Постанова від 30.03.2012 по справі 2270/4421/11

Копія

Справа № 2270/4421/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І.

при секретарі Лоборчук Л.М.

за участі:представника позивача Ковальчука Ю.П., представників відповідачів Кундиловської М.М., Орлова О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фруктовий світ" до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому , Головного управління Державної казначейської служби у Хмельницькій області, про стягнення бюджетного відшкодування по ПДВ по деклараціях за період серпень-грудень 2009 року, січень 2010 року, березень 2010 року, липень 2010 року, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 31.03.2011 року звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання подати висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету ПДВ з серпня 2009 року по вересень 2010 року по якому неодноразово уточнював позовні вимоги і в останній редакції, тільки просить стягнути з Державного бюджету України на його користь бюджетне відшкодування з ПДВ у розмірі 2872167 гривень.

Ухвалою від 17.06.2011 року Хмельницьким окружним адміністративним судом позов в частині, щодо стягнення бюджетного відшкодування по ПДВ по деклараціях за період серпень-грудень 2009 року, січень 2010 року, березень 2010 року, липень 2010 року залишено без розгляду.

Вінницький апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою від 23.11.2011 року скасував ухвалу від 17.06.2011 року та направив справу для продовження розгляду в частині стягнення бюджетного відшкодування по ПДВ по деклараціях за період серпень-грудень 2009 року, січень 2010 року, березень 2010 року, липень 2010 року.

У суді представник позивача позовну вимогу підтримав, посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві. Додатково пояснив, що просить стягнути з Державного бюджету ПДВ по деклараціях за період серпень-грудень 2009 року, січень 2010 року, березень 2010 року, липень 2010 року на загальну суму 589 501 гривень.

Представники відповідачів позов не визнали, про що надали суду письмові заперечення, які підтвердили у суді.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд вважає, що позов, підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

В ході судового розгляду судом на підставі перевірених доказів встановлено, що по декларації від 21.09.2009 року №142457 не відшкодовано 106468 гривень ПДВ; по декларації від 20.10.2009 року №174059 не відшкодовано 39812 гривень ПДВ; по декларації від 20.11.2009 року №9002012509 не відшкодовано 86985 гривень ПДВ; по декларації від 21.12.2009 року №9002338505 не відшкодовано 79748 гривень ПДВ; по декларації від 20.01.2010 року №9002736898 не відшкодовано 4679 гривень ПДВ; по декларації від 22.02.2010 року №9000394943 не відшкодовано 21832 гривень ПДВ; по декларації від 16.04.2010 року №9001093756 не відшкодовано 131544 гривень ПДВ; по декларації від 18.08.2010 року №9003417987 не відшкодовано 118433 гривень ПДВ і це не оспорюють сторони. Податковий орган робить свій висновок, про відсутність підстав для відшкодування ПДВ з підстави того що він не має відомостей, що підтверджують дані ТОВ "Фруктовий світ" по взаєморозрахунках з постачальниками і не отримання матеріалів зустрічних перевірок (стор. 26-27 т.1 справи - письмове заперечення ДПІ), чому суд дає критичну оцінку, так як результатів цих перевірок не має і на даний час, як і будь-яких доказів, які підтверджують законність відмови позивачу у відшкодуванні ПДВ. У письмовому запереченні поданому 30.03.2012 року представником ДПС у суді і підтвердженому ним, відповідач крім вищенаведеного констатував факти проведення перевірок позивача за результатом яких частково підтверджено бюджетне відшкодування по ПДВ і ствердив, що на органи ДПС районного рівня не покладено інших функцій, крім проведення перевірок, тобто знову ж таки не надав жодного доказу правомірності своїх дій по відношенню до позивача у спірних правовідносинах.

На думку суду, відповідач Головне управління Державної казначейської служи України у Хмельницькій області не є відповідачем у цій справі з урахуванням позовних вимог і ця служба не порушувала Закон і жодних прав, свобод чи інтересів позивача, що підтверджується доказами, які перевірено судом. Крім цього, суд враховує, що перерахування коштів з бюджетного рахунку на банківський рахунок платника податку регулюється Порядком взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики затвердженої наказом ДПА України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України №451/501/132 від 03.08.2004 року, яким визначено, що відшкодування ПДВ з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України тільки за висновками та реєстром податкових органів або за рішенням суду.

Відповідно до п.1.8 ст.1 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин) бюджетне відшкодування це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв"язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених Законом.

Згідно п.п.7.7.4 - 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин) платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій. Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом. Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Таким чином, суд приходить до висновку, що бюджетне відшкодування з ПДВ за: серпень 2009 року - 253827 гривень; вересень 2009 року - 583927 гривень; жовтень 2009 року - 317131 гривень; листопад 2009 року - 348059 гривень; грудень 2009 року - 167935 гривень; січень 2010 року - 133173 гривень; березень 2010 року - 133544 гривень; липень 2010 року - 118433 гривень і законність його відшкодування підтверджена доказами, які перевірено судом і це не спростовано податковим органом, який навіть видав позивачу довідку про це за №20301/19 від 16.06.2011 року (стор.198 т.1).

Згідно частин 1 - 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлений ст.72 КАС України. В адміністративних справа про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про податок на додану вартість", ПК України і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фруктовий світ" бюджетне відшкодування з ПДВ по деклараціях за період серпень-грудень 2009 року, січень 2010 року, березень 2010 року, липень 2010 року на загальну суму 589 501 гривень (п"ятсот вісімдесят тисяч п"ятсот одну гривню).

Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 04.04.2012 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя/підпис/А.І. Петричкович

"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович