Ухвала від 22.06.2012 по справі 5004/769/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ПРИЙНЯТІ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ

"22" червня 2012 р. № 01-16/5004/769/12

Суддя господарського суду Волинської області Шум М.С. розглянувши матеріали

за позовом публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк», м. Київ

до відповідачів: товариства з обмеженою відповідальністю «Атлант ДТД», м.Луцьк

товариства з обмеженою відповідальністю «Ірта Консалтинг», м. Луцьк

другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, м. Луцьк

треті особи без самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_1, м.Луцьк

ОСОБА_2, м.Луцьк

про визнання недійсним висновку про вартість майна

Встановив: позивач -ПАТ АТ «Укргазбанк»звернувся з позовною заявою про визнання недійсними: висновоку ТОВ «Атлант»ЛТД та рецензії ТОВ «Ірта Консалтинг»щодо визначення вартості нерухомого майна (вбудовано-прибудаване приміщення магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», загальною площею 741,6м , за адресою: АДРЕСА_1, власником якого є ОСОБА_1), здійснені в ході виконавчого провадження з виконання виконавчих листів, виданих за рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 10.08.2009р. у справі № 2-4824/09 та визнання дій другого відділу ДВС Луцького міського управління . юстиції Волинської області щодо передачі майна (вбудовано-прибудоване приміщення магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», загальною площею 741,6м , за адресою: АДРЕСА_1, власником якого є ОСОБА_1) на реалізацію за ціною 1 781 190,00 грн. такими що не відповідають чинному законодавству та порушують права сторони виконавчого провадження.

Позовну заяву від 20.06.2012р. подано позивачем за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні, виконанні господарських договорів, та з інших підстав.

Підвідомчість -це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції.

Статтею 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" звіт про оцінку майна визначається як документ, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності -суб'єктом господарювання відповідно до договору; звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб'єкта оціночної діяльності. Акт оцінки майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна, здійсненої суб'єктом оціночної діяльності -органом державної влади або органом місцевого самоврядування самостійно. Якщо процедурами з оцінки майна для складання акта оцінки майна передбачене попереднє проведення оцінки майна повністю або частково суб'єктом оціночної діяльності -суб'єктом господарювання, звіт про оцінку такого майна додається до акта оцінки майна. Акт оцінки майна підлягає затвердженню керівником органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Затвердження оцінки майна здійснюється шляхом видання наказу про затвердження акта оцінки майна або скріплення печаткою та підписом керівника державного органу приватизації (органу, уповноваженого управляти державним майном), чи виконавчого органу відповідного органу місцевого самоврядування висновку про вартість майна (п. 18 Методики).

Аналіз положень Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (ст.ст. 3, 12) свідчить про те, що висновок експерта по своїй суті є лише результатом практичної діяльності фахівця -оцінювача з визначених питань та не є актом державного чи іншого органу, який може бути предметом оскарження в господарському суді.

Нормативний акт -це прийнятий уповноваженим державним органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.

Юридичним актом є офіційний письмовий документ державного чи іншого органу (посадової особи), виданий в межах його компетенції, визначеної законом, який має точно визначені зовнішні реквізити та породжує певні правові наслідки, створює юридичний стан, спрямований на регулювання суспільних відносин, має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, поширює свою чинність на певний час, територію, коло суб'єктів. Висновок експерта, який є результатом практичної діяльності фахівця-оцінювача з визначених питань, не підпадає під наведені ознаки і не може бути визнаний актом державного чи іншого органу. Тому справа зі спору про визнання недійсним висновку експерта-оцінювача непідвідомча господарським судам України. (Лист Вищого господарського суду від 14.07.2004р. №01-8/1270 "Про деякі питання, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів України у 2003 році щодо застосування норм ГПК України").

Такого ж висновку дійшли Львівський апеляційний господарський суд у постанові від 12.11.2008р. у справі №8/71-77, Вищий господарський суд України у постанові від 17.06.2003р., Верховний Суд України у постанові від 07.10.2003р. №18/478 (03/158), Вищий господарський суд України у постанові від 19.01.2006р. №38/309 (ухвалою судової палати у господарський спорах ВСУ від 02.03.2006р. відмовлено у порушенні провадження з перегляду), Вищий господарський суд України у постанові від 05.06.2007р. №16/626пн.

З вимоги позивача щодо визнання дій другого відділу ДВС Луцького міського управління юстиції Волинської області щодо передачі майна (вбудовано-прибудоване приміщення магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», загальною площею 741,6м , за адресою: АДРЕСА_1, власником якого є ОСОБА_1) на реалізацію за ціною 1 781 190,00 грн. такими що не відповідають чинному законодавству та порушують права сторони виконавчого провадження, стосується виконання рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 10.08.2009р. у справі №2-4824/09, відповідно не може бути розглянута в порядку визначеному ГПК України.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ухвалив:

1. У прийнятті позовної заяви відмовити.

2. Позовну заяву публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк»з додатком документів в т. ч. оригінали платіжних доручень №6591_22 від 20.06.2012р., №6591_25 від 20.06.2012р. повернути позивачу.

3. Управлінню державної казначейської служби України у місті Луцьку повернути публічному акціонерному товариству акціонерному банку «Укргазбанк»(м. Київ, вул. Єреванська, 1, код ЄДРПОУ 23697280, поштова адреса: м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 42) з Державного бюджету сплачений судовий збір в сумі 1073 грн. згідно платіжного доручення №6591_22 від 20.06.2012р. та 1609,50 грн. згідно платіжного доручення №6591_25 від 20.06.2012 відповідно до ст. 7 Закону України "Про судовий збір".

Суддя М. С. Шум