"21" червня 2012 р. Справа № 2a-1870/3246/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши клопотання про закриття провадження по адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах (далі - позивач) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік у розмірі 2 978, 31 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в позовних вимогах просить розглядати справу без участі представника управління.
Відповідач чи його представник в судове засідання не прибув, 20.06.2012 подав до суду заперечення на адміністративний позов (а.с. 16-19), відповідно до якого просить розглянути справу без його участі та закрити провадження по справі, посилаючись на те, що він, як платник фіксованого податку не повинен сплачувати пенсійні внески; у позивача немає банківських реквізитів, на які б відповідач міг перераховувати платежі; позивач не наділений повноваженнями щодо звернення до суду з таким позовом, оскільки не є юридичною особою та законодавством не передбачено його право звертатися до страхувальника з позовом про стягнення сум, тому цей спір не є публічно-правовим спором і не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального пристрою згідно ст.ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Тому, суд вважає за можливе розглянути клопотання про закриття провадження за відсутності осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі, доводи клопотання про закриття провадження, суд вважає, що клопотання про закриття провадження не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Абзацем 3 п. 2.2. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25.02.2008 р. № 5-5 (далі по тексту Положення № 5-5) управління відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює реєстрацію та веде облік платників на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, забезпечує надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду. За абз. 6 п. 2.3. Положення № 5-5 управління має право також стягувати з платників страхових внесків їх несплачені суми.
Відповідно до п. 4.2. розділу IV "Прикінцеві положення" Положення № 5-5 управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків (у тому числі валютні), печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, є справою адміністративної юрисдикції.
Як зазначено у статті 4 КАС України, правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами, юрисдикція яких поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п.п. 5 п. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що спір між сторонами є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, клопотання відповідача про закриття провадження по справі задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 157, 158, 159, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про закриття провадження по адміністративній справі № 2а-1870/3246/12 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко