель?? не передбачені, а тому рішення про відхилення пропозиції є незаконним.

Листом № 1-4/317 від 02.04.2012 р. відповідач надав відповідь на заяву позивача від 13.03.2012 р. в якому зазначив, що позивач був належним чином повідомлений про відхилення пропозиції та причину відхилення.

Не погоджуючись з такими діями відповідача позивачка, в межах законодавчо встановленого строку, звернулася до господарського суду з відповідним позовом.

Виходячи з вищевикладених обставин справи, враховуючи факт відхилення пропозиції позивача на підставах не передбачених законом, позов підлягає задоволенню в частині вимог про визнання недійсним рішення Управління житлово-комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області про відхилення пропозиції конкурсних торгів ОСОБА_1, зареєстрованої 08.02.2012 р. за №3 для участі у проведенні процедури закупівлі послуги в рослинництві за кодом предмету закупівлі : 01.41.1., оформленого Протоколом засідання комітету конкурсних торгів від 02.03.2012 р..

При цьому судом взято також до уваги посилання позивача в судовому засіданні на недоведення та невизначення відповідачем в оскаржуваному рішенні (протоколі від 02.03.2012 р.) законодавчо визначеної підстави для відхилення пропозиції позивача такої, як участь його у змові, та посилання позивача, що наявність оспорюваного рішення в зв?язку з неоднозначною його трактовкою відповідачем, як замовником, може перешкоджати позивачу в подальшій участі у конкурсних торгах, оскільки стосується його ділової репутації.

В решті вимог позов задоволенню не підлягає на підстав наступного:

Так, позивачем пред?явлені вимоги про визнання недійсним рішення Управлння житлово -комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області про відміну процедури закупівлі Послуги в рослинництві (зрізання та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками, побілка дерев) за кодом 01.41.1 від 05.03.2012 р. (оголошення № 130488 в інформаційному бюлетні ?Вісник державних закупівель? 34 (636) від 19.03.2012 р.) та про зобов?язання відповідача продовжити процедуру закупівлі.

Згідно протоколу засідання комітету конкурсних торгів по закупівлі : ?Послуги в рослинництві (зрізування та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками , побілка дерев)? від 05.03.2012 р. відмінено процедуру конкурсних торгів ?Послуги в рослинництві (зрізування та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками , побілка дерев)? відповідно до статті 30 Закону України ?Про здійснення державних закупівель?.

У відповідності до ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно ч.1 ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу способом, що встановлений договором або законом.

Згідно із статтею 20 Господарського кодексу України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів. Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, звужують права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов'язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом. Порядок захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів визначається цим Кодексом, іншими законами.

При цьому під захистом права розуміється державно-примусова діяльність, спрямована на відновлення порушеного права суб'єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов'язку зобов'язаною стороною. Спосіб захисту може бути визначений як концентрований вираз змісту (суті) міри державного примусу, за допомогою якого відбувається досягнення бажаного для особи, право чи інтерес якої порушені, правового результату. Спосіб захисту втілює безпосередню мету, якої прагне досягнути суб'єкт захисту (позивач), вважаючи, що таким чином буде припинене порушення (чи оспорювання) його прав, він компенсує витрати, що виникли у зв'язку з порушенням його прав, або в інший спосіб нівелює негативні наслідки порушення його прав.

Спеціальним законом, що регулює спірні правовідносини, є Закон України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010 року № 2289-VI у відповідній редакції на час здійснення відкритих торгів (надалі -Закон № 2289).

Статтею 18 Закону № 2289 визначено порядок оскарження процедури закупівлі (до спеціального органу оскарження); за змістом статті 1, частин 2, 3, 4 статті 18 скарга подається особою, право чи законний інтерес якої порушено внаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, які суперечать законодавству у сфері державних закупівель, з метою захисту своїх прав.

Права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб (стаття 55 Конституції України). Статтею 124 Конституції України закріплені положення про поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі. Особливостей оскарження результатів процедури торгів у судовому порядку Законом України ?Про здійснення державних закупівель? не визначено, водночас з системного аналізу у сукупності наведених вище положень законодавства вбачається, що відповідний позов має подаватися особою, право чи законний інтерес якої порушено внаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, які суперечать законодавству у сфері державних закупівель, порушують принципи здійснення закупівель; вказані порушення вплинули на результати участі цієї особи у державній закупівлі; за наслідками задоволення позову буде припинене порушення (чи оспорювання) прав чи охоронюваних законом інтересів цієї особи, компенсуються витрати, що виникли у зв'язку з порушенням цих прав (інтересів), або в інший спосіб нівелюються негативні наслідки їх порушення.

Відповідно до вимог ст. 32 ГПК України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Стаття 129 Конституції України відносить до основних засад судочинства змагальність сторін.

За загальним правилом обов'язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини. Обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Це стосується позивача, який повинен доказати факти, на підставі яких пред'явлено позов, а також відповідача, який має можливість доказувати факти, на підставі яких він будує заперечення проти позову.

