Рішення від 05.07.2012 по справі 5015/1999/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.07.12 Справа№ 5015/1999/12

Господарський суд Львівської області у складі судді Бортник О.Ю. при секретарі судових засідань Цяпка О.І., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів,

до відповідача : СПД ФО ОСОБА_1, м.Львів,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівська міська рада, м.Львів

про демонтаж тимчасової споруди

За участю представників:

від позивача - Михальська І.М. -представник,

від відповідача - не з»явився,

від третьої особи : не з"явився.

Суть спору: Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради, м.Львів звернулася до господарського суду Львівської області з позовом про зобов"язання СПД ФО ОСОБА_1 усунути перешкоди в користуванні елементом благоустрою шляхом демонтажу тимчасової споруди, яка розташована на АДРЕСА_1

Ухвалою суду від 23.05.2012р. залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Львівську міську раду, м.Львів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач вимог ухвали суду від 23.05.2012р. та 21.06.2012р. не виконав, витребуваних доказів не подав, явки свого представника в засідання суду не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про про час та місце розгляду справи судом. Клопотання відповідача, яке подано через канцелярію господарського суду Львівської області (Вхідн. № 14552/12 від 03.07.2012р.) про відкладення розгляду справи задоволенню не підлягає. Ухвалою суду від 21.06.2012р. розгляд справи уже відкладався, у зв"язку з неявкою відповідача. Крім цього, відповідач не був позбавлений права та можливості надіслати на адресу суду або ж долучити до клопотання про відкладення розгляду справи, яке здано у канцелярію суду 03.07.2012р. витребувані судом докази. Так як ухвалу про порушення провадження у справі відповідач отримав ще 30.05.2012р., що підтверджується повідомденням про вручення поштового відправлення.

Представник третьої особи в судове засідання не з"явився, однак у своєму поясненні № 1104-вих.884 від 21.06.2012р. просить суд задоволити позов Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради до СПД ФО ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні елементом благоустрою шляхом демонтажу тимчасової споруди за адресою АДРЕСА_1 в повному обсязі.

Розгляд справи відкладався з підстав, наведених в ухвалі суду від 21.06.2012р.

Суд вважає за можливе розглянути справу на підставі ст.75 ГПК України за наявними у ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, господарський суд Львівської області дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю, виходячи з наступного.

На території Личаківського району за адресою: АДРЕСА_1, розташована тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності яка не ввійшла до Перспективної схеми розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм), як частини програми комплексного благоустрою території міста ( затверджено ухвалою Львівської міської ради № 1331 від 22.03.2012 р.).

Термін договору оренди земельної ділянки, на якій розташована тимчасова споруда закінчився 18.12.2011 р. ( договір оренди від 06.07.2009 р.). Отже, тимчасова споруда розташована без належних правових підстав.

Листом районної адміністрації від 09.04.2012 р. № 33/вих-559/5 власника тимчасової споруди ОСОБА_1 (відповідача), було попереджено про необхідність демонтажу тимчасової споруди власними силами в семиденний термін.

Згідно із актом обстеження від 10.04.2012 року та актом огляду від 12.06.2012р. відповідачем не виконано вимоги районної адміністрації щодо демонтажу тимчасової споруди, натомість відповідач продовжує здійснювати торгівельну діяльність.

Згідно із ч.2 ст. 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності це - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Відповідно до ч.1 ст.123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у

державній або комунальній власності, здійснюється на підставі

рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого

самоврядування згідно з їх повноваженнями (ч.1 ст.124 ЗК України).

Відповідно до п.7 ухвали Львівської міської ради №1012 від 15.12.2011 р. "Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008 р. № 2311 (зі змінами) та затвердження взірцевих проектів тимчасових споруд (малих архітектурних форм) для провадження підприємницької діяльності" зобов'язано суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність у тимчасових спорудах для провадження підприємницької діяльності, у місячний термін з часу прийняття цієї ухвали забезпечити демонтаж тимчасових споруд (ухвала від 18.12.2008 № 2311), які не внесені у додатки 1-ПР, 2-ПР, 3-ПР, 4-ПР, 5-ПР, 6-ПР, 7-ПРП, 8-З та термін договорів оренди земельних ділянок та оренди окремих конструктивних елементів благоустрою яких закінчився у 2011 році.

Відповідно до п.8 ухвали Львівської міської ради №1012 від 15.12.2011 р. "Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008 р. № 2311 (зі змінами) та затвердження взірцевих проектів тимчасових споруд (малих архітектурних форм) для провадження підприємницької діяльності" у разі не здійснення суб'єктами підприємницької діяльності у місячний термін демонтажу згідно з пунктом 7 цієї ухвали, районним адміністраціям у судовому порядку забезпечити демонтаж тимчасових споруд (малих архітектурних форм -ухвала від 18.12.2008 № 2311) для провадження підприємницької діяльності, які функціонують чи розміщені на території м. Львова без дозвільних документів та не внесені у додатки 1-ПР, 2-ПР, 3-ПР, 4-ПР, 5-ПР, 6-ПР, 7- ПРП, 8-З, тобто які не ввійшли до Перспективної схеми розміщення тимчасових споруд ( малих архітектурних форм), як частини програми комплексного благоустрою території міста.

Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України „Про благоустрій населених пунктів" Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов"язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Мала архітектурна форма відповідача у додатки 1-ПР, 2-ПР, 3-ПР, 4-ПР, 5-ПР, 6-ПР, 7-ПРП, 8-3 не включена, Договір оренди землі по АДРЕСА_1, укладений між відповідачем та третьою особою у справі 06 липня 2009 р. для обслуговування малої архітектурної форми, закінчився 18 грудня 2011 р. (п. 8 Договору). У матеріалах справи відсутні та відповідачем суду не подані докази продовження дії Договору оренди землі для обслуговування малої архітектурної форми по АДРЕСА_1, докази укладення нового договору оренди земельної ділянки, або ж докази виконання станом на день розгляду справи судом вимог Ухвали Львівської міської ради № 1012 від 15.12.2011 р. «Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.12.2008 р. № 2311 (зі змінами) та затвердження взірцевих проектів тимчасових споруд (малих архітектурних форм) для провадження підприємницької діяльності», які згідно з вищенаведеними правовими нормами є обов'язковим для виконання розміщеними на території м. Львова та Личаківського району м. Львова підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають. У матеріалах справи також відсутні та відповідачем суду не подані дозвіл на розміщення об»єкта торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у стаціонарній малій архітектурній формі та докази скасування у встановленому законом порядку (або втрати чинності) вищезгаданих ухвали та розпорядження органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона покликається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач в судове засідання не з"явився, позовні вимоги не спростував, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

На підставі ст.49 ГПК України, судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 75, 82, 84, 85, 116 ГПК України, господарський суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

Зобов»язати СПД ФО ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) усунути перешкоди в користуванні елементом благоустрою шляхом демонтажу тимчасової споруди, яка розташована на АДРЕСА_1

Стягнути з СПД ФО ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Личаківської районної адміністрації (79017, м.Львів, вул.К.Левицького,67, ЄДРПОУ 04056109) 1 073,00грн. судового збору.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

2. Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

3. Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку, встановленому розділом ХІІ ГПК України.

Повне рішення складено 09.07.2012р.

Суддя Бортник О.Ю.