Ухвала від 27.04.2012 по справі 2а-1196/11/0113

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 2а-1196/11/0113

27.04.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Цикуренка А.С.,

суддів Горошко Н.П. ,

Лядової Т.Р.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі АР Крим на постанову Ленінського районного суду Автономної Республіки Крим (суддя Шофаренко Ю.Ф. ) від 16.02.11 у справі № 2а-1196/11/0113

за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)

до Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі АР Крим (вул. Трудова, 2, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим,98200)

про стягнення недоотриманої суми допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ленінського районного суду Автономної Республіки Крим від 16.02.11 позовні вимоги ОСОБА_2, - задоволено частково.

Не погодившись з даною постановою суду Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі АР Крим звернулось з апеляційною скаргою в який просить скасувати постанову Ленінського районного суду Автономної Республіки Крим від 16.02.11 в позовних вимогах позивачу - відмовити.

Позивач звернувся до Ленінського районного суду АР Крим з адміністративним позовом до Управляння Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим про зобов'язання нарахувати пенсію як ліквідатору катастрофи на Чорнобильській АЕС, Мотивуючи свої вимоги тим , що він є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧА1ЇС та віднесений до 2 категорії, але відповідач, в порушення от., 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»не призначає йому повну пенсію та не виплачує її в передбаченому даним законом розмірі.

ОСОБА_2 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС віднесений до категорії 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до ст.49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2 встановлюються у вигляді: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду , заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Згідно ч.2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1,2,3,4 за умови стажу роботи не менш як: чоловіки-20 років. жінки-15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку.

З матеріалів справи вбачається, що загальний страховий стаж позивача є - 20 років 10 місяців.

Твердження відповідача про те, що за основу розрахунку повної пенсії як постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи не може бути прийнятий розмір мінімальної пенсії за віком, оскільки цей розмір застосовується виключно для розмірів пенсії, призначених згідно з Законом України «Про загадьнообов'язкове державне пенсійне страхування», не є підставою для відмові позивачу у позові, оскільки згідно ст.8 КАС України забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини, і суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Суд першої інстанції обґрунтовано відмовив позивачу у нарахуванні конкретних сум виходячи з наступного.

З статей 21, 105, 162 КАС України адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльності відповідача та зобов'язання його вчинити певні дії, відшкодувати шкоду, заподіяну незаконними рішеннями, дією або бездіяльністю. Встановивши, що відповідач порушив норми права які регулюють спірні правовідносини, адміністративний суд повинен визнати такі дії незаконними і зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату належних сум допомоги відповідно до закону, а не стягувати конкретні суми пенсії.

В задоволенні вимог про зобов'язання відповідача нараховувати та виплачувати позивачу пенсію відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " надалі при нарахуванні пенсії також обґрунтовано відмовлено, оскільки з адміністративним позовом-має право звернутися особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Позивач фактично звернувся за захистом права на майбутнє, яке не порушено на даний час і не має доказів того, що воно буде порушене в майбутньому.

Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим та не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін. У ст. 200 КАС України наведені підстави для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

У зв'язку з чим колегія судів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови без змін.

Керуючись статтями 183-2, 195, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Ленінського районного суду Автономної Республіки Крим від 16.02.11 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя підпис А.С. Цикуренко

Судді підпис Н.П.Горошко

підпис Т.Р.Лядова

З оригіналом згідно

Головуючий суддя А.С. Цикуренко