Ухвала від 12.06.2012 по справі 2а-1670/3807/12

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 червня 2012 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/3807/12

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "Аграрій" до Державної податкової служби у м. Полтаві про визнання дій неправомірними та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

08 червня 2012 року позивач ПП "Аграрій" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ДПС у м. Полтаві про визнання дій неправомірними та скасування податкового повідомлення-рішення від 24 листопада 2011 року № 0001982310.

Згідно з частиною 1 статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, повинна сплатити судовий збір.

Відповідно до частин 1-2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно пункту 3 частини 1статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем у справі ПП "Аграрій" зазначило Державну податкову службу у м. Полтаві, що знаходиться за адресою 36008, вул. Фрунзе, 146, м. Полтава, в той час коли спірне податкове повідомлення-рішення винесене Державною податковою інспекцією у м. Полтаві (ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби), що знаходиться за адресою 36008, вул. Фрунзе, 155, м. Полтава.

У зв'язку із вищевикладеним, позивачу належить уточнити найменування та поштову адресу відповідача.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно вимог пункту 3.1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" з 01 січня 2012 року ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 1% розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Судом встановлено, що до позовної заяви додано документ про сплату судового збору в розмірі 1132,00 грн.

Таким чином, позовні вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення від 24 листопада 2011 року № 0001982310 є майновими та підлягають оплаті за ставкою судового збору в розмірі, визначеному пунктом 3.1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру в розмірі 1141,37 грн. В зв'язку з чим позивачу необхідно доплатити судовий збір.

З огляду на викладене, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного підприємства "Аграрій" до Державної податкової служби у м. Полтаві про визнання дій неправомірними та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків до 21 червня 2012 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, остання буде повернута.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору за ставкою, визначеною пунктом 3.1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, а також уточнити найменування та поштову адресу відповідача.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя А.О. Чеснокова