У відповідності до вимог ст. 54 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги з зазначенням доказів. До обставин, на яких позивач обґрунтовує свої вимоги, відносять обставини, які становлять предмет доказування у справі. Предмет доказування це сукупність обставин, які необхідно встановити для правильного вирішення справи. У предмет доказування включаються факти матеріально-правового характеру, що є підставою вимог позивача та заперечень відповідача.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Позивачем в позовній заяві, письмовому поясненні (а.с. 36-40) та представником позивача при пред?явленні позовних вимог про визнання недійсним рішення відповідача від 05.03.2012 р. про відміну процедури конкурсних торгів та зобов?язання відповідача продовжити процедуру закупівлі, обґрунтовано підстави позовних вимог про визнання недійсним рішення відповідача, яким відхилено його конкурсну пропозицію (рішення від 02.03.2012 р.) та наслідки цього рішення.

Подана позовна заява не визначає право чи законний інтерес позивача, порушений внаслідок рішення від 05.03.2012 р. про відміну процедури конкурсних торгів, дії чи бездіяльності замовника, які суперечать законодавству у сфері державних закупівель, порушують принципи здійснення закупівель; яким чином вказані порушення вплинули на результати участі позивача у державній закупівлі; як за наслідками задоволення позову буде припинене порушення (чи оспорювання) прав чи охоронюваних законом інтересів позивача, компенсуються витрати, що виникли у зв'язку з порушенням цих прав (інтересів), або в інший спосіб нівелюються негативні наслідки їх порушення.

При цьому судом взято до уваги, що за результатами оголошених відповідачем 09.04.2012 р. відкритих торгів (номер бюлетеня 43 (645) від 09.04.2012 р., № оголошення в бюлетні 153481) по послузі в рослинництві, код 01.41.1 (зрізання та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, побілка дерев) учасником -переможцем стала ФОП ОСОБА_1 (позивачка) -повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції № 71 (673) від 13.06.2012 р., дата прийняття рішення про акцепт пропозиції конкурсних торгів: 08.06.2012 р.

Таким чином, матеріалами справи спростовується можливість настання аби яких негативних наслідків для позивача в результаті прийнятого відповідачем рішення від 05.03.2012 р. про відміну процедури закупівлі.

Статтею 30 Закону України ?Про здійснення державних закупівель? замовник відміняє торги у разі:

відсутності подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт;

неможливості усунення порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства з питань державних закупівель;

виявлення факту змови учасників;

порушення порядку публікації оголошення про проведення процедури закупівлі, акцепту, оголошення про результати процедури закупівлі, передбаченого цим Законом;

подання для участі у них менше двох пропозицій конкурсних торгів, а у разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій;

відхилення всіх пропозицій конкурсних торгів згідно з цим Законом;

якщо до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників.

Отже, законодавством передбачено право замовника на відміну торгів і у разі відсутності подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт, тобто незалежно від наявності інших підстав для відміни торгів.

При цьому , як вбачається з матеріалів справи, предмет закупівлі, що за оспорюваним рішенням від 05.03.2012 р., дещо відрізняється від предмету закупівлі послідуючих конкурсних торгів (рішення про акцепт пропозиції від 08.06.2012 р.) з врахуванням сезонності та подальшої потреби.

Крім того, суд не вправі зобов?язувати особу щодо виконання повноважень, що є її виключною компетенцією.

Судові витрати у вигляді судового збору покладаються на сторін пропорційно задоволеним вимогам згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. 55,124 Конституції України, ст. 17,18,27,28,29,30 Закону України ?Про здійснення державних закупівель?, ст. 15,16 Цивільного кодексу України, 20 Господарського кодексу України, ст. ст. 32,33,49, 54,82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

1. Визнати недійсним рішення Управління житлово -комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області про відхилення пропозиції конкурсних торгів Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, зареєстрованої 08.02.2012 р. за №3 для участі у проведенні процедури закупівлі послуги в рослинництві за кодом предмету закупівлі : 01.41.1. оформленого Протоколом від 02.03.2012 р. засідання комітету конкурсних торгів щодо перевірки довідок наданих учасниками у складі пропозицій з процедури відкриті торги: ?Послуги в рослинництві (зрізання та підрізання дерев, підстригання кущів, викошування газонів, посадка та догляд за квітниками, побілка дерев)?.

2. В решті позову відмовити.

3. Стягнути з Управління житлово -комунального господарства та будівництва Виконавчого комітету Ніжинської міської ради, м. Ніжин, вул..Московська,20 (р. 35419006001614 в ГУДКСУ у Чернігівській області м. Чернігів, МФО 853592, код 32009931) на користь Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (р.НОМЕР_4 в Ніжинському відділенні Київської міської філії АКБ ?Укрсоцбанк?, МФО 300023, код НОМЕР_1) 357,67 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 05.07.2012 р.

Суддя Н.О. Скорик