Ухвала від 27.04.2012 по справі 2120/5220/12

Справа № 2120/5220/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.04.2012 суддя Суворовського районного суду м. Херсона Біднина О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Херсонського міжрайонного екологічного прокурора до виконавчого комітету Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування висновку, -

ВСТАНОВИВ:

Херсонський міжрайонний екологічний прокурор звернувся до суду із адміністративним позовом до виконавчого комітету Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування висновку, в якому просить визнати протиправним та скасувати висновок Управління містобудування і архітектури Херсонської міської ради № 01-36-930 від 27 жовтня 2011 року про погодження гр. ОСОБА_1 проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,065 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по вулиці АДРЕСА_1

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України - до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. 17 КАС України, Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму. Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; про накладення адміністративних стягнень; щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції.

Відповідно до ч.1 ст.18 КАС України - місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. 2. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України - суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Разом з тим, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду -позовна заява повертається позивачеві (п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України).

В позовній заяві позивач заявив вимогу до виконавчого комітету Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування висновку Управління містобудування і архітектури Херсонської міської ради № 01-36-930 від 27 жовтня 2011 року, дану справу належить розглядати у Херсонському Окружному адміністративному суді, згідно ч.2 ст.18 КАС України.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов до висновку, що позовна заява подана без додержання вимог предметної підсудності, адже позивач звернувся не до компетентного суду, в якому повинен вирішуватися спір, що у свою чергу унеможливлює вирішення питання про відкриття провадження у справі та у зв'язку з чим позовна заява підлягає поверненню.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 107, п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, суд

УХВАЛИЛА:

Адміністративний позов Херсонського міжрайонного екологічного прокурора до виконавчого комітету Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування висновку - повернути позивачеві.

Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена у апеляційному порядку шляхом подання до апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Херсона протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.

СуддяО. В. Біднина