Ухвала від 20.06.2012 по справі 2а-2119/11

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2012 р. Справа № 80532/12

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Ліщинського А.М., Шавеля Р.М.

при секретарі судового засідання: Васильків А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова на постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 16.03.2012 року у справі № 2а-2119/12/9104 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова про визнання дій протиправними, зобов'язання провести перерахунок пенсії ,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1 16.12.2011 року звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова, та з врахуванням уточненої позовної заяви просив визнати дії управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова неправомірними щодо відмови в зарахуванні до стажу державної служби роботи на посадах : з 17.11.1982 року - інструктора організаційно-інструкторського відділу Львівського облвиконкому; з 22.11.1988 року по 16.01.1991 року - заступника завідуючого відділом по роботі із зверненням громадян; з 22.08.1991 року - юрисконсульта юридичного відділу виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів; з 04.02.1993 року - юрисконсульта юридичного відділу міської адміністрації та відмови в здійсненні перерахунку та призначенні пенсії як державному службовцю відповідно до ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», просив зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова здійснити йому призначення та перерахунок пенсії відповідно до ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Постановою Шевченківського районного суду м. Львова від 16 березня 2012 року позов ОСОБА_1 задоволено в повному обсязі та визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова щодо відмови при призначенні 19.07.2011 року пенсії ОСОБА_1 у зарахуванні йому до стажу державної служби роботи на посадах: з 17.11.1982 року - інструктора організаційно-інструкторського відділу Львівського облвиконкому; з 22.11.1988 року по 16.01.1991 року - заступника завідуючого відділом по роботі із зверненням громадян; з 22.08.1991 року - юрисконсульта юридичного відділу виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів; з 04.02.1993 року - юрисконсульта юридичного відділу міської адміністрації.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 роботу на посадах: з 17.11.1982 року - інструктора організаційно-інструкторського відділу Львівського облвиконкому; з 22.11.1988 року по 16.01.1991 року - заступника завідуючого відділом по роботі із зверненням громадян; з 22.08.1991 року - юрисконсульта юридичного відділу виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів; з 04.02.1993 року - юрисконсульта юридичного відділу міської адміністрації.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова призначити ОСОБА_1 пенсію відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», провести перерахунок пенсії з 12.07.2011 року і виплату пенсії з врахуванням раніше здійснених платежів.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 16.03.2012 року у справі № 2а-2119/2011, як таку, що винесена з порушенням норм матеріального права, та винести нове рішення, яким в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова зазначає, що суд першої інстанції не прийняв до уваги те, що на момент досягнення пенсійного віку ОСОБА_1 не працював на посадах державного службовця або посадової особи органів місцевого самоврядування, а також у позивача ОСОБА_1 відсутній 20-річний стаж роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, а відтак підстав для призначення пенсії відповідно до Законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» не вбачається.

Представник відповідача в судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги та просив їх задовольнити.

Позивач заперечив проти вимог апеляційної скарги та просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Заслухавши суддю-доповідача та представників сторін, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не складають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.

Як вбачається з матеріалів справи, 11 липня 2011 року ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова із заявою про призначення йому пенсії, в якій ставив питання про призначення йому такої за віком, як державному службовцю. Однак протоколом від 19 липня 2011 року йому призначена пенсія за віком з 12.07.2011 року.

На звернення ОСОБА_1 Управління Пенсійного фонду у Шевченківському районі м. Львова листом від 21.07.2011 року повідомило, що йому призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» не вбачається підстав, оскільки у нього не налічується 20 років роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.

Крім цього, у листі Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 14.10.2011 року вказано, що посадові особи органів місцевого самоврядування не віднесені до категорії посад державних службовців. А також, оскільки на час досягнення пенсійного віку , відповідач не працював на посаді державного службовця або посадової особи органів місцевого самоврядування та у нього відсутній 20-річний стаж роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, тому підстав для призначення пенсії відповідно до Законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» не вбачається.

Статтею 37 Закону України «Про державну службу» встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз.1 ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 р. N 283 Порядком обчислення стажу державної служби, зокрема п. 2, встановлено, що до стажу державної служби зараховується робота (служба): на посадах державних службовців у державних органах, передбачених у статті 25 Закону України "Про державну службу" , а також на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад державних службовців; на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком; на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування; ( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1435 від 26.10.2001 ) Пункт 3 передбачає, що до стажу державної служби включається також: час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях; ( Абзац п'ятий пункту 3 в редакції Постанови КМ N 2044 від 05.11.99 ).

Таким чином колегія суддів апеляційного суду погоджується із висновком суду першої інстанції, що Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова протиправно не включено до стажу державної служби перебування ОСОБА_1 на наступних посадах: з 17.11.1982 року - інструктора організаційно-інструкторського відділу Львівського облвиконкому, з 22.11.1988 року по 16.01.1991 року - заступника завідуючого відділом по роботі із зверненням громадян Львівського облвиконкому; з 22.08.1991 року - юрисконсульта юридичного відділу виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів; з 04.02.1993 року - юрисконсульта юридичного відділу міської адміністрації.

Також, відділ кадрової роботи та нагород Львівської обласної державної адміністрації 09.02.2012 року надав роз'яснення, в якому зазначив, що посада «інструктор організаційно-інструкторського відділу» зараховується до стажу державної служби та відповідає назві посади «спеціаліст». Крім цього, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.93р. № 35 «Про умови оплати праці працівників апарату органів державної виконавчої влади та інших органів» посада «спеціаліст» була введена до штатного розпису виконавчого комітету Львівської обласної ради народних депутатів з 01 січня 1993 року.

Згідно листа виконавчого комітету Львівської міської ради від 16.02.2012 року у штатних розписах Виконавчого комітету ЛМР за 1991-1993 роки були посади юрисконсульта - спеціаліста 1-ї категорії. Робота на посаді юрисконсульта, спеціаліста 1-ї категорії зараховується до стажу державної служби.

Згідно копії Розпорядження Виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 22.08.1991 року № 1173 ОСОБА_1 з 22.08.1991 року було призначено юрисконсультом (спеціалістом 1-ї категорії) юридичного відділу міськвиконкому.

Виходячи з наведеного, апеляційний суд визнає вірними та обґрунтованими висновки суду першої інстанції щодо наявності у позивача права у відповідності з вимогами закону на призначення та перерахунок йому пенсії як державному службовцю, оскільки його стаж державного службовця складає понад 25 років.

Поряд із цим, колегія суддів не бере до уваги доводи апелянта про те, що ОСОБА_1 на момент досягнення пенсійного віку не працював на посаді державного службовця або на посадової особи органів місцевого самоврядування, оскільки його стаж державного службовця становить понад 25 років, що вже є достатньою підставою для призначення йому пенсії відповідно до Законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Статтею 159 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Отже, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не складають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.

Керуючись ч.3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 16.03.2012 року у справі № 2а-2119/2011 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 25.06.2012 року.

Головуючий суддя І.І. Запотічний

Судді А.М.Ліщинський

Р.М.Шавель