Постанова від 25.06.2012 по справі 6820/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

25 червня 2012 р. № 2-а- 6820/12/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби

до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області Державної податкової служби, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просив стягнути з відповідача заборгованість до бюджету з податку на додану вартість в сумі 34643,75 грн. та перерахувати на р/р № 3111702970015, одержувач: Лозівське УДКСУ Харківської області, код отримувача -38053090 банк отримувача :УДКСУ Харківської області , МФО банка 851011.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів була надіслана відповідачу з поштовим повідомленням за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Але до суду повернувся конверт з позначкою "за зазначеною адресою не проживає", згідно ст. 35 ч. 11 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Заперечень проти позову або заяву про визнання позову до суду в десятиденний строк з дня одержання ухвали суду відповідач не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ФОП ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа підприємниць виконавчим комітетом Лозівської міської ради 05.04.2006 року за НОМЕР_3. Державна реєстрація ФОП ОСОБА_1 проведена за адресою: АДРЕСА_1, та взятий на податковий облік до Лозівської ОДПІ у Харківській області.

Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закон України "Про систему оподаткування" втратили чинність.

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про систему оподаткування", які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.

Матеріалами справи встановлено , що Лозівською ОДПІ на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, абз.1 п. 75.1 пп.75.1.2 ст. 75, пп.78.1.1 п.78.1 ст.78, п.79.2 ст. 79 Податкового кодексу України та наказу від 10.11.2011 року№1172, було проведена документальна позапланова невиїзна перевірка Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 З питання правомірності формування податкового кредиту за період з 01.03.2009 р. по 31.03.2009 р.

За результатами перевірки складено акт від 16.11.2011 року №1080/17-212/НОМЕР_1 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки з питань правомірності формування податкового Кредиту ФО-П ОСОБА_1, за період з 01.03.2009 року по 31.03.2009 року, в якому зафіксовані встановлені відповідачем порушення :пп.7.2.6,п.7.2, пп. 7.4.5,пп. 7.4, ст.. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР зі змінами та доповненнями встановлено завищення суми податкового кредиту з ПДВ, що призвело до заниження податкового зобов'язання по ПДВ в сумі 27715 грн.

На підставі висновків акту від 16.11.2011 року №1080/17-212/НОМЕР_1 за встановлене порушення Лозівською ОДПІ у Харківській області Державної податкової служби було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0001801700 від 06.12.2011 року про збільшення податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість на загальну суму - 34643,75 грн. з яких за основним платежем - 27715 грн. та за штрафними (фінансовими)санкціями (штрафами) - 6928,75 грн..

Як вбачається з акта перевірки , ФОП ОСОБА_1 до Лозівської ОДНІ надано податкову декларацію з ПДВ за березень 2009 року З додатком №5 (розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів).

Аналізом податкової звітності з ПДВ за березень 2009 р. (декларації з додатком №5 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» (розділ «податковий кредит»)), наданих ФОП ОСОБА_1, встановлено, що платником податків в рядку 12.1 Декларації «ПДВ, сплачений митним органам» визначено податковий кредит в сумі 27715 грн. та зазначено контрагента-постачальника як «Інші».

Згідно пп. 7.5.2 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВРвід 03.04.1997 року зі змінами та доповненнями датою виникнення права платника податків на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: для операцій з імпорту товарів (супутніх послуг) та по поставці послуг нерезидентом на митній території України є дата подання митної декларації із зазначенням у ній суми, що підлягає сплаті.

В ході аналізу електронної бази Лозівської ОДПІ АРМ «Митниця», встановлено, що ФОП ОСОБА_1 в квітні 2009 р. було отримано від ТОВ «Міроза» (Республіка Грузія) чай чорний байховий, вищий ґатунок у кількості 13795 кг. На загальну суму 138574,98 грн. (в т.ч. ПДВ 27715 грн.), що підтверджено митною Декларацією з відміткою «під митним контролем - дата призначення 09.04.2011 р., тобто платником податків неправомірно включено до складу податкового кредиту в Декларації з ПДВ за березень 2009 р. суму ПДВ 27715 грн., чим порушено пп.7.2.6,п.7.2, пп. 7.4.5, п. 7.4, ст.. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР зі змінами та доповненнями.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ встановлено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/ 33 від 10.04.2008 року про сплату податкового боргу на суму 10143,96 грн., та друга податкова вимога № 2/47 від 21.05.2008 року про сплату податкового боргу на суму 11257,45 грн., які отримані відповідачем про свідчать поштові повідомлення , які містяться у матеріалах справи.

Відповідно до п.1.17 Закону №2181 визначено, що податкова застава -це спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає в силу закону. У силу податкової застави орган стягнення має право в разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами у порядку, встановленому законом. Пріоритет заставодержателя на задоволення вимог із заставленого майна встановлюється відповідно до закону.

Пунктом 8.1 ст.8 Закону №2181 передбачено, що з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.

Право податкової застави виникає згідно із законом та не потребує письмового оформлення.

Згідно із п.п.8.2.2 п.8.2 ст.8 Закону 2181 з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.

Відповідно до п.8.3 ст.8 Закону 2181 платник податків має право безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, а податковий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі застав за умови строку дії такої податкової застави більш як десять календарних днів.

Також матеріалами справи підтверджено знаходження майна відповідача у податковій заставі -витягом з державного реєстру обтяжень рухомого майна № 23633038 від 29.05.2009 року.

Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Приписами п.п. 14.1.175. п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг -сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приписи ст.. 95 Податкового кодексу України визначають, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а у разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Частиною 1 ст.11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного,керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,159, 160-163,183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість у сумі 34643 (тридцять чотири тисячі шістсот сорок три) грн. 75 коп. та перерахувати на р/р № 3111702970015, одержувач: Лозівське УДКСУ Харківської області, код отримувача -38053090, банк отримувача: УДКСУ Харківської області, МФО банка 851011).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Панов М.М.