Постанова від 06.06.2012 по справі 2а/0570/2053/2012

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/2053/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Голуб В.А.

при секретарі Пітель В.М.

за участю:

представників позивача Чванової А.О.,

відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Донецького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Донецький міський центр зайнятості звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 977, 00 грн.

В обґрунтування позову зазначив, що 02.10.2007 року відповідач ОСОБА_2 звернулася до Будьонівсько-Пролетарської міжрайонної філії Донецького міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.

Відповідно до вимог ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» 09.10.2007 року ОСОБА_2 було надано статус безробітної та призначено виплату матеріального забезпечення на випадок безробіття.

З метою подальшого працевлаштування за заявою відповідача про направлення на професійне навчання безробітного між Будьонівсько-Пролетарською міжрайонною філією Донецького міського центру зайнятості та відповідачем був укладений договір від 31.07.2008 року № 308/08 на професійне навчання. Згідно зазначеного договору відповідач проходила навчання за направленням служби зайнятості в ТОВ ЦПТО «Консалтінг Фактор» за напрямком «Адміністратор-консультант в торгівлі та сфері послуг».

Згідно з вимогами п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Донецьким міським центром зайнятості проведено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним в Порядку, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації від 13.02.2009 року № 60/62, в результаті розслідування встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ОСОБА_2 на момент перебування на обліку в Донецькому міському центрі зайнятості була зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності.

Згідно інформації Донецького міського центру зайнятості витрати на професійне навчання ОСОБА_2 склали 977, 00 грн.

Тому позивач просить стягнути з відповідача витрати на професійне навчання у розмірі 977, 00 грн.

Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про зміну назви відповідача на ОСОБА_2.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявних в ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.

Відповідно до заяви від 09.10.2007 року відповідач звернувся до Будьонівсько-Пролетарської міжрайонної філії Донецького міського центру зайнятості з проханням вирішити питання про його працевлаштування, в якій зазначив, що у якості фізичної особи-підприємця не зареєстрований (а.с. 6).

Як вбачається з Довідки є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_1 станом на 09.06.2011 року, 27.02.2006 року внесено судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (а.с.8). Відповідно до відомостей Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців НОМЕР_2 ОСОБА_2 зареєстровано у якості фізичної особи-підприємця 27.02.2006 року та станом на 02.07.2011 року вона знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності (а.с.9).

Згідно укладеного договору № 308/08 від 31.07.2008 року позивач пройшов підвищення кваліфікації у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий центр «Консалтінг фактор» (а.с.12).

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» державна реєстрація - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного реєстру.

Частиною 3 ст. 46 зазначеного вище Закону передбачено, що фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Оскільки за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вказаного запису в період перебування відповідача на обліку в центрі зайнятості у якості безробітної внесено не було, відповідач не був позбавлений статусу підприємця.

Згідно з п. "б" ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» в Україні до зайнятого населення, належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219 затверджений Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, у п.12 Порядку якого визначено, що для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає заяву та письмову інформацію про те, що він не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів і не зареєстрований як фізична особа - підприємець.

Отже, на момент реєстрації в службі зайнятості ОСОБА_2 належала до зайнятого населення, що унеможливлювало надання їй статусу безробітної та призначення допомоги по безробіттю. Суд зазначає, що відповідач в порушення вимог чинного законодавства про зайнятість населення, не повідомив позивача, що він зареєстрований у якості фізичної особи-підприємця.

Згідно з п.п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» із змінами та доповненнями, застраховані особи зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

30.12.2011 року заступником директора Донецького міського центру зайнятості прийнято наказ № 590 про повернення коштів за професійне навчання ОСОБА_2 за період з 31.07.2008 року по 26.09.2008 року у розмірі 977, 00 грн. (а.с.7).

Відповідно до п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, державної податкової адміністрації від 13.02.2009 року № 60/62, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

З огляду на викладене, суд задовольняє позов у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Донецького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Донецького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, витрати на професійне навчання у розмірі 977, 00 грн. (дев'ятсот сімдесят сім гривень) на розрахунковий рахунок 37176002002327 в УДКС України в м. Донецьк та в Донецькій області, МФО 834016, код за ЄДРПОУ 25671511.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 06 червня 2012 року. Постанова виготовлена у повному обсязі 11 червня 2012 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Голуб В. А.