Постанова від 14.06.2012 по справі 2а-43/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2012 р. № 2а-43/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого -судді: Костецького Н.В.

за участю секретаря судового засідання: Голоднікова О.В.

представника позивача Холявки І.Я.

розглянувши у відкритому судовому з¬асіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до ОСОБА_2 про виконання вимог припису, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2, в якому просить зобов'язати відповідача виконати вимоги припису №28/7 від 26.10.2011 року, а саме: зупинити виконання будівельних робіт з будівництва добудови веранди до житлової квартири АДРЕСА_1 до одержання права на їх виконання.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що за результатами перевірки проведеної інспекцією ДАБК у Львівській області 26.10.2011 року з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва встановлено, що ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 проводить добудову та перебудову веранди без затвердженої проектної документації та права на виконання будівельних робіт, чим порушує ст.ст. 9, 27 Закону України «Про архітектурну діяльність»та ч.5 ст.26, ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав, викладених в позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, хоча повідомлялась про розгляд справи належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення судової повістки про виклик з відміткою «вручено 08.06.2012р.».

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази по справі, суд виходив з наступного.

Відповідно до преамбули Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»від 17.02.2011 року № 3038-VІ - цей Закон встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю розглядають відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Указом Президента України від 08.04.2011 року №439 було затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі - Указ Президента). Згідно п.1 Указу Президента, державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до п.п.4, 8, 10 Указу Президента на Держархбудінспекцію в межах своїх завдань покладені повноваження здійснювати державний контроль за дотриманням юридичними і фізичними особами державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт та проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються у будівництві, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним вимогам, рішенням; Згідно п.2 Указу Президента, Держархбудінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, цим Положенням, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.

Постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011 року був затверджений Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі - Постанова КМУ №553). Відповідно до п.5 Постанови КМУ №553 державний архітектурний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок. Крім того відповідно до вимог п.п.15-22 Постанови КМУ, результати перевірки оформлюються відповідним актом, протоколом, приписом та виноситься постанова.

Як вбачається з матеріалів справи, Інспекцією ДАБК у Львівській області 26.10.2011 року проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт по АДРЕСА_1, за результатами проведення якої складено акт №28/25 від 26.10.2011 року.

Проведеною перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 здійснює виконання будівельних робіт з реконструкції житлового будинку з добудовою, без затвердженої проектної документації та права на виконання будівельних робіт, чим порушує ст.ст. 9, 27 Закону України «Про архітектурну діяльність»та ч.5 ст.26, ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

26.10.2011 року позивачем винесено припис № 28/7, яким зобов'язано зупинити виконання будівельних робіт до отримання права на виконання будівельних робіт.

Також, 28.10.2011р. позивачем винесено постанову №28/291-ф, якою за порушення ч.3 ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 204 грн.

Актом від 07.12.2011р. №28/39 проведено позапланову перевірку на виконання вимог припису №28/39 та встановлено, що ОСОБА_2 продовжила виконання будівельних робіт з реконструкцію (перебудови) та добудови веранди квартири по АДРЕСА_1.

07.12.2011р. позивачем складено протокол №28/18 про вчинення правопорушення у сфері містобудівної діяльності, яким встановлено повторне порушення протягом року вимог ст.ст. 9, 27 Закону України «Про архітектурну діяльність»та ч.5 ст.26, ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Відповідно до ч.4 ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення до відповідача застосовано штраф в розмірі 901 грн.

Крім того, враховуючи повторне вчинення відповідачем протягом року правопорушення, 20.12.2011р. позивачем винесено постанову №28/442-ф, якою згідно ч.4 ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.

Статтею 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»визначено, що будівництво це (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:

1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;

3) затвердження проектної документації;

4) виконання підготовчих та будівельних робіт;

5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Відповідно до ч.1 ст.34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник має право виконувати будівельні роботи після:

1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю) за місцезнаходженням об'єкта будівництва - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;

2) реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності;

3) видачі замовнику відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.

Таким чином, оскільки відповідачем не були виконані усі встановлені законодавством вимоги щодо виконання будівельних робіт, а саме не затверджено проектну документацію, що свідчить про наявність з боку відповідача порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання будівельних робіт, а також не виконано вимоги припису позивача, який згідно вимог законодавства, є обов'язковим для виконання.

Отже, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо зобов'язання відповідача виконати вимоги припису №28/7від 26.10.2011 року, яким зобов'язано зупинити виконання будівельних робіт з будівництва добудови веранди до житлової квартири АДРЕСА_1 до одержання права на їх виконання.

Згідно вимог ст. ст. 70, 71 Кодексу адміністративного судочинства України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги інспекції ДАБК у Львівській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

З урахуванням норм ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17-14, 17, 18, 49, 51, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Зобов'язати ОСОБА_2 зупинити виконання будівельних робіт з будівництва добудови веранди до житлової квартири АДРЕСА_1 до отримання права на виконання будівельних робіт.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 18.06.2012 року

Суддя /підпис/ Костецький Н.В.

З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили.

Суддя Костецький Н.В.