Новомиколаївський районний суд Запорізької області
Справа № 2 /0817/119/11
24 травня 2012 року смт Новомиколаївка
Новомиколаївський районний суд Запорізької області, в складі
головуючого судді Шиш А.Б.
при секретарі Вишняк Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новомиколаївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Підгірненської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2, після смерті якої залишилося спадкове майно, а саме -земельна ділянка, розташована на території Підгірненської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області. У встановлений строк він із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звернувся через свою юридичну необізнаність.
В позові ОСОБА_1 просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини, пропущений ним з поважних причин.
Позивач в судовому засідання позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позові.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, в адресованій суду заяві відповідач просить справу розглянути у відсутність його представника. Позов визнає.
Вислухавши пояснення позивача, а також вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ЖС № НОМЕР_1, виданим 02 листопада 2011 року Підгірненською сільською радою Новомиколаївського району Запорізької області.
Статтею 1270 ЦПК України встановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який розпочинається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦПК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини по поважній причині, у зв'язку з юридичною необізнаністю.
За таких обставин суд вважає необхідним визначити позивачу додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини в два місяці.
Керуючись ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України, суд
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_2, в два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.
СУДДЯ А.Б.ШИШ