Ухвала від 30.05.2012 по справі 2а-10631/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

30 травня 2012 р. р. № 2а-10631/11/1370

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Коморного О.І.

секретар судового засідання Гнилиця Р.І.

представник позивача не прибув

представник відповідача Гордюк С.Є.

при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконними та скасування наказів,

встановив:

До Львівського окружного адміністративного суду 28 вересня 2011 року надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконними та скасування наказів.

Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду Кузьмич С.М. від 29.09.2011р. провадження у справі відкрито.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про обрання суддів»від 09.02.2012 р. №4370-VI, суддю Львівського окружного адміністративного суду Кузьмича Сергія Миколайовича обрано суддею Львівського апеляційного адміністративного суду.

Ухвалою від 16.02.2012 року суддею Коморним О.І. прийнято до провадження справу №2а-10631/11/1370 та призначено судове засідання на 19.03.2012 року.

Через неявку представників сторін у судове засідання 19.03.2012р., судом розгляд справи відповідно до ст. 128 КАС України відкладено на 30.03.2012р.

У судове засідання 30.03.2012 року не прибув представник відповідача, хоча повідомлений згідно наявного у матеріалах справи поштового повідомлення.

Судом 11.04.2012 року оголошена перерва у судовому засіданні до 23.04.2012 року для подання додаткових доказів. Оскільки представниками сторін затребувані судом докази не подано, суд перерву продовжив до 16.05.2012 року.

У судове засідання призначене на 16.05.2012р. позивач і представник позивача не прибули, представник позивача повідомлений належним чином 23.04.2012 року згідно розписки, що міститься у матеріалах справи. Доказів поважності причин не прибуття у матеріалах справи немає, клопотань процесуального характеру до суду не надходило.

Через неявку позивача судом розгляд справи відповідно до ст. 128 КАС України відкладено на 30.05.2012р., про що позивач повідомлений судом 18.05.2012 року згідно наявного у справі повідомлення про вручення поштового відправлення.

У судове засідання призначене на 30.05.2012 року позивач повторно не прибув, представника не направив, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлений про час та місце судового засідання, заяви про розгляд справи за відсутності позивача до суду не надходило.

Згідно з ч.1 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, повістка вручається під розписку. Повістка може бути вручена безпосередньо в суді. Суд може за згодою особи, яка бере участь у справі, видати їй повістку для вручення іншій особі, яка викликається до суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, повістка повинна бути вручена не пізніше ніж за три дні до судового засідання, крім випадку, коли повістка вручається безпосередньо в суді. Повістка у справах, для яких встановлено скорочені строки розгляду, має бути вручена у строк, достатній для прибуття до суду.

Вручення повістки представникові особи, яка бере участь у справі, вважається відповідно до ч. 10 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України також врученням повістки і цій особі.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач 16.05.2012р. та повторно 30.05.2012р. не прибув до суду, представника не направив, про причини неявки суд не повідомляв, хоча належним чином повідомлявся з дотриманням положень ст. 35 КАС України про час та місце судових засідань, заяви про розгляд справи за відсутності позивача до суду не надходило.

Зазначені обставини перешкоджають розгляду по суті адміністративної справи за поданою позивачем 28.09.2011 р. позовною заявою.

Повторна неявка у судове засідання позивача чи уповноваженого представника позивача без поважних причин, всупереч визначеному ч.2 ст. 49 КАС України обов'язку добросовісно користуватися належними процесуальними правами, унеможливлює розглянути адміністративну справу cудом в межах строку визначеного ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України та здійснити передбачені ч.1 ст.2 КАС України завдання адміністративного судочинства.

Відповідно до імперативної норми, закріпленої у п.4 ч. І ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява залишається без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Невиконання судом зазначеної імперативної норми за вищевказаних обставин може бути розцінено відповідачем як зацікавленість суду у розгляді і вирішенні справи на користь позивача, викликати у відповідача обґрунтоване переконання в упередженості суду та стати підставою для недовіри суду і подачі відповідної заяви про відвід.

З урахуванням викладеного, суд змушений залишити позовну заяву ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконними та скасування наказів без розгляду.

Водночас cуд звертає увагу позивача, що можливість звернутися до адміністративного суду в загальному порядку у будь-який інший більш зручний для нього час не втрачена, оскільки згідно ч.3 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку. Тому права позивача на судовий захист, гарантовані Конституцією України, при залишенні судом позовної заяви без розгляду жодним чином не порушуються.

Керуючись ст.ст.155, 158, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд,-

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконними та скасування наказів - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Коморний О.І.