Справа № 712/7737/12
07.06.2012року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Микуляк П.П., розглянувши матеріали адміністративної справи відносно директора - голови тендерного комітету Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, - за ч.1 ст.164-14 КУпАП,-
11 квітня 2012 року начальником відділу інспектування у сфері освіти і науки ДФІ в Закарпатській області Мовнуш Г.П. було складено протокол про адміністративне правопорушення серії №07-274/2012 відносно директора - голови тендерного комітету Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14 КУпАП, в якому зазначено, що при проведенні планової виїзної перевірки фінанси-господарської діяльності в Чертезькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті Ужгородського району Закарпатської області за період з 01.07.2009 р. по 31.01.2012 р., було виявлено, що в 2011 році у Чертезькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті застосовано процедуру закупівлі робіт «реконструкція існуючої будівлі підсобних приміщень Чертезької спеціальної школи-інтернату І-ІІ ступенів під гараж» з порушенням законодавства про здійснення закупівлі, а саме:
- комітетом з конкурсних торгів вказаної установи затверджено документацію конк4урсних торгів, згідно протоколу б/н від 12.04.2011 року, з порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель»в якій не зазначено інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасника вимогам встановленим ст.17 цього Закону;
- безпідставно відхилено пропозицію учасника конкурсних торгів ТзОВ «Будівельна компанія Вал-Сид», згідно протоколу про відхилення пропозицій конкурсних торгів від 14.06.2011 р. б/н;
- не відхилено пропозицію конкурсних торгів ТзОВ «Будтрейд-2007», яка не відповідає вимогам ст.16 Закону України «Про здійснення державних закупівель»в частині, що учасники для участі у процедурах закупівель повинні мати кваліфікаційні дані, які відповідають таким критеріям: наявність обладнання та матеріально-технічної бази, наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, та не відповідає вимогам документації конкурсних торгів зокрема р.3 «Підготовка пропозицій конкурсних торгів»п.5 «Кваліфікаційні критерії до учасників»та Додатку 2 документації, внаслідок чого визнано ТзОВ «Будтрейд-2007»переможцем згідно протоколу б/н від 17.06.2011 року.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, приходжу до висновку, що в діях останньої відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП з наступних підстав:
Відповідно до вимог ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
В судовому засіданні встановлено, що 12 квітня 2011 року комітетом з конкурсних торгів Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату була затверджена документація конкурсних торгів на закупівлю - «Реконструкції існуючої будівлі підсобних приміщень Чертезької спеціальної школи-інтернату І-ІІ ступенів під гараж»(протокол від 12.04.2011 р. №2 -а.с.22).
25.04.2011 року комітетом з конкурсних торгів Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату з дотриманням положень Закону України «Про здійснення державних закупівель»на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі», було розміщено оголошення про заплановану закупівлю (номер бюлетеня 49 (495) від 25.04.2011 року, номер оголошення в бюлетені 046148)ґ
З протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) та протоколу відхилень пропозицій учасників конкурсних торгів слідує, що в торгах брали участь 9 учасників. Під час розкриття пропозицій учасників конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату перевірялись усі подані учасниками документи, які передбачені діючим законодавством, таким чином дотримувалася чітка процедура їх проведення.
При перевірці документів комітетом встановлено, що учасник №8 ПП «Лідер» не відповідає кваліфікаційним критеріям, передбаченим ст.16 Закону, а також ним порушена норма п.З ч.І ст.29 Закону - пропозиція учасника торгів не відповідає умовам документації ( у протоколі відхилення пропозицій учасника конкурсних торгів перераховані всі підстави відхилення пропозиції ПП Лідер»).
Що стосується учасника торгів №9 - ТзОВ «Будівельна компанія Вал-Сид», то відповідно до ч.7 ст.28 Закону замовник скористався своїм правом, а саме запросив додаткову інформацію щодо підтвердження даних про кваліфікаційні критерії цього учасника торгів.
Як вбачається з листа Управління УМВС України в Закарпатській області від 08.06.11 за №7/2065/1 щодо ТзОВ «Будівельна компанія Вал-Сид» порушена кримінальна справа №2216111 за фактом розкрадання бюджетних коштів. Крім того, у Воловецькому районному суді в березні 2012 року розглядалася кримінальна справа щодо членів Товариства за ознаками злочину, передбаченому ч.2 ст.366, ч.4 ст. 191 КК України (службове підроблення - складення, видача, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки та привласнення, розтрата майна або заволодіння шляхом зловживання службовим становищем у великих розмірах). За таких обставин, замовник на підставі діючого законодавства України мав повне право відмовити такому учаснику та відхилити його пропозицію конкурсних торгів, як учаснику, до якого немає довіри, так як злочини які йому інкримінуються, пов'язані з посяганням на державні матеріальні цінності (привласнення, розтрата,...).
Крім того, слід зазначити, що в наданих учасником - ТзОВ «Будівельна компанія Вал-Сид» документах визначення договірної ціни містило недоліки, які впливають на формування реальної вартості об'єкта, внаслідок чого занижується вартість основних фондів: - у договірній ціні коефіцієнт на визначення адміністративних витрат встановлений 1,06, але не підтверджений розрахунками та обґрунтуванням підстави вибору такого коефіцієнта. В той же час існує коефіцієнт 1.38, затверджений ДП «Укрдержекспертиза»:у договірній ціні коефіцієнт на визначення кошторисного прибутку 2,71 (капітальний ремонт) - необґрунтований розрахунками або підставою вибору коефіцієнта. ДП «Укрдержекспертиза»затверджений коефіцієнт 2,89 (реконструкція); у вартості матеріалів не відображено транспортну складову, що занижує вартість основних фондів об'єкта; у договірній ціні включено комунальний податок, який відмінений і не підлягає включенню до договірної ціни; у вартість робіт включено використання механізми, якими недоцільно і нераціонально виконувати даний вид робіт: екскаватор одноковшовий кар'єрний при роботі на гідроенергетичному будівництві, місткість ковша - 5,3 м.куб при розробці 45,3 м.куб. ґрунту;
За результатами проведення торгів комісією з конкурсних торгів Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату був визначений переможець - учасник під №4 -ТОВ «Будрей-2007». Про результати конкурсу комісією було повідомлено всіх учасникам, а також офіційно повідомлено та оприлюднено про результат на веб-порталі Уповноваженого органу.
Рішення комітету з конкурсних торгів щодо розкриття пропозицій конкурсних торгів на предмет закупівлі -«Реконструкція існуючої будівлі підсобних приміщень Чертезької спеціальної школи-інтернату»було оформлено протоколом, який підписано усіма членами комітету.
Враховуючи вищенаведене, приймаючи до уваги, що в досліджених у судовому засіданні матеріалах відсутні будь які докази, які вказують на факт порушення ОСОБА_1, як директором - головою тендерного комітету Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, приходжу до переконання, що підстав для притягнення останньої до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КУпАП -не має, а тому провадження по справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП слід закрити.
Керуючись ст.247 п.1, ст.ст. 283,-285, 287,-291 КУпАП ,-
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 - директора - голови тендерного комітету Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП - за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ст.164-14 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена на протязі десяти днів з моменту її винесення.
Суддя: Микуляк П.П.