15 травня 2012 року 2а-1063/12/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Головенко О.Д., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом Прокурора з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів на транспорті Київської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
Прокурор з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів на транспорті Київської області (надалі - прокурор) звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України (надалі - позивач) до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 1 700,00 грн.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекцій у Київської області проведено перевірку транспортного засобу щодо додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт на час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено порушення, відповідальність за які передбачені ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»та п. 6.3 ч. 6 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 340 від 07.06.2010, а саме відсутність документів, що дозволяють здійснювати вантажні перевезення (індивідуально контрольна книжка водія). За вказані порушення накладено штраф, який не сплачено.
В судове засідання прокурор, представник позивача та відповідач не з'явилися. Про час, місце розгляду справи повідомленні належним чином.
Від представника позивача надійшло клопотання з проханням розглядати справу у його відсутності в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідків чи експертів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов слід задовольнити з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідач -ОСОБА_1 має статус фізичної особи -підприємця, про що свідчить Спеціальний витяг є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних -осіб -підприємців.
Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначено перелік документів на підставі яких здійснюються вантажні перевезення.
Так, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
- для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є:
- для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг;
- для водія - ліцензійна картка, свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Також відповідно до п. 6.3 ч. 6 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 340 від 07.06.2010 вказується, що водій, який керує транспортним засобом, що зазначений у п. 6.1 цього розділу та не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія.
02.09.2011 посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київської області проведено перевірку транспортного засобу, що належить відповідачу - фізичної особи -підприємцю ОСОБА_1 щодо додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт на час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої встановлено вищевказані порушення та про що складено акт № 008039 згідно якого керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області, як керівник органу державного контролю, розглянувши справу і згідно наявних підстав ухвалив постанову № 005438 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та законами України.
Відповідачем сума штрафу на час розгляду справи не сплачена.
Згідно із ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Вищевказана постанова про застосування фінансових санкцій надіслана відповідачу, що вбачається з матеріалів справи, однак до цього часу не оскаржена, набрала законної сили, санкція застосована уповноваженою на те особою, в межах визначеного законом розміру, а тому підлягають до виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 11-14, 69-71, 79, 86, 94, 122, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штраф у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Головенко О.Д.