Ухвала від 13.06.2012 по справі 2а/0570/5688/2012

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про поновлення строку звернення до суду

13 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/5688/2012

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Лазарєва В.В.,

при секретарі Бобирь Г.Г.,

за участю

представника позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Володарському районі Донецької області до ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Володарському районі Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про зобов'язання сплатити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3 % від загальної вартості придбаного автомобіля на суму 1460,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про поновлення строку звернення до суду, в якому зазначив, що у період з 29 січня 2011 по 26 грудня року посада головного спеціаліста-юрисконсульта Управління Пенсійного фонду України в Володарському районі Донецької області була вакантною. У зв'язку з чим, позивач не мав можливості звернутися до суду із даним позов за захистом своїх порушених прав. В результаті чого, Управлінням ПФУ був пропущений строк звернення до суду. Просив визнати причини пропуску строку поважними.

Відповідач просив вирішити питання на розсуд суду.

Розглянувши клопотання позивача, суд приходить до висновку, що строк звернення порушений з поважних причин.

Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

У відповідності до ч. 2 зазначеної статті, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Частиною 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Приймаючи до уваги те, що у період з 29 січня 2011 по 26 грудня року в Управлінні Пенсійного фонду України в Володарському районі Донецької області був відсутній головний спеціаліст-юрисконсульт та дана посада була вакантною, суд приходить до висновку, що передбачений процесуальним законодавством строк звернення до суду із даним позовом Управління Пенсійного фонду України в Володарському районі Донецької області до ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії пропущений з поважних причин, а отже наявні всі підстави для його поновлення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Визнати поважними причини пропуску Управлінням Пенсійного фонду України в Володарському районі Донецької області строку звернення до суду із позовом до ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії.

Поновити Управлінню Пенсійного фонду України в Володарському районі Донецької області строк для звернення до адміністративного суду із позовом до ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Лазарєв В.В.